Mamy takich „intelektualistów” na jakich zasługujemy?

Prof. Simon wie kto jest winny rekordowej liczbie zakażeń koronawirusem

Media prawicowe znalazły sobie kolejnego wroga. To już nie tylko środowisko LGBT i opozycja, ale także lekarze, którzy nie pozostawiają suchej nitki na tych, co nie przestrzegają podstawowych zasad w czasach epidemii.

Katarzyna Treter-Sierpińska na portalu Wprawo.pl wzięła pod lupę profesora Krzysztofa Simona, kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ordynatora oddziału chorób zakaźnych i dolnośląskiego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych, który w rozmowie z „Faktem” i „Gazetą Wrocławską” śmiał ostro skrytykować działania rządu i zachowania Polaków.

 

Pan profesor mówi o tych, co to w miejscach publicznych nie noszą maseczek,  że to „takie paniusie po pięćdziesiątce i takie panienki z takimi długimi paznokciami. I faceci, którzy uważają się za biznesmenów, o określonym wyglądzie. To jest specyficzny typ Polaka. Oni wszystko lekceważą”, a w kolejnym wywiadzie dodaje, „jeśli ktoś się nie boi wirusa, to jest idiotą”.

Dla Treter-Sierpińskiej takie słowa to już całkowite przegięcie i uznała, że ponieważ  „ prof. Simon pozwala sobie na tak skandaliczne, dehumanizujące wypowiedzi pod adresem osób, które nie uległy koronawirusowej psychozie, ja pozwolę sobie odpłacić mu pięknym za nadobne. Krzysztof Simon jest albo idiotą, albo moralnym degeneratem wykorzystującym stanowisko do terroryzowania Polaków. Trzeba bowiem być idiotą, żeby siać panikę w związku z wirusem, o którym samemu mówi się, że jest łagodny. Trzeba być moralnym degeneratem, żeby popierać pomysł zmuszania ludzi, którzy mają kłopoty z oddychaniem, do zakrywania nosa i ust”, jednocześnie wzywając do odebrania profesorowi prawa do wykonywania zawodu i skierowania sprawy przeciwko niemu do sądu.

 

Pod jej tekstem internauci poszli na całość, porównując profesora np. do nazistowskiego zbrodniarza wojennego. Wśród licznych komentarzy na uwagę zasługują te, pokazujące poziom intelektualny i oderwanie od rzeczywistości ich autorów, jak chociażby „Następny pseudoprofesor wykarmiony na cycu koncernów farmaceutycznych i zarządzajacych światową histerią. Pocału mnie w d..ę panie profesorku i strasz sobie polityków, urzędników i innych aparatczyków”, „Jeżeli ludzie myślący, którzy nie dali sobie zrobić wody z mózgu to „idioci” więc jakim mianem należałoby określić tego buca co jeszcze uzurpuje sobie jakiś tytuł medyczny?”, „Ja mam prawo zachorować na co chcę!! A Ty ch**u masz obowiązek mnie leczyć, bo dostajesz kasę z moich składek na NFZ!!!”, „Pato to wierzy w tego niby śmiertelnego wirusa… Współczuję głupoty” czy też „Co to za ku**a mendyczna z tego palanta. Niechby mi tak powiedział to by przynajmniej stracił jedno oko. Skąd takie ku**y biorą się wśród Polaków? Bo w żydowskim rządzie to normalka”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

No cóż, taką to właśnie Polskę zafundował nam PiS. Dopuścił do głosu tych, co to uważają, że nie będą nam w obcych językach mówić, jak mamy żyć i nie będzie nam jakiś tam profesor, autorytet w swej dziedzinie, mówił, jak mamy funkcjonować w czasach pandemii. Tacy to właśnie „nowi intelektualiści”, „nowa elita” teraz radzą i rządzą…

Tamara Olszewska

(Źródło: wyborcza.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
ZgredzinkaEwaKundziaRafaponobserver Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AntyKaczor
AntyKaczor

No to ja w podobny sposób. Jakie elity taka nauka. Teraz ćwoki gardłują. Niech no który zachoruje. On/Ona lub rodzina. Ganiają po ,, mendykach,, aż miło. A trzeba w aluminiowej czapce zmówić paciora albo lewosretną sobie zapodać i powinno być ok.

Mędrek
Mędrek

Ewolucja chce się pozbyć – nas „pawlaków” !?

observer
observer

Nie ewolucja, tylko sterujący wszystkim karzeł z Kaczogrodzkiej!

Rafapon
Rafapon

Warto tu przypomnieć, że ten moralny i intelektualny karzeł, formalnie mający wykształcenie prawnicze, w latach ’82-’83 pracował w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie na etacie starszego bibliotekarza.

Zbyszek
Zbyszek

Idioci byli zawsze. Jednak, przynajmniej odrobinę, wstydzili swojej głupoty. PIS podniósł glupotę do rangi cnoty narodowej i przyznał suwerenowi prawo do dumy z własnego zidiocenia i podłości.

smętek
smętek

Przyszedł czas kiedy prostacki cham ma w Polsce przyzwolenie na obrażanie elity intelektualnej i zawodowej. Dla Pana Profesora to takie kundelki i kundle, którymi On przejmować się nie musi. A te ujadania wystawiają ocenę ich autorom.

Marta
Marta

Zachęcam wszystkich plujących jadem na Pana profesora Simona i mówiących ,że wirus to ściema , do pracy w szpitalach i oddziałach zakaźnych oraz OIOM . Może otworzą się wam oczy .

Zgredzinka
Zgredzinka

Oni to tacy wolontariusze, jak ci „patryjoci” z programów z plusem.

Maria
Maria

A tak wypowiedział się Prof Milosz Parczewski – wirusolog

„To jedna z nieodpowiedzialności i butności. Osoby na stanowiskach państwowych mają obowiązek świecenia przykładem, ponieważ za nimi idą ludzie. Przesyłanie takich komunikatów jest bardzo niebezpieczne.”

– chodziło o popisy półgłówków z niższego i wysokiego szczebla, m.in. o nienoszeniu maseczek, unikaniu szczepień – nie bo nie…

Dodam od siebie, takie przysłowie: Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
Oby jak najszybciej!

szary człowiek
szary człowiek

Nie dziwi, że pisuary hołubią (a nawet po cichu popierają) neofaszystów, gdyż każdy reżim musi mieć swoje bojówki, czy fanatyczną młodzież (np. pionierzy czy HJ i tp)

Rafapon
Rafapon

Tej baby nawet do małpy przyrównywać nie można. I głupsza, i brzydsza.

Kundzia
Kundzia

Cham dorwał się do władzy i opanował cały kraj.Dla treter-sierpińskiej największym autorytetem jest szumowski a w razie potrzebnej pomocy niech szuka wsparcia i ukojenia w wyroczni szumowskiego. Na takie komentarze wypowiadane przez pisowskich debili poprostu szkoda słów i określeń.Jak długo będziemy tolerować prostaków?

Ewa
Ewa

Kim jest Katarzyna Treter-Sierpińska ? Pisia debilka ktora na zasadzie znieważania wszystkich autorytetów sie lansuje NO NIESTETY PISIE SPOWODIOWAŁY ŻE MAMY DYKTATURE LUMPERPROLETARIATU

Zgredzinka
Zgredzinka

Szambiarka wywaliła na całego.
Powinni znieść anonimowość w internecie. Jak taki „entelygent” musiałby się podpisać z imienia i nazwiska pod swoim wypocinami, to zaraz by mu się poprawił poziom kultury, a i może dotarło by do niego, że w każdej chwili może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej.