Majątki małżonków polityków powinny być jawne – „Panie Morawiecki, karty na stół”

Majątki małżonków polityków powinny być jawne – „Panie Morawiecki, karty na stół”

„Mamy do czynienia z jakimś syndykatem finansowym i tarczą ochronną polityków PiS, którzy w oświadczeniach majątkowych wpisują, że mają jakieś niewielkie oszczędności rzędu tysiąca złotych, a żony, bracia, synowie mają udziały w spółkach sięgające milionów złotych” – powiedział poseł KO Dariusz Joński.

 

Według „GW”, Łukasz Szumowski, w latach 2016-18 wiceminister nauki, wykazał w oświadczeniu majątkowym zaledwie 1134 zł oszczędności. Wartość spółki Szumowski Investments, w której obecny minister zdrowia miał udziały, urosła przez ostatnie cztery lata z 40 tys. do ponad 40 mln zł. Jej właściciel to brat ministra. Łukasz Szumowski przepisał udziały na żonę.

Poseł Joński zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o złożenie projektu ustawy, która wprowadzałaby obowiązek składania przez posłów i posłanki oświadczeń majątkowych wspólnie z małżonkami. – „Żeby było wiadomo, kto ile ma. Żeby nie było tak, że zarówno premier, jak i ministrowie przepisują wszystko na żony, żeby wyglądało, jakby nic nie mieli, a tymczasem ich majątki są wielomilionowe. Panie premierze Morawiecki, karty na stół” – powiedział poseł KO.

 

Przypomnijmy, że premier też część majątku przepisał na żonę, o czym pisaliśmy m.in. w artykule „Biedny jak Morawiecki”. Państwo Morawieccy mają rozdzielność majątkową.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o