Marek Suski tłumaczy się ze słów o „okupacji brukselskiej”: nie jesteśmy podludźmi

Marek Suski tłumaczy się ze słów o „okupacji brukselskiej”: nie jesteśmy podludźmi

Marek Suski w wywiadzie dla RMF FM tłumaczy się ze swojej agresji wobec Unii Europejskiej: „mamy zrezygnować z naszej suwerenności, bo czym jest uznanie wyższości prawa europejskiego nad prawem polskim?

 

Robert Mazurek z RMF FM pytał Marka Suskiego, czy naprawdę widzi porównanie uczestnictwa w UE do okupacji hitlerowskiej: „UE wywozi ludzi do obozów koncentracyjnych? Na ulicach są łapanki?

Marek Suski w odpowiedzi wyraził nadzieję, że do tego nie dojdzie. Wyjaśniał jednak, że „pewne elementy pojawiły się takie, jak przed II wojną światową. Też mówiono, że mamy tam oddać eksterytorialny korytarz, a teraz żądają od nas, że mamy uznać wyższość prawa europejskiego nad prawem polskim”. UE przyjęła taktykę, że dopóki nie padniemy na kolana, to będą nam grozić karami.

A że użyłem rzeczywiście ostrych słów, no to po to właśnie, żeby dotarło to do Brukseli, że my się nie zgodzimy na takie traktowanie, bo nie jesteśmy podludźmi”. Poseł Suski dodał także, że jest dumny z „lex TVN”.

 

Na pytanie, czy poseł uważa, że Polska powinna pozostać w UE, Marek Suski odparł, że jest za tym, „żebyśmy w UE byli na partnerskich zasadach. Nie na zasadach gorszego narodu, który jest czymś gorszym, co można straszyć, kopać, czemu można zagrażać”. Marek Suski uważa, że uznanie wyższości prawa europejskiego nad polskim jest utratą suwerenności i przed tym trzeba się bronić.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Może warto by panu posłowi przypomnieć, że ta zasada była zawarta w traktacie akcesyjnym, a wchodząc do jakiegoś klubu, godzimy się na jego warunki? A także, że gorszym jest ten, kto się za takiego uważa? Własne kompleksy niższości warto leczyć w gabinecie psychologa, a nie na arenie międzynarodowej i kosztem współobywateli.

/ep/

Źródła: wprost.pl, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
14 września 2021 14:48

Nie lubię pisać takich komentarzy, ponieważ nic nie wnoszą do meritum, ale jakbym mu zasadził kopa w dudę, to by w locie z głodu zmarł. Biorąc pod uwagę podobną „lotność” umysłową tego pana i jego elektoratu (bez urazy), nie wróżę temu krajowi świetlanej przyszłości.

Mariola
Mariola
14 września 2021 16:25
Reply to  Dron

Mam dokładnie to samo pragnienie. Jak tylko widzę lub co gorsze słyszę Suskiego, to mam ochotę zadać mu solidnego kopa.

Maciek123454321
Maciek123454321
14 września 2021 14:55

Siuśki Marek. Już dawno go tak nazwałem. Pan „caryca Katarzyna Wielka”.

Marek
Marek
14 września 2021 17:41

Unia powinna oskarżyć go ciężką obrazę.

Stanisław
Stanisław
16 września 2021 15:41
Reply to  Marek

Racja, wobec świętej unii to tylko na kolanach.

jac stary
jac stary
15 września 2021 09:34

Suski, obok wielu innych pisiorów – „tytanów myśli”, obraża się na UE za brak szacunku?, za ignorowanie „pisich argumentów”, oraz za wołanie o merytoryczne argumenty – których od przywołanych wyżej „tytanów” -trudno oczekiwać.
Krótko, panowie „caryce”, „zero”, oraz magister „kucharka” :
Unia Europejska staje w obronie Prawa wobec BEZPRAWIA
wprowadzanego w Polsce przez patologicznie cynicznych, amoralnych i bezmyślnych – pachołków Kaczorka Zbafcy.

Marek
Marek
15 września 2021 15:59

Pisuarom można tłumaczyć 100 razy, można im podawać fakty i dowody a oni dalej będą swoje brednie i kłamstwa o „suwerenności” opowiadać. A głupi ludzie słuchają i wierzą. Godny jest suski nazwania mareczkiem, jak i „pierwszy marek tego forum” coś sobie uroił i nic go nie przekona. Jak jego imiennik będzie wmawiał innym, że czarne jest białe.