„Mam świadomość, że zostanę zwolniona”

Mam świadomość, że zostanę zwolniona

Kierowniczka Sanepidu w Słubicach boi się zwolnienia. „Słowna nagana to pryszcz w porównaniu do tego, co mnie czeka. Mam świadomość, że zostanę zwolniona. Mam odejść, to odejdę, powoli się pakuję” – powiedziała w rozmowie z TVN 24.

 

Jadwiga Caban-Korbas, kierowniczka Sanepidu w Słubicach, zasłynęła oryginalnym wystąpieniem na konferencji prasowej ws. koronawirusa.

Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem. A nawet może i z mężem nie, bo po co chłop ma się zarazić” – mówiła kobieta.

To jednak nie wszystko, bo urzędniczka podzieliła się również informacjami na temat prywatnego życia 65-latka, który jako pierwszy w Polsce zaraził się koronawirusem. Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego wezwał do zwolnienia kierowniczki.

 

W piątek Caban-Korbas otrzymała naganę od starosty powiatu słubickiego. Kierowniczka odniosła się już do tego w wywiadzie udzielonym TVN 24.

Słowna nagana to pryszcz w porównaniu do tego, co mnie czeka i co mi się zarzuca. (…). Nie gniewam się” – powiedziała kobieta.

Zaniepokojenie jest uzasadnione, bo od 15 marca stacjami Sanepid zarządzać będą wojewodowie. Przyszłości kierowniczki zależy teraz od wojewody lubuskiego.

Mam świadomość, że zostanę zwolniona. Jak tylko przejdziemy już tę pionizację, to pewnie dostanę oficjalnie pismo od lubuskiego wojewody. Powoli się już pakuję. (…). Mam odejść, to odejdę. Nie mam do nikogo pretensji” – ogłosiła.

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak (PiS) ogłosił już publicznie, że kierowniczka Sanepidu powinna być zwolniona. Z opinią polityka nie zgadzają się internauci.

Ile razy karać za to samo? Uważam, że nagana wystarczyła, fachowców nie hoduje się w doniczkach…” – ocenił jeden z czytelników Gazeta.pl. „Dajcie spokój kobiecie, mamy ważniejsze rzeczy na głowie” – dodał inny oburzony internauta.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ChermesJanikZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Gdyby poradziła wrzucenie lodu do majtek, dostałaby nagrodę od GIS.

Janik
Janik

Właśnie. W doniczkach hodują inni. A PiS, sądząc po wynikach, hoduje swoich specjalistów na kupie gnoju.

Chermes
Chermes

Powinna odejść, ze śpiewem na ustach. Proponuję piosenkę Jak się masz, wirusie, jak się masz…