Marek Suski już wie. To koniec Zjednoczonej Prawicy….ale czy faktycznie?

Marek Suski już wie. To koniec Zjednoczonej Prawicy….ale czy faktycznie?

No i dzieje się! Wychodzi na to, że faktycznie PiS nie odpuści „zdrajcom” i czeka ich kara za sprzeciwienie się woli prezesa.

W trakcie rozmowy  „Jeden na jeden” w TVN24 Marek Suski ogłosił, że…to już koniec Zjednoczonej Prawicy i od dzisiaj możemy szykować się na rząd mniejszościowy. „Dzisiaj nasi byli koalicjanci po prostu są poza koalicją”.

 

Pytany o los ministrów, którzy nie zagłosowali za ustawą o ochronie zwierząt przyznał, że „decyzje będą zapadać na kierownictwie, wniosek o odwołanie kieruje premier. Nasi byli koalicjanci muszą się z tym liczyć”. Jednocześnie prawdopodobnie już dzisiaj ważyć się będą losy tych posłów PiS, którzy również w tej sprawie nie stanęli po stronie Kaczyńskiego. Najprawdopodobniej prezes podpisze decyzję o usunięciu ich z szeregów swojej partii.

Suski przyznaje, że sytuacja w jakiej znalazł się obóz rządzący, nie jest najlepsza, ale daleki jest od stwierdzenia, że jest tragicznie. W końcu kilkakrotnie Polską kierowały rządy mniejszościowe i jakoś dały radę. Hm…jakoś to nie do końca tak było, ale rozumiem, że pan Suski musi robić dobrą minę do złej gry.

 

Nie powiem, chciałabym się już cieszyć, że Zjednoczona Prawica się posypała, ale dopóki to nie stanie się faktem, to wstrzymam się od euforii. Przeczołgany Ziobro i ustawiony do pionu Gowin mogą się jeszcze złamać i na klęczkach błagać prezesa o darowanie win. I Kaczyński może okazać im swoją łaskę, bo wie, ile ma do stracenia. Wie, że bez nich trudno będzie mu doprowadzić polską demokrację do upadku i utrwalić swoją autorytarną władzę. Tak więc spokojnie, uzbrójmy się w cierpliwość…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
DociekliwyAgnieszkaJaninaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Uwierzę, jak zobaczę. Póki co wydaje mi się mało prawdopodobny koniec. Tym bardziej, że Ziobro dostał właśnie poparcie od Episkopatu w formie oficjalnego oświadczenia opublikowanego na stronach Episkopatu na temat konwencji stambulskiej. Episkopat postuluje w nim wyjście z konwencji stambulskiej i zastąpienie jej konwencją Ordo Iuris.

Janina
Janina

Pis rozpoczął testowanie „braci mniejszych” na okoliczność poparcia ustawy BEZKARNOŚĆ +. Ustawa o futrzakach jest tym testem. Teraz przybrali groźne miny, wojownicze postawy, straszą rozwiązaniem koalicji, przyspieszonymi wyborami, może nawet zdymisjonują jakichś nieistotnych figurantów z rządu, czy ze spółek skarbu państwa. Gołym okiem widać, że ta ustawa nie jest aż tak ważna, aby ryzykować potężny kryzys państwa. Ot, rzucili gawiedzi coś, co zajmie ją emocjonalnie, a tymczasem „zmiękczą” koalicjantów i dogadają się co do ważniejszej dla nich ustawy, ustawy „być, albo nie być”, ustawy gwarantującej im bezkarność za przekręty, manipulacje, złodziejstwa, głupotę i niekompetencję. Chcą rządzić wiecznie. Dziś nawet prezydent… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka

Juz to widze, kandydatka na przezydenta krazu w wieku 30 lat. Nie przesadzajmy. W nastepnej kolejnosci beda przedszkolaki!

Dociekliwy
Dociekliwy

Suski jak zwykle bredzi. Przecież to jest najzwyczajniej ubój rytualny.