Małżeństwo, które przyszło na Marsz Równości z ładunkami wybuchowymi, mogącymi zabić ludzi, skazane na rok więzienia

Małżeństwo, które przyszło na Marsz Równości z ładunkami wybuchowymi, mogącymi zabić ludzi, skazane na rok więzienia

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód skazał małżeństwo Karolinę S. i Arkadiusza S. na rok więzienia za to, że przynieśli na Marsz Równości ładunki wybuchowe, które gdyby zostały zdetonowane, mogły zabić czy ranić wiele osób. Obydwoje uczestniczyli w nielegalnej manifestacji usiłującej zablokować Marsz Równości, który przeszedł ulicami Lublina 28 września ubiegłego roku.

 

– „Okoliczności czynów i wina oskarżonych nie budzą wątpliwości. Z materiału dowodowego wynika, że oskarżony skonstruował trzy przedmioty, co do których biegły stwierdził, że należy je traktować jako samodziałowe przyrządy wybuchowe, które mogły powodować niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób. Natomiast oskarżona te przedmioty miała w swoim plecaku i razem z takim wyposażeniem udali się na kontrmanifestację” – powiedział sędzia Łukasz Czapski.

Sąd uznał też małżeństwo S. za winnych tego, że brali czynny udział w nielegalnej demonstracji, której uczestnicy dopuszczali się napaści na osoby, rzucali różnymi przedmiotami w uczestników Marszu Równości oraz zabezpieczających go funkcjonariuszy policji.

 

Podczas śledztwa Arkadiusz S. przyznał się do winy. Sąd odczytał jego zeznania złożone po zatrzymaniu przez policję. – „Na koszulce mam krzyż celtycki. Oznacza to, że jestem za Polakami i rodziną. Dla mnie wartości rodzinne to chłopak i dziewczyna” – mówił śledczym.

Karolina S. najpierw nie przyznawała się do winy. Twierdziła, że nie zdawała sobie sprawy z tego, co ma w plecaku, jednak przed sądem zmieniła zdanie i przyznała się do zarzucanych jej czynów. Sąd – wymierzając obojgu karę jednego roku pozbawienia wolności – wziął pod uwagę dotychczasową niekaralność oskarżonych.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Przecież oni zwalczali „tęczową zarazę” jak biskup nakazał, więc na pewno, żaden ziobro czy inny pisowiec się nie oburzą. No ale za przeszkadzanie dudzie w jego natchnionych, egzaltowanych „przemówieniach” to będą się domagali minimum 3 lata.