Marek Jurek nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich?

Marek Jurek nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich?

Marek Jurek, były marszałek Sejmu, udzielił wywiadu radiu Tok FM. Skrytykował w nim zarówno Ewę Łętowska, jak i Adama Bodnara, którego kadencja zakończyła się 9 września. „Urząd ten przez lata był zdominowany przez agresywną retorykę lewicy” – skomentował.

 

Na stanowisko RPO zaproponowała go już grupa prawicowych dziennikarzy i ekspertów z Tomaszem Terlikowskim i Piotrem Trudnowskim. Oficjalnego kandydata wskaże jednak dopiero marszałek Sejmu lub klub poselski. „Ja nie rozmawiałem ani z żadnym klubem politycznym, ani w ogóle z politykami w tej sprawie” – powiedział Jurek w rozmowie z Janem Wróblem w Poranku Radia TOK FM. – „Generalnie uważam ten urząd i tę problematykę za bardzo ważną, to bardzo się cieszę i jest to dla mnie cenne, że grono ludzi, których sam cenię, uznało, że mój głos w tych sprawach może być ważny”.

Jeśli chodzi o byłych RPO, to Marek Jurek zarzuca Ewie Łętowskiej jej wypowiedzi w sprawie prawa do ochrony życia, a Adamowi Bodnarowi – zgodę na organizowanie w szkołach tęczowych piątków. „Problem polega na tym, że pan Adam Bodnar wyrażał zaniepokojenie tym, kiedy rodzice tego nie popierali” – zauważył.

 

Oficjalnie termin zgłaszania nowych kandydatów minął 10 sierpnia. Lewica apelowała, by wyboru dokonano na najbliższym posiedzeniu sejmu, jednak PiS się nie śpieszy. ”Przeciąganie linii wewnątrz Zjednoczonej Prawicy nie może wstrzymywać wyboru nowego rzecznika” – stwierdził wiceszef klubu Krzysztof Śmiszek.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Czy to oznacza, że PiS nie przejmuje się prawami obywatelskimi, czy też szuka kandydata, który będzie reprezentował i dbał jedynie o prawa tych obywateli, których poglądy zgodne są  z aktualną ideologią partii rządzącej?

/ep/

Źródło:tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
15 września 2020 12:43

„Czy to oznacza, że PiS nie przejmuje się prawami obywatelskimi, czy też szuka kandydata, który będzie reprezentował i dbał jedynie o prawa tych obywateli, których poglądy zgodne są z aktualną ideologią partii rządzącej?”

Oczywiście, że tak! Przypomnę, że Czarnek, Żalek i Duda już mówili o homoseksualistach, że „to nie są ludzie”. Teraz będziemy mieć rozwinięcie tych słów, że homoseksualiści i inne osoby nie popierające partii i nie będące katolikami, nie będą obywatelami Polski, bo już od dawna prezes nie uznaje ich za prawdziwych Polaków i patriotów, co sam mówił w wywiadach.

Czekają nas więc rozliczania z wiary i katolickiego trybu życia oraz obozy pracy, więzienia, pogromy, może też powrót obozów zagłady. Przyzwolenie na przemoc wobec każdego nie identyfikującego się z kościołem i partią już od kilku lat jest, a w ostatnich tygodniach bardzo się nasila. Prawica i kościół już wprost mówią o wojnie religijnej w obronie wiary i kościoła.

Maciek123454321
Maciek123454321
15 września 2020 18:40
Reply to  Jantar

Do grona instytucji śp. za chwilę dołączy RPO. Już mamy śp. Trybunał Konstytucyjny, śp. Krajową radę Sądownictwa, śp. Sąd Najwyższy, śp prezydent, Właściwie jest też śp. sejm. Niejakie oznaki życia daje jeszcze senat, Co gorsza, mamy też śp. opozycję. A wszyscy żyją konfliktem, czy rzekomym konfliktem między kaczorem i ziobrą. A, zapomniałem, uaktywnił się ostatnio tak zwany rzecznik praw dziecka, niejaki Pawlak, nazwany lewatywa, a także gorliwy wyznawca, a jednocześnie krytyk ideologii singli – celibaciarz jędraszewski. Kraj rządzony przez kretynów wybranych przez innych kretynów.

Zwinka
Zwinka
15 września 2020 17:23

Nie będziemy już mieć RPO, niezależnie od tego, kto z PiSu nim zostanie. Jurek jest może lepiej wychowany od wielu z nich, ale co z tego. To zapiekly, katolicki fundamentalista.