„Mam nadzieję, że (..) uda nam się oczyścić ten nasz polski dom”. No to jak towarzysze, pomożecie…?

#AktualnościDnia: Bogusław #Hutek - Górnicy pytają rząd jaki ma plan wobec górnictwa w Polsce https://t.co/f3ILPFpKXr— Radio Maryja (@RadioMaryja) July 23, 2020

W sobotę Prezydent udał się do Katowic, by zabiegać o poparcie górników w zbliżających się wyborach prezydenckich. Przy golonce i browarku Andrzej Duda krytykował środowisko sędziowskie i prosił o wsparcie. „Mam nadzieję, że tak jak udało się pokonać komunę, tak uda nam się oczyścić ten nasz polski dom” – mówił.

 

Oczyścić? Byli już tacy, którzy „oczyszczali”. Straszne…” – komentują te słowa internauci

Oni mają swoje możliwości oddziaływania międzynarodowego, mają kolegów, swoich ludzi w trybunałach. Opowiadają różne bzdury, zaprzeczają prawdziwym, trudnym dla nich faktom, jak te nagrania, których można wysłuchać w internecie. Twierdzą, że ktoś chce zniszczyć wymiar sprawiedliwości w Polsce, a cały czas są wśród nich ludzie, którzy orzekali w stanie wojennym” – mówił w Karczmie Piwnej Andrzej Duda.

 

„Pogromowy język, moczarowski styl, gomułkowska mentalność. Jego skromny umysł nie ogarnia, że prowadzi PL ku tragedii. Prezydent….” – spuentował katowickie wystąpienie Dudy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosław Kurski.

Jak zwykle zawodu zgromadzonym nie sprawił obecny na uroczystości Mateusz Morawiecki. Premier, tym razem zatrudniony w charakterze klakiera stwierdził – „Pan prezydent pięknie mówił o walce o sprawiedliwy i sprawny wymiar sprawiedliwości. W tej kwestii dodam tylko jedno zdanie: jest taka grupa osób, która kładzie się Rejtanem w obronie przywilejów wąskiej grupy sędziów. Wolę, żebyśmy się kładli Rejtanem w interesie wszystkich Polaków i ludzi pracy”.

„Trzeba walczyć o prawdę, wolność i sprawiedliwość. Te wielkie wartości Solidarności to najczęstszy temat moich rozmów z prezydentem Andrzejem Dudą. On jest spadkobiercą i dzieckiem Solidarności. Dzięki niemu mamy tę lepszą Polskę. Dziękujemy za to.” – dorzucił z wdzięcznością Prezes Rady Ministrów.

Nie wiadomo czy Pan Premier miał na myśli solidarność elit korzystających z dobrodziejstw „dojnej zmiany”, czy też chciał wyrazić wdzięczność za „transparentność” oświadczeń majątkowych. Rozsmarowywaniu wazeliny przez potomków w milczeniu przyglądał się „ojciec Solidarności” Piotr Duda (zbieżność nazwisk przypadkowa).

/jp/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
darooEwaMariasmętekWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Godek
Godek

same cytaty, a to Ferdek Kiepski – „tu jest Polska” !!!, a to Klucznik Gerwazy Rębajło podżegający do bratobójczej krwawej rozprawy z Soplicami – nic nowego !

smętek
smętek

Całkiem współczesne, klasa robotnicza przeciw jajogłowym. Można oglądać PKF obrazujące słuszny gniew robotników i chłopów na kułaków i inszą swołocz Jeszcze dużo przed nami.

Jantar
Jantar

„Mam nadzieję, że tak jak udało się pokonać komunę, tak uda nam się oczyścić ten nasz polski dom. Żeby był czysty, porządny, piękny” – nie wiem, jak dla was, drodzy forumowicze, ale dla mnie zabrzmiało to tak, jak planowanie czystek w społeczeństwie. A to już kojarzy się tylko i wyłącznie z Niemcami lat 30-ych, czystek stalinowskich w latach 40-ych i 50-ych, czystek w komunistycznych Chinach, a także czystek sprzed kilku lat w Turcji po puchu. To jawna zapowiedź tego, co czeka każdego, kto nie podporządkuje się władzy PiS. I w tym kontekście jest już dla mnie oczywiste, po co mają… Czytaj więcej »

daroo
daroo

No i słynne ” kto nie z nami ten przeciwko nam ” niejaki obywatel Robespierre z rewolucji Francuzkiej się przypomina , a teraz czekamy na przywrócenie kary śmierci i szafocik tak na odmulenie

Jantar
Jantar

Kaczyński już przecież w 2015 r. poleciał u Rydzyka cytatem prosto z Bieruta lub Cyrankiewicza (nie pamiętam dokładnie, który z nich był autorem, nie było mnie jeszcze na świecie). A szło to mniej więcej tak: „Każdą rękę podniesioną na Polskę i na Kościół polski bez litości odrąbiemy!”. Cytat nie jest dosłowny, ale do sprawdzenia w necie. Tak więc PiS szykuje nam czystki na masową skalę, jak za czasów Stalina i wcale mnie to nie dziwi biorąc pod uwagę, że najukochańsi wujkowie Kaczyńskiego, którzy od dziecka przygotowywali go do rządzenia Polską, byli bardzo bliskimi współpracownikami Stalina i Berii. Kaczyński odebrał więc… Czytaj więcej »

Szczery
Szczery

Przypomi ają mi się najczarniejsze scenariusze i hasła PRL-u! Aż dech zapiera i brak słów, by właściwie skomentować!
Przeraża mnie przyszłość naszego biednego kraju, a mówię to z perspektywy doświadczeń dwóch zaborców, gdy przyszło mi żyć….Teraz mamy trzeciego!

Barbara
Barbara

Ja tam nie chcę, aby ten pan u mnie w domu robił porządki.

Rafał P
Rafał P

Tak jest, towarzyszu Dudo. Oczyśćmy ten nasz polski dom z kaczych odchodów.

Witold
Witold

Pan Prezydent ubolewa nad faktem, że środowisko profesorów prawa nie rozumie. No to należy rozumieć, że profesorowie prawa się NIE znają na prawie, ale górnicy owszem tak. Może, w takim razie, górnicy powinni założyć togi i zająć należne im miejsce w sądach. Przynajmniej produkowalibyśmy mniej zaśmiecającego środowisko węgla

Maria
Maria

„środowisko profesorów prawa nie rozumie” dlaczego nadało tytuł doktora praw

Grzegorz
Grzegorz

Historia zatacza koło i A.Duda objawił się nam jako kolejny E.Gierek. Nie wiem czy to przypadek ale w dzisiejszych programach telewizyjnych mówi się o zjednoczonej prawicy jako Polska Zjednoczona Prawica czyli w skrócie : PZPr.

Maciek123454321
Maciek123454321

Sterydy, czy dopalacze? Co on bierze? W stanie wojennym zomowcom dosypywano jakichś świństw przed akcją, żeby wywołać skrajną agresję. Opowiadano mi, że kiedy nie mieli już kogo pałować, to okładali pałami elewacje budynków, żeby dać upust nadmiarowi agresji. Tutaj widzę podobne objawy. Co ten oszalały osobnik chce oczyszczać? Drodzy kandydaci opozycji. Po takich „wystąpieniach” naprawdę macie zielone światło, żeby dowalić naćpanemu wariatowi. Wyciągnąć na wierzch najgorsze świństwa, o których niby wszyscy wiemy, ale o których już trochę zapomnieliśmy. Grzmieć na całą Polskę, że za głowę państwa mamy niebezpiecznego osobnika, który już całkiem oszalał. IŚĆ NA ZWARCIE, NIE ODPUSZCZAĆ!!! Opozycjo, nie… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Może niech się górnikom wytłumaczą z tych ton ruskiego węgla z okupowanego Donbasu, zalewającego Polskę.

Waldemar
Waldemar

Dziecko i spadkobierca „Solidarności”… A nie PRL-u i PZPRu? Coś mi za bardzo dźwięczą w uszach słowa Gierka o „Śląskiej wodzie, która pogruchocze im kości”… No a poza tym przemawianie po piwiarniach ma fatalną reputację….

Maria
Maria

Historia zatoczyła koło. Zamknęłam oczy i zobaczyłam tow. Wiesława – te same argumenty, ten sam sposób przekazu. Nie myślałam, że tego doczekam

daroo
daroo

Ja ” zobaczyłem ” pewnego osobnika z lat 30 który również wygłaszał „płomienne” mowy w pewnej piwiarni w Monachium

Ewa
Ewa

Od Dudy uwolnij nas Panie. Tego gościa nie można już spokojnie słuchać .