Mamy płacić, aby posłuchać, że emerytury należą się tylko wierzącym?

„Śmieciówki” nadal na topie. Resort pracy nie dotrzymuje słowa

Takim drwiącym pytaniem kwitują pracownicy ZUS – u, propozycję udziału w szkoleniu, organizowanym specjalnie dla nich w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.  Firma, inicjatywą tą specjalnie się nie chwali, ale „Gazeta Wyborcza” dotarła do wewnętrznej korespondencji e-mailowej, z której wynika, że toruński ZUS rozesłał informacje w tej sprawie, do wszystkich 43 swoich oddziałów.

W e-mailu jest załącznik, w którym na karcie uczestnika widnieje numer konta szkoły o. Rydzyka, na które należy wpłacić 120 zł. Dalej proponuje się nocleg w hotelu akademickim szkoły. Ceny nie ma. Wiadomo, że za „jedynkę” trzeba zapłacić 80 zł, a za miejsce w pokoju trzyosobowym 69 zł. Wszystko to jest tym dziwniejsze, iż powszechnie wiadomo, że ZUS ma własne dobrze wyposażone ośrodki szkoleniowe, ale jak widać woli płacić toruńskiej szkole za konferencję – z mszą w pakiecie.

Toruńską konferencję, otworzyć ma sama prezes ZUS Gertruda Uścińska oraz rektor uczelni o. Zdzisław Klafka. Będzie nieobowiązkowa msza, a wykład pt. „Koncepcja społeczeństwa i państwa w katolickiej nauce społecznej jako kontekst problemu ubezpieczeń społecznych” wygłosi ksiądz prof. Paweł Bortkiewicz z toruńskiej szkoły. Z kolei o „potrzebie zabezpieczeń społecznych w życiu człowieka” – w kolejnym wykładzie, przekonywać będzie prof. Andrzej Mielczarek, z uczelni redemptorystów

W tym wszystkim jest tylko to jedno „ale” … Pracownicy ZUS zastanawiają się, w czym im ten wykład pomoże?  „To jakieś nieporozumienie – mówią. – Mamy płacić, aby posłuchać, że emerytury należą się tylko wierzącym? – drwią. Na konferencji będą też cztery wykłady ekspertów ZUS, w tym pani prezes – o prawach emerytalno-rentowych w UE.

/j/

Źródło: Gazeta Wyborcza

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Polka gorszego sortuAlkaNihilsmętekwiesław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Będzie tak zwany „dobrowolny przymus”?………….. To coś, jak w dawnych czasach wykłady o marksizmie – leninizmie.

Zwinka
Zwinka

Francuzi w schyłkowym okresie rewolucji wykombinowali Dyrektoriat – pięcioosobowy organ rządowej egzekutywy …Polacy nie gęsi, wykombinowali Rydzykoriat.

wiesław
wiesław

można zapłacić w dolarach złotówkach i lejach
by poznać wiedzę u źródła znaczy się złodzieja
jak wycisnać z gawiedzi kasę na lewe biznesy
i cieszyć się z tak łatwo zarobionej kiesy

smętek
smętek

W czasach PRL był „dobrowolny udział uczniów w pochodzie 1.-majowym”. Na wszystkie sposoby należy wspierać twórczą działalność rozlicznych instytucji zarządzanych przez dyrektora Rydzyka. Później, :wybitna specjalistka” wyedukowana” w stajni Rydzyka będzie oceniała programy stacji TVN, Polsat i innych poza TVP i Trwam.

Nihil
Nihil

Satanista Rydz prowadzi interesy w każdej branży.Ciekawe ile domów uciech i fabryk amfetaminy okrywa swoją sutanna?

Alka
Alka

Zastanawiam sie,czy doczekamy czasu,kiedy ta wredna,cyniczna morda,ten torunski bandyta w sutannie zostanie postawiony przed sadem i skazany.Ale obawiam sie,ze on za cwany jest i tak sie urzadzil,ze nie bedzie mozna na niego znalezc prawnych hakow.Pozostaje tylko liczyc na gniew bozy,albo….barankow bozych,ktorym sie w koncu slepka otworza,ale na to bym nie liczyla za bardzo

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Gdyby mu się naprawdę ziemia zapaliła pod nogami, w co niestety wątpię, to zwieje do jakiegoś Urugwaju czy gdzie indziej, skąd nie ma ekstradycji. Kasę na pewno trzyma na wszelki wypadek w jakimś raju podatkowym, a dach nad głową znajdzie bez trudu, bo jego zakon działa w różnych krajach. No, chyba że nie zdąży. Młodzieniaszkiem nie jest, a życie w luksusach niesie ze sobą zagrożenie różnymi chorobami…

Alka
Alka

Kochana,ale ja wcale o jego smierci nie marze,za latwo by mu poszlo,ja chce zobaczyc te morde za kratkami.