Maleńczuk do Terleckiego: Lali nas tacy, jakich teraz ty wspierasz

Terlecki: „Banaś? A kto to jest?” – „Terlecki wstydu nie ma, za to buty nadpodaż”

„On był guru dla nas, młodych hipisów” – mówi Maciej Maleńczuk w programie „Rzecz o polityce” w internetowej telewizji dziennika „Rzeczpospolita”. O kim mowa? O Ryszardzie Terleckim, obecnym wicemarszałku Sejmu i szefie klubu PiS. Rzeczywiście Terlecki – na tle partyjnych i sejmowych kolegów i koleżanek –  ma chyba najbarwniejszy życiorys. Dziś bliski i zaufany współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, w młodości działał w ruchu hipisowskim w Krakowie. Nazywano go „Pies” był jednym z przywódców tego ruchu. Hipisem, podobnie jak Terlecki, był także Marek Kuchciński, dzisiaj Marszałek Sejmu, przypomina portal WP.

Maciej Maleńczuk ostro skrytykował dzisiejsze zachowania „Psa”. On również obracał się w kręgu Ryszarda Terleckiego. Był wówczas nieznanym muzykiem, zarabiał graniem na ulicach. – „Właściwie to kolegą nigdy nie był, bo on był guru dla nas, młodych hipisów” – opowiadał artysta – „I nie mogę uwierzyć, bo tych hipisów gitowcy – ogolone na łyso bandziory, prali po pysku, gdzie się tylko pojawili. Bili, pluli, poniżali jak się tylko da. I on był wtedy jednym z nas. A teraz się okazuje, że ten sam hipis wspiera te łyse, faszystowskie hordy. I tego mu nigdy nie wybaczę” –  ostro stwierdził Maleńczuk.

Prowadzący rozmowę Jacek Nizinkiewicz spytał, co dzisiaj Maleńczuk powiedziałby Terleckiemu, gdyby go spotkał osobiście. – „Kiedyś spotkałem Psa w przejściu podziemnym. Wyszedł takim bocznym halsem, z jeszcze jakimś drugim, z pociągu. Ewidentnie byli napruci równo i tak szli sobie boczkiem, w garniturkach…”  – opowiadał Maleńczuk. – „Nic bym mu nie powiedział. Chociaż obiecałem sobie, że jak jeszcze raz go spotkam, to mu to powiem: „Pies, byłeś hipisem, nie? Lali nas tacy, jakich teraz ty wspierasz. Co ty na to?” – wyjawił muzyk.

/mpm/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AndrzejMaciek123454321AndrzejJanekfilozof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Terlecki uznał, że na starość zafunduje sobie ciepłe miejsce w Warszawie, odpowiednie apanaże i nic nierobienie. Ludzie którzy byli w ruchu hipisowskim powinni do tego emeryta pisać e-maile, kartki i co tam jeszcze, wyrażając swoją dezaprobatę dla jego zachowania. Na różne sposoby trzeba mu psuć to jego samozadowolenie.

Janek
Janek

Powiedział ćpun do ćpuna.

Andrzej
Andrzej

Możesz baranie Maleńczukowi buty czyścić.

Janek
Janek

Gumofilce Maleńczuka nie wymagają czyszczenia. Wystarczy je opłukać wodą ze szlaucha.

filozof
filozof

Ten T-cki wyglądający jak ofiara choroby popromiennej, z licznymi niedostatkami zarówno wyglądu, ale najgorzej, że i intelektu, z wypoaczonym charakterem od czasu denuncjacji własnego ojca, to wzorzec przeciętnego piusuara! No może mniej pyskaty, ale po tylu „działkach” zioła w młodości….

Maciek123454321
Maciek123454321

To on miał ksywę „pies”? Pasuje jak ulał. Pierwszy Pies Karalucha – w skrócie PPK.

Andrzej
Andrzej

O przeszłości Terleckiego najlepiej świadczy jego wygląd. Mam więcej lat od niego, wiele przeszedłem ale przy nim wyglądam jak wnuk stuletniego dziadka. Ciekaw jestem jak te doświadczenia hipisowskie wpłynęły na jego możliwości mentalne.