„Mam nadzieję, że to początek wielkich zmian” – mówi kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski

"Nowa Solidarność" Rafała Trzaskowskiego startuje w przyszłym tygodniu

Rafał Trzaskowski podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami jako oficjalny kandydat na prezydenta zapowiedział silną, opartą na dialogu prezydenturę.

 

Chcę, by równość, sprawiedliwość, godność odzyskały swoje właściwe znaczenie” – deklarował Trzaskowski. – „Nie widzę dziś w Polsce polityka, który mógłby skłonić rząd do prawdziwego efektywnego działania. Dziś niestety nad Pałacem Prezydenckim powiewa biała flaga. Prezydent RP, który powinien być przykładem, stał się niemym świadkiem wszystkich wydarzeń. Tego co się dzieje. Korupcji, nepotyzmu na niespotykaną od 30 lat skalę. Nasza ojczyzna jest osłabiana przez PiS każdego dnia. Polska pogrążyła się w totalnym chaosie, bo wszechwładny prezes stracił nad tym kontrolę. Jesteśmy w trudnym meisjcu” – ocenił Trzaskowski.

Zdaniem kandydata KO na prezydenta w Polsce potrzeba nowej polityki, która powinna być oparta przede wszystkim na dialogu. „Chce dziś bardzo wyraźnie powiedzieć, że prezydent nie może być opozycją totalną w stosunku do rządu. Deklaruję, że wszędzie tam, gdzie rząd będzie chciał Polskę ulepszać, może liczyć na poparcie prezydenta.”

 

Trzaskowski zapowiedział, że jedną z jego pierwszych inicjatyw będzie zwiększenie finansowania służby zdrowia do 6 proc. PKB. „Pieniądze, które dziś idą na propagandę, na telewizję, powinny zostać przekazane na zdrowie” – deklarował Trzaskowski.

Kandydat na prezydenta odniósł się również do planowanych przez siebie zmian w telewizji publicznej. „W miejsce obecnej telewizji powstanie nowa TVP. Bez TVP Info, Wiadomości, bez publicystyki politycznej. Bez tego, co dziś zatruwa życie publiczne. Niestety telewizja, która miała być publiczna, została kompletnie zdyskredytowana. Niech już nikogo nie skusi, aby wykorzystać TVP do celów politycznych” – mówił prezydent Warszawy, wzbudzając tą deklaracją spore poruszenie wśród dziennikarzy TVP Info.

Na zadawane przez nich pytania, mające na celu wykazanie, że Trzaskowski nie dotrzymał obietnic z czasu wyborów samorządowych, prezydent stolicy odpowiedział spokojnie: „Jak ja się cieszę, że będę mógł z wami rozmawiać i wyjaśniać manipulacje”.

wb

Źródło: wiadomosci.onet.pl; wiadomosci.wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
17 maja 2020 18:44

Wcale się nie dziwię, że PiS już rozpoczął jazgot. Bardzo dobre wystąpienie, i nareszcie wygarnął, co wielu z nas myśli i mówi o KURwizji. Świętoszkowaci dziennikarze (co to Bogu świeczkę i diabłu) w rodzaju pani Rigamonti bez sensu się oburzają. Wychodzą z kompletnie błędnego założenia, że TVPiS to normalna stacja, jak każda inna. Oczywiście, nie wolno nikomu grozić więzieniem dziennikarzom reprezentującym inne poglądy, ale TVPiS nie jest normalną stacją. To ohydna szczujnia, która nie cofnie się przed niczym. Przypomnę, jaki los spotkał niejakiego pana Juliusa Streichera – wydawcy i naczelnego redaktora pisemka „Der Stürmer”, na którym młode pokolenie Niemców uczyło się nienawiści do Żydów. Poza tym zadam pytanie – kto z szanownych Koleżanek i Kolegów uzna, że Holecka, Ogórek, Rachoń, Ziemiec, Adamczyk, Klarenbach czy Olechowski to dziennikarze?