„Magister Ziobro opinię Komisji Weneckiej w sprawie ustawy kagańcowej nazywa parodią”

Do Ziobry dzwoni „Tadeusz z Torunia”. „Nie liczy się prywata i osobisty interes"

„Magister Ziobro opinię Komisji Weneckiej w sprawie ustawy kagańcowej nazywa parodią” – napisał na Twitterze sędzia Bartłomiej Starosta. A konstytucjonalista prof. Marcin Matczak dodał: – „Wszystko, co służy PiS, jest prawdą. Wszystko, co szkodzi PiS, jest parodią”. 

 

Tak podsumowali pokaz buty i arogancji w wykonaniu Zbigniewa Ziobry na temat pilnej opinii wydanej przez autorytety prawnicze z całej Europy, o czym pisaliśmy w artykule „Komisja Wenecka wydała opinię w sprawie zmian w sądownictwie. Przedstawiciele instytucji dosłownie zmasakrowali polskie „reformy”.

Ziobro na konferencji pojawił się ze swoim zastępcą Marcinem Warchołem, którego przedstawił jako – uwaga! – profesora! Obaj prześcigali się w obrażaniu Komisji Weneckiej. – „Pojawiła się informacja o dokumencie, który można nazwać parodią opinii Komisji Weneckiej, trudno bowiem traktować ten dokument poważnie i formalnie. To, co przebija z tego dokumentu, stanowiącego w mojej opinii parodię opinii gremium międzynarodowego, jakim jest Komisja Wenecka, słowo segregacja. Chciałbym wszystkim tym mędrcom, pyszałkom, którzy przyjeżdżają z nadęciem do Polski powiedzieć, że tego rodzaju tony obraźliwe nigdy nie zostaną przez Polskę zaakceptowane” – tokował Ziobro.

 

A Warchoł dopowiadał: – „Ta nieformalna, nielegalna, nieoficjalna wizyta wypracowała paraopinię. Taki dokument, który rzeczywiście nadaje się co najwyżej do kosza”. Tak na marginesie, „profesura” Warchoła zdaje się nie uwzględniać poprawnego używania języka polskiego…

„To jest wystąpienie zakompleksionych „małych ludzi”. Oni nie mają świadomości, że sędziowie są również sędziami europejskimi i tu UE nie zmieni swojego stanowiska, bo musiałaby zmienić postrzeganie sądów w całej Europie”; – „Cwaniak przed kamerami. Kiedy przychodzi mu stanąć oko w oko, w Senacie, przed sędziami z Polski i zagranicy trzęsą mu się ręce i twarz czerwienieje”; – „Tak, tak… Komisja Wenecka to nieformalna instytucja, a Parlament Europejski to banda ignorantów, którzy chcą zaszkodzić Polsce, bo wstaliśmy z kolan. Czas wstępować do Unii Euroazjatyckiej”; – „Nasz magister wie wszystko lepiej niż cała Komisja Wenecka i wszyscy nasi profesorowie praw” – komentowali internauci.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AdalbertModraszekewaTom&JaryZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Nie nabijajcie się. Ziobro mianowal Warchoła profesorem i prof. Warchoł po wnikliwej analizie wtdal opinie, ze wszystko jest ok.

Tom&Jary
Tom&Jary

Żałosne było wystąpienie obu „profesorów ” żadnych konkretów tylko jakiś ślinotok dwóch gości zadowolonych z siebie, ale jedno wyszło Ziobrze nałożyli mu taką tapetę na gębę, że nie było widać jak się czerwieni.

ewa
ewa

biedaczek 4 lata tak ciezkiej pracy i wszystko szlag trafił bo ta łodź juz nie wypłynie a sie zatopi

Modraszek
Modraszek

Czy prokuratura wdroży postępowanie w sprawie występu jakichś komików w telewizji przebranych za Ziobrę i Warchoła, a zniesławiających rząd RP i uniwersytet Warszawski. Czy wydział prawa UW zajmie stanowisko w tej sprawie.

Adalbert
Adalbert

OMC mgr – przepchnięty kolanem .