Magdalena Adamowicz na celowniku pisowskiej prokuratury

Ostra odpowiedź Magdaleny Adamowicz do Pawła Kukiza

W 2015 roku prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi, postawiono zarzuty, dotyczące nieprawidłowego wypełniania oświadczeń majątkowych w latach  2010-2012. Prezydent Gdańska miał nie wpisać w nich dwóch mieszkań i zaniżyć oszczędności. Po jego śmierci sprawa została ostatecznie umorzona.

 

PiS jest jednak bardzo pamiętliwy i nie odpuszcza. Teraz Prokuratura Krajowa postawiła zarzuty żonie prezydenta, europosłance Magdalenie Adamowicz. Została ona oskarżona o zatajenie w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 prawie 300 tys. zł. oraz 100 tys. zł dochodów. Według śledczych nie rozliczyła się też z dochodów z wynajmu mieszkań, jako prowadzonego w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej i tu jest mowa o prawie 120 tys. zł.

Akt oskarżenia obejmuje też matkę Pani Adamowicz, której zarzuca się składanie fałszywych zeznań oraz dwóch biznesmenów, którzy dążyli „do zapewniania sobie przychylności w postępowaniu w przedmiocie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Plan ten zakładał niekorzystne dla inwestora rozwiązania urbanistyczne. W czasie gdy przeprowadzono przyspieszoną procedurę zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego prezydent Gdańska i członkowie jego rodziny kupili po zaniżonych cenach trzy mieszkania. W stosunku do prezydenta Gdańska i członków jego rodziny inwestor zastosował znacznie niższe ceny przy nabyciu mieszkań w porównaniu do innych klientów nabywających lokale w ramach inwestycji w Gdańsku-Jelitkowie, z czego wynikała korzyść majątkowa w kwocie prawie 350 tysięcy złotych”.

 

W stan oskarżenia postawiony został też pracownik samorządowy, który przekroczył uprawnienia służbowe w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Ponieważ postępowanie karne wszczęto przed dniem ogłoszenia wyników wyborów do Europarlamentu, Magdaleny Adamowicz nie chroni immunitet europosła i grozi jej kara więzienia lub, w najlepszym przypadku, kara grzywny.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Internauci mają swoje zdanie w tej sprawie. Jak piszą, „Najpierw jej męża zabili a teraz chcą ją wsadzić do więzienia za to że jest majętna. To co z ludźmi PiS co kradną na potęgę i jeszcze ustawowo chcą być bezkarni?” czy też „a gdzie są akty oskarżenia dla kilka ważnym gości z PIS z Panem Morawieckim i Ziobro na czele nie wspominając o Szumowskim ? Rozumiem, że pomyłka celowa bądź nie jest bardziej karygodna dla dobrej zmiany niż wałki i ukrywanie majątków przez ekipę z PiS-u ?!”.

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ewa
ewa
14 sierpnia 2020 11:11

To jest jak mowił Lenin opium dla biomasy

Zbyszek
Zbyszek
14 sierpnia 2020 12:45

Pani Adamowicz nie ma obatelstwa. Obatele nie są ścigani za takie rzeczy.

BarneyG
BarneyG
14 sierpnia 2020 12:49

Igrzyska i chleb. Chleba zaczyna brakowac, czas na igrzyska…

(A po kilku miesiacach prokuratura sprawe po cichutku umorzy z braku dowodow)

Kundzia
Kundzia
14 sierpnia 2020 17:05

Kto przeciwko pisowcom to do pierdla a kto z nimi to nie zginie.