„Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy nas, że należy się ubezpieczać”

Emilewicz proponuje bon na wakacje – „Czyli znowu chcą kupić wyborców kasą z budżetu”

PiS przez lata kreowało się na partię ludową, socjalną oraz propracowniczą. Prawdziwa twarz ugrupowania została właśnie odsłonięta przez minister rozwoju Jadwigę Emilewicz.

 

Polityczka gościła w stacji TVN 24, chwaląc tzw. pakiet dla przedsiębiorców. Dziennikarz zapytał ją o to, jak ten program wspomoże osoby pracujące na umowach śmieciowych. Minister udzieliła niezwykle oryginalnej i niespodziewanej odpowiedzi.

Pierwszy raz w historii Polski jest taka sytuacja, kiedy system opieki społecznej interesuje się pracownikami na tego typu umowach. Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy nas, że należy się ubezpieczać” – powiedziała przedstawicielka rządu.

 

Skandaliczna opinia wywołała lawinę negatywnych komentarzy internautów, którzy wskazują na to, że partia rządząca po raz kolejny pokazała prawdziwe oblicze.

Bezczelność tej pani nie ma granic” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Emilewicz nie jest pierwszym politykiem, który wypowiedział podobną opinię. Lewicowy premier Włodzimierz Cimoszewicz (SLD) w 1997 r. skrytykował mieszkańców regionów, które zalała fala powodzi.

To jest kolejny przypadek, kiedy potwierdza się, że trzeba być przezornym i trzeba się ubezpieczać, a ta prawda jest ciągle mało powszechna” – przyznał polityk SLD.

Szokująca wypowiedź poskutkowała tym, że wkrótce potem Cimoszewicz stracił swoje stanowisko i doprowadził do przejęcia władzy przez prawicową AWS.

/nt/

Źródło: Twitter.

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
ZośkaAleksandersmęteksmętekLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Najlepsza polisa to odebranie władzy tym nieudacznikom.

smętek
smętek

To są złodzieje i mordercy.

Agata
Agata

Wkomponowała sie świetnie w te zgraje idiotów takim samym pokrętnym jezykiem mowi.Ciekawe czy sie ubezpieczyła krowa.

Obserwator
Obserwator

Rząd w osobie tej pani po raz kolejny pokazał nam gest Lichockiej!- zapamiętamy!

Maciek123454321
Maciek123454321

Jedno złe zdanie i Cimoszewicz popłynął. Nie liczyło się, że wkrótce dla powodzian przekazano tysiące mobilehome’ów, nie liczyło się, że państwo (o ile żuboższe niż teraz) wypłaciło powodzianom duże odszkodowania, dzięki którym szybko stanęli na nogi, nie liczyła się pomoc państwa przy renowacji zalanej Starówki wrocławskiej. Nie, liczyło się to jedno zdanie tylko. Dziś pisiory mogą mówić, co chcą, nawet, że będą pomagać. Nie będą, bo budżet wydrenowali do dna, ale co tam, pisowski beton wie swoje. PiS jest the best. No, zobaczymy… koronawirus nadal w ataku, a pisowskie bydło chce robić wybory. Idę o zakład, że w ciągu kwietnia… Czytaj więcej »

Rafał P
Rafał P

Tak jak jej nie lubię, tak przyznaję, że ma rację. Podobnie jak rację miał Cimoszewicz. Hasłem PZU było: Przezorny Zawsze Ubezpieczony. Inaczej to ujmując, umiesz liczyć?, licz na siebie. Naiwnością jest oczekiwać pomocy od państwa. Zawsze i w każdej okoliczności. Niestety, ale wielu ciągle wierzy w państwo opiekuńcze.

smętek
smętek

Powtarzam to, co napisałem: Nikt nie przewidywał pandemii i nikt nie ubezpieczał od jej następstw.

Zośka
Zośka

Ubezpieczenia są od nieprzewidzianych wypadków !! Po to się człowiek ubezpiecza,żeby mieć ochronę od różnych zdarzeń. Następstwem tu jest niewydolność oddechowa lub najgorsze śmierć i są takie ubezpieczenia.

daroo
daroo

No i wpadło gooowno w wentylator. 🙂

Lehoo
Lehoo

Sławetna wypowiedź Cimoszewicza została wyrwana z szerszego kontekstu. Tenor przemowy taki był: chociaż poszkodowani nie byli ubezpieczeni, a było się ubezpieczyć) rząd postara się wyrównać im część strat.

smętek
smętek

O czym ona mówi? Kto i kogo ubezpieczał od następstw pandemii? Prowadzę jednoosobową firmę. Zajmuję się (zajmowałem bo już padła) organizacją eventów dla partnerów zagranicznych. W ciągu czterech dni wszyscy wycofali się z umów. Siedzę w czarnej dziurze i wyję w poczuciu bezsilności. Ktoś pytał mnie, czy chcę takiego rozwiązania. Z dnia na dzień stałem się bankrutem a to coś śmie, takich jak ja, pouczać. Zgiń przepadnij siło nieczysta!!

Aleksander
Aleksander

Trzeba było się ubezpieczyć-to już było w 1997r.