Mamy do czynienia z lewicowymi środowiskami, które chcą tworzyć nowego człowieka

Jest śledztwo ws. spektaklu, w którym uczestniczyły dzieci w rolach gestapowców i więźniów Auschwitz

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w Szkole Podstawowej w Łabuniach (woj. lubelskie), w związku „z publicznym nawoływaniem do przemocy wobec osób o lewicowych poglądach”.

 

Chodzi o kontrowersyjny dziecięcy spektakl, zorganizowany tam w połowie grudnia z okazji nadania szkole imienia Dzieci Zamojszczyzny.  W przedstawieniu pokazującym wstrząsającą „Aktion Zamość”, czyli przymusowe wysiedlenia ok. 30 tys. dzieci i to co działo się w obozach koncentracyjnych, brały udział dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Odgrywały rolę gestapowców i dziecięcych więźniów Auschwitz, którzy w pewnym momencie zostali zagazowani.

Występowi przyglądali się politycy. Był wiceminister obrony narodowej Marek Łapiński, wicekurator oświaty Piotr Szczepanik, księża, kombatanci oraz świadkowie tragicznych wydarzeń z czasu II wojny światowej. Emocjonalne przemówienie wygłosił wójt gminy Łabunie Mariusz Kukiełka.

 

„Hitlerowskie Niemcy były państwem, które łamało zasady prawa naturalnego, które było oparte na normach prawa stanowionego przez człowieka. (…) I dziś mamy do czynienia z różnymi ludźmi, lewicowymi środowiskami, które chcą tworzyć nowego człowieka, nowe społeczeństwo. Bez Boga” – dodał.

„To była bardzo wzruszająca i przemyślana inscenizacja. Trzeba ją tylko obejrzeć w całości, by to dostrzec. Był to poziom niemal przedstawienia teatralnego, które ukazywało Dzieci Zamojszczyzny. Pokazano, że dzieci również były w obozach koncentracyjnych i tam ginęły” – stwierdził w rozmowie z Onetem poseł PiS Tomasz Zieliński.  „Nie widzę w tym żadnych kontrowersji” – podkreślił – bo cała inscenizacja była oparta na prawdziwych wydarzeniach, a „Niemcy zgotowali taki los Polakom. (…) Nie rozumiem tego zamieszania” – stwierdził.

Z innej perspektywy spojrzała na przedstawienie posłanka Lewicy Monika Pawłowska, która w tej sprawie wysłała pismo do dyrektora szkoły z pytaniem o pobudki stojące za takim przedstawieniem.

„Przerażający jest fakt, iż temu całemu obrazkowi towarzyszyły przemówienia, w których mówiono o goleniu głów, czy kiedy Mariusz Kukiełka, wójt gminy Łabunie, mówił o tworzeniu przez lewicę nowego człowieka, nowego społeczeństwa, bez Boga wcześniej mówiąc o tworzeniu nowego państwa przez Hitlera” – podkreśliła Pawłowska w rozmowie z Onetem. „Wolność to także odpowiedzialność za kształcenie świadomości każdego człowieka, przede wszystkim dzieci…” – dodała posłanka.

/p/

Źródło: Wprost

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
BartChermesJantarPolka gorszego sortuJerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Wiecie co, daleko mi z poglądami do lewicy bo jestem liberałem ale nie zgadzam się z tezą że wszystkie problemy i systemy totalitarne to tylko wina lewicy, prawica też miała w tym udział.
Wójt uważa że systemy totalitarne powstały przez odrzucenie religii? Otóż nie, wszystkie systemy totalitarne powstały przez przekonanie że kolektywizm jest ważniejszy od wolności jednostki i państwo może wszystko i może urządzać ludziom życie, tak powstał faszyzm, nazizm i komunizm. Co do religii to ona tez nie jest idealna i ma różne brudy na sumieniu.
Jestem przerażony tym że w Polsce żyje tyle upośledzonej ciemnoty.

Bart
Bart

Tradycyjnie już osłabiająca głupotą wypowiedź Korwinisty-Konfederaty-Wolnościowca, który przyznaje łaskawie, że prawica też (też!!!) miała swój udział w zbrodniach XX wieku.
Nie zaprzeczając zbrodniczości reżimów przede wszystkim Stalina i Mao, ale też Castro, mogę jedynie stwierdzić, że były porównywalne z hiberzbrodniarzami: Hitlerem, Franco, Pinochetem i innymi prawicowo-kościelnymi szaleńcami.
No i jak widzę, niejakiego Wolnościowca tradycyjnie wspiera grupa jego kumpli, którzy mu te pseudo-obiektywne bzdury plusują.

Zwinka
Zwinka

Biedne dzieci w łapach porąbanych, pisich kukiełek .

HerodAntypis
HerodAntypis

Katole obsesyjnie odtwarzają sceny cierpienia. Ukrzyżowanie Jezusa i droga krzyżowa przestała im wystarczać. Gnębienie Judasza też. Wzięli się teraz za Dzieci Zamojszczyzny. Nie wiem co chcą osiągnąć: przypomnieć o odszkodowaniach od Niemców czy goleniu głowy pewnej posłance?

Zbyszekh
Zbyszekh

Naziści.

Grzegorz
Grzegorz

Biedne dzieciaki , czego one się w tamtej szkole uczą ? Przecież one opuszczą mury tej szkoły jako ludzie chorzy z nienawiści do współczesnego , postępowego i demokratycznego świata. To niestety może być stracone pokolenie jeśli sami rodzice nie zadbają o wychowanie i edukację swoich dzieci.

Irena
Irena

Pytam ….gdzie sa Rodzice tych dzieci ?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wiszą pewnie u klamki okolicznego proboszcza, niestety. Może nie wszyscy, ale większość.

Jantar
Jantar

Rodzice siedzieli na widowni i doskonale się bawili. W domu pewnie jeszcze zrobili dzieciom odpowiedni wykład w zgodzie z linią partii i plebana.

Godek
Godek

To przypomniało mi nabożeństwo wielkanocne z inscenizacją skazania i ukrzyżowania Jezusa w moim kościele.
Poprzebierani za żydów szesnastoletni chłopcy z wielkimi nosami, w jaskrawych szatach, pejsach do ziemi i skudlonych
czarnych perukach na głowie – darli się wniebogłosy – „ukrzyżować Jezusa, ukrzyżować Jezusa, ukrzyżować go !!!!!!!!!
Wychodziliśmy z kościoła cicho, ze spuszczonymi głowami w ramionach – bez radości ze spotkania znajomych.
A jedna starsza kobieta do obok idącej – „tak było, tak było, tak było !? ale szeptem i jakoś niepewnie.Znajoma odpowiedziała milczeniem !

Jerzy
Jerzy

Na pierwszego września niech kilku przebierze się tam za pancernik „Schleswig Holstein” a kilku za półwysep Westerplatte. Ci pierwsi niech naparzają w drugich papierowymi kulami krzycząc „jebs, jebs, jebudu!” a ci drudzy niech odpowiadają „ała, ałć, ojeja!”. Generator dymu też się przyda.
Bo, jak wiadomo, nic tak nie sprzyja wiedzy i refleksji jak okolicznościowa przebieranka.
W pierwszym rzędzie niech znów usiądzie ksiądz, władze szkoły i gminy i niech robią inteligentne i zadumane miny.

Chermes
Chermes

Podoba mi się to. Lubię happeningi tego typu i oczekuję następnych. Na przykład, w jakiejś szkole, przedstawienie jak mordowano ludzi w Jedwabnem, ze scenami nabijania przez Polaków, na widły, żydowskich niemowląt i wrzucanie ich do płonącej stodoły, w której płonęli już ich rodzice. Albo dziecięca inscenizacja Katynia, przedstawiająca rozstrzeliwanie polskich oficerów przez dzieci przebrane za NKWD-zistów. A co byście powiedzieli o przedstawieniu ulicznej egzekucji w okupowanej Warszawie. Tematów jest do wyboru, do koloru…

HerodAntypis
HerodAntypis

Może moczenie prymasa tysiąclecia w szambie przez pobratymców piotrowicza? Znajdzie się katolik do odtworzenia tej roli? Może piotrowicz się zanurzy aby się uwiarygodnić jako tajny agent „Solidarności”?

Chermes
Chermes

Wymarzona rola dla Kaczelnika. Przy okazji chore kolanka sobie w „borowince” podleczy. 🙂