Małopolska kuratorka oświaty pyta o tolerancję i mówi, że „brzydzi się ludźmi”

Szarpanina i wyzwiska pod adresem działaczy LGBT podczas debaty zorganizowanej przez Jakiego i Kempę

W miniony czwartek odbyła się w Nowym Sączu debata „Rodzina. Zagrożenia i mity”, którą zorganizowali KOD_Małopolskie (KOD Nowy Sącz – Sympatycy), Razem Nowy Sącz, SLD Nowy Sącz , Wiosna Nowy Sącz, Nowosądecka Inicjatywa Socjaldemokratyczna., Fundacja Różnosądecka. Głównym tematem debaty była przygotowana przez organizację Ordo Iuris Samorządowa Karta Praw Rodzin. W Nowym Sączu Karta została przyjęta przez niewielką liczbę radnych, gdyż przewodnicząca Rady Miasta, Iwona Mularczyk, zarządziła głosowanie tuż po przerwie w obradach, z której nie wszyscy zdążyli wrócić.

 

W debacie uczestniczyła m.in. posłanka Lewicy, Daria Gosek-Popiołek i jej asystent społeczny Kamil Maczuga, a także małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak.

Posłanka Lewicy odnosząc się do przyjęcia przez radę miasta Nowego Sącza Karty Praw Rodziny podkreśliła, że zarówno ona, jak i jej ugrupowanie są zdania, że Karta jest zbudowana na niechęci.

Jest zbudowany na chęci odebrania osobom ich godności. I to nie tylko i wyłącznie osobom o innej tożsamości psychoseksualnej. Zgodnie z tym dokumentem, rodzice, którzy samotnie wychowują dzieci, mogą stracić wsparcie w przypadku o ubieganie się o miejsce w żłobku czy przedszkolu” – argumentowała posłanka.

 

Na jej słowa zareagowała ostro kuratorka oświaty Nowak: „dlaczego panie poseł, nie uznają, nie szanują demokracji, czyli woli większości?”. W odpowiedzi Gosek-Popiołek stwierdziła, że poprzez demokrację należy rozumieć nie tylko głosowanie. „Demokracja oznacza debatę publiczną. To znaczy dochodzenie do pewnych praw, to jest ich wypracowywanie, to jest dyskusja i debata. W przypadku tych uchwał bardzo często tych debat zabrakło.”

Do dyskusji próbował się wtrącić asystent posłanki, Kamil Maczuga, który poinformował Parlament Europejski o powstających „strefach wolnych od LGBT”. Pani kurator z wyższością stwierdziła, że pytania kieruje do posłanki, a nie do ludzi, którymi się brzydzi, bo „plują na ojczyznę swoją, na Polskę„. Jednocześnie Nowak zażądała od posłanki Lewicy odpowiedzi na pytanie, dlaczego zarówno ona, jak i jej ugrupowanie jest nietolerancyjne wobec tych, którzy mają odmienne zdanie.

Gosek-Popiołek podkreśliła, że zarówno ona, jak i jej ugrupowanie nie zachęcają nikogo do przyjęcia postaw negatywnych wobec kogokolwiek, ale uważają, że Karta jest zbudowana na niechęci. „Jest zbudowany na chęci odebrania osobom ich godności. I to nie tylko i wyłącznie osobom o innej tożsamości psychoseksualnej. Zgodnie z tym dokumentem, rodzice, którzy samotnie wychowują dzieci, mogą stracić wsparcie w przypadku o ubieganie się o miejsce w żłobku czy przedszkolu” – argumentowała posłanka, dodając przy tym, że zachowanie Nowak wobec jej asystenta było niegodne, „zwłaszcza z ust urzędnika państwowego.”

wb

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MarekJolantaixiZwinkaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Odrażająca fizycznie i moralnie ale dalej będzie trwała na urzędzie i to jest nasza narodowa tragedia.

Maciek123454321
Maciek123454321

Kolejny raz zostaję przekonany, że jakakolwiek rzeczowa rozmowa z pisowcami jest niemożliwa. Występy „pani” Nowak to kwintesencja pisizmu. Co ta wstrętna baba ma w głowie?

ixi
ixi

sieczkę z gównem, ale co raz bardziej wychodzi jak niewielka jest domieszka sieczki…

Jolanta
Jolanta

Sieczka wymieszana z gównem,to stanowi zawartość łba tej głupiej baby!

Marek
Marek

Nieuk na stanowisku kuratora OŚWIATY pasuje do pisu tak idealnie jak przestępca zarządzający specjalną formacją policji.
Ilekroć słyszę o demokracji jako „woli większości” czy „rządach większości” to nie wiem wściekać się czy płakać nad debilizmem ludzi, którzy w to wierzą.

Zwinka
Zwinka

I tak oto idiotki robią z siebie kretynki i to tylko po to, aby przypodobać się jednej osobie o innej tożsamości psychoseksualnej.
I żeby człowiek nie wiem jak się starał, to i tak nie zrozumie, jak one to robią, że u jednej osoby inna tożsamość psychoseksualna im nie przeszkadza, a u innej brzydzi.
Ot i zwykłe, katolickie załganie. Od stóp do głów, z różańcem do granic.

Marek
Marek

Osoba na stanowisku Woj.Kuratora Oświaty w Krakowie, dając taki popis nienawiści do drugiego człowieka, jak w Nowym Sączu to hańba dla Małopolskiej Oświaty. Wstyd !!! Dla mnie ta osoba to już tylko zepsute powietrze.