Manipulacje propagandowe PiS: lekarz przedstawiany jako głos pacjentów

KoronawTeraz to lekarz rodzinny przez telefon zadecyduje o końcu kwarantannyirus utrudnia nam życie a tu wyskakuje rozporządzenie o szczególnej ochronie zdrowotnej dla uprzywilejowanych

„Brawo, „Wiadomości” TVP, niezłego sobie znaleźliście pacjenta”– ironicznie podsumował Radosław Koba z Partii Razem, demaskując osobę „głównego bohatera” materiału pt. „Pacjenci chcą zakończenia protestu lekarzy”. Z ekranu przemówił do suwerena Sławomir Łabsz, prezes Stowarzyszenia Pacjentów RP, który zaapelował do młodych rezydentów o zawieszenie protestu i rozpoczęcie rozmów.

Jak się okazuje, Łabsz to… lekarz anestezjolog, a w Stowarzyszeniu Pacjentów Rzeczypospolitej Polskiej w Gdańsku (według KRS) jest jedynym członkiem zarządu. O samym stowarzyszeniu wiadomo niewiele – instytucja nie ma nawet swojej strony internetowej.

Za to sam Łabsz w roli pacjenta udziela się także w innych mediach. Kilka dni temu na portalu Radia Maryja mówił, że „rezydenci powinni być rozsądni i nie powinni robić krzywdy pacjentom, bo taka długa negocjacja i podsycanie nastrojów nie wróży nic dobrego”. W podobnym tonie wypowiadał się o strajku pielęgniarek w 2007 r., za poprzednich rządów PiS.

Dziś w Wiadomościach materiał "Pacjenci chcą zakończenia protestu lekarzy". Najpierw mamy w nim ogólne zachwyty nad…

Opublikowany przez Radosław Koba na 23 października 2017

„Całkiem przypadkiem jego główne hobby to plucie na protesty w opiece zdrowotnej – ale oczywiście tylko te, które wybuchają za rządów Prawa i Sprawiedliwości” – pisze o Łabszu Koba na Facebooku i zwraca się do pracujących w TVP: – „To będzie piękny dzień, gdy w końcu wszyscy się zorientujecie, że świat się wam kończy, bo nie dacie rady wszyscy się z powrotem zatrudnić w Republice i internetowych bieda-telewizjach”. 
(Źródło: Gazeta.pl)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
issaTedmagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Strajki rezydentów bardzo bolą PIS, chcieliby je szybko zakończyć jednocześnie nie tracąc kasy. Budżet pusty, kasa poleciała na Rydzyka, Maciora, Misiewiczów, Pisiewiczów, propagandę. Wymyślili więc „pacjenta” suto opłaconego, będzie więcej takich „pacjentów”. Rezydenci, trzymam za was kciuki. Nie dajcie się!

Ted
Ted

Ciekawe, czy JK siada wieczorem przed lustrem i rozmawia z suwerenem 🙂

issa
issa

moze pan doktor ma schizofrenię? bo raz jest lekarzem, raz pacjentem, który w dodatku leczy się u siebie – lekarza.
Chyba powinien przyjrzecsie temu lekarz? i to nie pan Ł. raczej tylko taki lekarz w pojedyńczej postaci. Najlepiej psychiatra.