Maleńkie Tuligłowy chwytają za serce Prezesa

Maleńkie Tuligłowy chwytają za serce Prezesa

Proboszcz niewielkiej wsi Tuligłowy na Podkarpaciu jest pomysłodawcą pomnika dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomnik, którego budowa została zrealizowana dzięki hojności liczącej 800 mieszkańców parafii i wsparciu finansowemu Fundacji PGE, został w sobotę uroczyście odsłonięty przez Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego i oczywiście poświęcony przez metropolitę przemyskiego abp Adama Szala.

Oświetlony pomnik został usytuowany na najwyższym wzniesieniu w okolicy. Na postumencie w kształcie kielicha i chrzcielnicy stoi 25 metrowy krzyż z 32 metrowym masztem flagowym, na którym powiewa polska flaga. Wdzięczność mieszkańcom Tuligłów, za taką formę uczczenia rocznicy niepodległości kraju, wyraził Kuchciński, a także sam prezes Jarosław Kaczyński, który napisał w liście: „Jestem bardzo wzruszony, że Tuligłowy pamiętają, że w tak szczególny chwytający za serce sposób upamiętniają to niezwykłe wydarzenie sprzed wieku, jakim było odrodzenie się niezależnego państwa polskiego. […] Wielkość tego górującego nad okolicą pomnika symbolizuje moc wiary naszych przodków. Niezłomną ufność, że Ten, co Polskę przez tak liczne wieki otaczał blaskiem potęgi i chwały raczy przywrócić nam wolną Ojczyznę.”

Nie wszyscy jak się jednak okazuje podzielają zachwyt prezesa PiS. Część mieszkańców, a także internauci nie kryją swego oburzenia. „Lepiej niech wymieniają słupy energetyczne”, „Ile ludzi to nakarmi?” – można przeczytać w licznych komentarzach.

Przewyższający swymi rozmiarami krzyż na Giewoncie, monument w Tuligłowach stał się kolejnym dowodem, że Polska pod dyktatem partii PiS, pomnikami stoi.

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
WaldemarMariaAlex WalnyAndrzejChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

A pisiaki fetują jakby to im postawiono ten pomnik!

Andrzej
Andrzej

Kolejny pomnik i coraz bliżej cmentarza.

Chermes
Chermes

A dlaczego na szczycie masztu nie zamontowano popiersia Lecha K. a na tablicy nie wspomniano o jego bohaterskim polegnięciu, w walce o „coś tam, coś tam?” (jak mawia pewna posłanka)?
Ktoś za to niedopatrzenie beknie…

Alex Walny
Alex Walny

Zamiast pomnika mogli by wybudować jakiś plac zabaw lub dom opieki z tablicą dzięki czemu powatał. Jak widać słowa sw Janka pawła mają daleko w dudzie. Zeby nie budować „pomników” tylo zrobić coś dla społeczności.

Maria
Maria

Prezes Prezesów napisał: „Niezłomną ufność, że Ten, co Polskę przez tak liczne wieki otaczał blaskiem potęgi i chwały raczy przywrócić nam wolną Ojczyznę.”….
Czy z tych słów wynika, że za rządów PiS Polska została zniewolona?

Waldemar
Waldemar

Ktoś tu napisał o słupach energetycznych, a to na dobry ład jest słup energetyczny, tyle że bez kabli. Jeśli idzie o ilość koszmarnych makabrył, gigantycznych Chrystusów, krzyżomasztów, knotów pomnikowych, za dyktatury PiS osiągnęliśmy wynik godny Księgi Guinessa.