Małgorzata Kidawa Błońska kandydatką na stanowisko głowy państwa?

"Nie jestem pewna, co będzie chciało zrobić Prawo i Sprawiedliwość, bo słyszę, że nie będą jutro chcieli doprowadzić do wyboru marszałka.”

Jak ustalił „Wprost” Małgorzata Kidawa-Błońska zostanie kandydatką na prezydenta Polski, jeśli tylko osiągnie w Warszawie lepszy wynik wyborczy niż Jarosław Kaczyński. Tygodnik informuje, że wiadomość ta będzie ogłoszona oficjalnie zaraz po wyborach parlamentarnych.

 

Dla polityków PO nominacja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na kandydatkę na premiera i jedynkę na liście wyborczej w Warszawie była pozytywnym zaskoczeniem. Trudno było o lepszą decyzję – komentują. Grzegorz Schetyna podjął ją w efekcie niekorzystnych dla niego fokusowych badań izraelskiej firmy doradczej. Poradziła ona Schetynie, żeby usunął się w cień w czasie kampanii.

Wcześniej propozycję kandydowania do Pałacu Prezydenckiego lider PO miał składać obecnemu prezydentowi stolicy – Rafałowi Trzaskowskiemu. Ten jednak skutecznie się temu oparł.

 

Teraz informator „Wprost” zapewnia, że prezydent Warszawy, gdy tylko upora się z problemami ze ściekami, będzie wspierać kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na najwyższy urząd w państwie.

/jp/

Źródło: Wprost

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jurekantyuzurpatorPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Po kolei. Najpierw te wybory. Mogą wszystko wywrócić do góry nogami, oby. Ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu i skupmy się na tym, co teraz. W każdym razie ja już nie mam żadnych wątpliwości, na kogo oddać swój głos w Warszawie. 😀

antyuzurpator
antyuzurpator

A do senatu? Z południowej Warszawy kandyduje Ujazdowski. Kiedy miał kandydować na prezydenta Wrocławia pisałem, że nie zagłosuję na kandydata pisu, zgłoszonego przez PO. Podzielam zdanie, że człowiek może wyjść z pisu, ale pis z człowieka nigdy. Mam nadzieję, że jesteś w innym okręgu, bo jako że okręgi są jednomandatowe, nie da się wybrać „mniejszego zła”. Lewica ani PSL nie wygra z pisiakiem, więc chyba pozostaje zaryzykować i głosować jednak na Ujazdowskiego.

jurek
jurek

Nie trzeba. Można wziąć z dzielnicy papierek i głosować w dowolnym obwodzie. Na Pradze kandyduje Marek Borowski.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

U mnie, w okręgu 43 (Mokotów, Ursynów, Wawer, Wilanów), jest pani Barbara Borys Damięcka. Ujazdowski kandyduje z 44 (Białołęka, Bielany, Śródmieście, Żoliborz). Tak przynajmniej podaje Wyborcza.

antyuzurpator
antyuzurpator

OK, zasugerowałem się artykułem ze strony „Wyborczej” z 19 sierpnia, w którym było:
„Jak ustaliła „Wyborcza” trójka z czterech obecnych senatorów będzie ubiegać się o reelekcję. To Barbara Borys-Damięcka (okręg 44: Białołęka, Bielany, Śródmieście, Żoliborz), Aleksander Pociej (okreg 45: Bemowo, Ochota, Ursus, Włochy, Wola) i Marek Borowski (okręg 42: Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Targówek, Wesoła). Wskazanym przez PO kandydatem w okręgu 43 (Mokotów, Ursynów, Wawer, Wilanów) nie będzie już jednak Marek Rocki. Z tego okręgu z listy opozycji ma wystartować Kazimierz Michał Ujazdowski.”
Pewnie później się zmieniło.