Małopolska kurator oświaty z wizytą w… Japonii – „To zwykła wycieczka za publiczne pieniądze”

Licealiści zakpili z małopolskiej kurator oświaty

Na początku lipca małopolska kurator oświaty Barbara Nowak wybrała się w podróż do Japonii. Razem z nią poleciały Dorota Skwarek, dyrektorka Wydziału Nadzoru Pedagogicznego oraz rzeczniczka prasowa małopolskiego kuratorium Jolanta Michalska – informuje portal dla rodziców miastopociech.pl.

 

Według portalu, koszt podróży trzech pań – przelotu, diet oraz ubezpieczenia – wyniósł 29 603,34 zł.  Za wojaż zapłacono ze środków małopolskiego Kuratorium Oświaty. Pobyt na miejscu sfinansowała strona japońska.


Oficjalnie panie pojechały do Japonii, aby nawiązać współpracę „ze stroną japońską w zakresie organizacji wymiany młodzieży”. A tak efektami tej „misji” chwaliła się Nowak na Facebooku: – “Małopolska młodzież szkół średnich będzie mogła odwiedzić Japonię. Japońscy uczniowie przyjadą do Polski. Pierwszy etap wymiany już w grudniu. To wszystko dzięki porozumieniu, które jako Małopolski Kurator Oświaty podpisałam z ASSOCIATION OF PRIVATE JUNIOR & SENIOR HIGH SCHOOL in Hyogo reprezentowanym przez Pana Prezesa Masahiko Suruga. Na jego zaproszenie odwiedziłam japońską, partnerską szkołę. Mam nadzieję, że ta umowa będzie początkiem długiej i owocnej współpracy między naszymi krajami w dziedzinie edukacji”.

 

To zwykła wycieczka za publiczne pieniądze. Panie chciały zwiedzić Japonię, więc pojechały” – skomentowała Teodozja Maliszewska, krakowska radna, a w przeszłości wieloletnia dyrektorka szkoły. – Krakowskie szkoły od wielu lat współpracują z zagranicznymi szkołami i do tego pośrednictwo kuratora nie jest im w ogóle potrzebne. Co więcej, kurator nie może w imieniu szkoły podpisać umowy o wymianie uczniów, bo mogą to zrobić jedynie dyrektorzy tych szkół. W tym kontekście wyprawa pani kurator nie miała najmniejszego sensu” – dodała.

Radna zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt podróży małopolskiej kurator oświaty. – „Za publiczne pieniądze wybrała się do Japonii, aby pomóc w nawiązaniu współpracy jedynie między szkołami katolickimi. Przecież to jest urzędnik państwowy powołany do tego, aby nadzorować pracę wszystkich placówek edukacyjnych, a nie tylko tych katolickich” – zauważyła Maliszewska.

bt

Źródło: miastopociech.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BartNihillonMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

A oczka nie zrobiły jej skośne nieco? Przypuszczam, że na następnej gali PiS-u wystąpi w kimonie.

lon
lon

Uszczypnijcie mnie , TO SIĘ NIE DZIEJE NAPRAWDĘ, to jakies bajki .

Nihil
Nihil

Komuna przy tej bandzie złodzieji to był pryszczyk. Po wyborach to się rozkręcą na całego. Będzie kubańska Korea talibsko – polska

Bart
Bart

Dewotka bezwstydnie dojąca nieswoje pieniądze.