Gen. Skrzypczak: Macierewicz zawłaszczył armię i nikogo do niej nie dopuszcza

Jaka była rola Macierewicza w sprawie Nangar Khel?

Ciekawa rozmowa z gen. Waldemarem Skrzypczakiem. Mam nadzieję, że niektórym oczy szeroko się otworzą po jej przeczytaniu.

Polska Armia, nasza duma czy też dno? Generał Skrzypczak nie ma wątpliwości. Jak mówi „NATO jest zatrwożone. A Putin już od dłuższego czasu cieszy się z tego, co cię dzieje w polskiej armii. Przeciwnik wie o tym, że armia się nie modernizuje, że nie ma żadnego postępu, że ograniczono szkolenia wojska, że buduje się formację, która nie pasuje do struktur NATO. On czyta nasze media, obserwuje polską armię, ma wszędzie agentów. Na Kremlu śpią spokojnie”.

Działania szefa MON wyraźnie pokazują, że Macierewicz nie ma ani wiedzy, ani umiejętności, ani sensownych doradców, ani nawet wizji. Cóż zrobił z Armią Polską przez te ponad półtora roku? Zero modernizacji, czystki, zastąpienie fachowców tymi, co to mają jakąś tam wiedzę teoretyczną i zadeklarowaną lojalność wobec PiS, przyspieszone kursy oficerskie, no i ta nieszczęsna Obrona Terytorialna. No przepraszam, wojskowi dostali podwyżki pensji, ale czy to idzie w parze z podwyższeniem jakości obronności czy daje nam gwarancje bezpieczeństwa?

Dodajmy do tego narastający konflikt między Macierewiczem a prezydentem Dudą. Macierewicz traktuje armię jak swój prywatny folwark i na uszach staje, by Duda, który jest konstytucyjnym dowódcą Polskich Sił Zbrojnych, zapomniał o tym. Duda jednak idzie w zaparte. Zdaje się, że ma wreszcie dosyć marginalizowania swojej pozycji, może ma jakiś nowy pomysł na siebie…nieważne. Ważne, że wreszcie zaczyna myśleć samodzielnie. Nie podpisał wniosków Macierewicza o nadanie sztandarów trzem brygadom Obrony Terytorialnej, żąda wyjaśnień w sprawie generała Jarosława Kraszewskiego, dyrektora w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Toczy się przeciwko niemu śledztwo o jakieś nieprawidłowości, ale i tak wszyscy podejrzewają, że chodzi o zemstę za zablokowanie kandydatów Macierewicza na generałów. Między panami iskrzy coraz bardziej, a generał Skrzypczak chwali Dudę za to, że nie wręczy nominacji generalskich oraz admiralskich, tak jak to sobie zażyczył Macierewicz. Liczy na to, że prawdopodobnie prezydent ma już na tyle dobrą wiedzę o tym, co się w Armii Polskiej wyczynia, iż nie chce tego firmować swoim stanowiskiem.

Choć Macierewicz przekonuje, że Polska Armia stoi u szczytu swoich możliwości bojowych, generał Skrzypczak zupełnie nie wierzy w te słowa. Stan wojska jest zatrważający.

„Moim zdaniem to powinno pobudzić rządzących do refleksji nad tym, co się dzieje tak naprawdę z armią. Cały czas mówi się o tym, że armia może być potrzebna w bliższym okresie czasu, bo za wschodnią granicą dzieją się różne niefajne rzeczy. A w tej chwili polska armia nie jest gotowa, żeby odeprzeć jakiegokolwiek przeciwnika.”

Mądre słowa generała Skrzypczaka, tylko co z tym fantem zrobić?
(Źródło: wp.pl)

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
WiekowaewaPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Pajdokracja, czyli rządy dzieci. JARECZEK – który postanowił być tatusiem, takim trzymającym wszystkich za pysk; BEATKA – zawsze chciała być księżniczką i wciąż zmienia broszki; ZBYSIO – co to każdemu udowadnia, że jego każdorazowo na wierzchu; ANTOŚ – nie wyrósł z zabawy w żołnierzyki i wykazuje, że on nie gorszy od Napoleona; JASIO – złośliwy smarkacz, zaznaczający swoją obecność niszczeniem wszystkiego – bo tak!. I wielu, wielu innych. Wszystkich ich łączy jedno – niedojrzałość emocjonalna połączona z zaawansowanym wiekiem metrykalnym i – niestety – sporymi możliwościami destrukcyjnymi. Skoro zaś są popierani przez tak dużą część Polaków, to znaczy, że mamy… Czytaj więcej »

ewa
ewa

pewnie, że zawłaszczał, dlatego wykopał wszystkich doświadczonych samodzielnie myslących generałów, ludzi bo nigdzie w PiS nie może byc ludzi lepszych, Ludzi, którzy przechodzli kolejne stopnia wojskowe latami, Teraz sobie ut worzył za nasze pieniądze jakas pseudo armie i sie nią szczyci. Gdzie sa nasze pieniądze przeznaczone na moderrnizacje wojska. Winien jest prezydent, który pozwoli tak doświadczonych ludzi z tego wojska jednym ruchem wywalić

Wiekowa
Wiekowa

Ciekawi mnie tylko dlaczego komentarz pana generała tak odosobniony, dlaczego w tym temacie ŚPI całe stowarzyszenie generałów , czy ONI tego nie widzą. nie słyszą , bo właśnie IM nie powinno być to obojętne. Przeciętny obywatel ma znikomą wiedzę w sprawach obronność kraju aby sam mógł oceni sytuację,że jest KRYTYCZNA !!!