Marian Banaś i jego oświadczenie majątkowe. Szef NIK odpowiada na zarzuty

Olbrzymie nagrody w NIK. Suma kwot idzie w miliony

Według reportera TVN24 świeżo upieczony szef Najwyższej Izby Kontroli jest właścicielem kamienicy, którą najemca przekształcił w pensjonat z pokojami na godziny. Za usługi nie dostaje się paragonu, a w recepcji można spotkać ludzi z półświatka.

 

Były minister finansów odpowiada, że to oszczerstwo i kieruje sprawę do sądu. Majątek i powiązania Banasia wziął pod lupę reporter „Superwizjera” po publikacji Wirtualnej Polski. W lutym tego roku WP pisała, że CBA wszczęło kontrolę oświadczeń majątkowych ówczesnego wiceministra finansów. Z kontroli wynika, że funkcjonariusze zainteresowali się sprzedażą kamienicy należącej wówczas do Banasia. Według „Superwizjera” do sprzedaży 400-metrowej kamienicy nie doszło. Natomiast jej najemca prowadzi pensjonat z pokojami na godzinę.

Reporter poszedł do pensjonatu i wynajął pokój. Według ustaleń dziennikarza przybytek prowadzą ludzie powiązani z półświatkiem, ale też mający z Banasiem dobre relacje – a przynajmniej próbowali to pokazać, gdy przyszło do konfrontacji z dziennikarzem.

 

Osobnym wątkiem jest obciążenie kamienicy hipoteką, która posłużyła za zabezpieczenie kredytu. Marian Banaś nie wspomina o tej hipotece w oświadczeniu, a zgodnie z prawem powinien to zrobić. Dziennikarz próbował osobiście porozmawiać z Marianem Banasiem, jednak urzędnik nie znalazł na to czasu.

Natomiast po emisji materiału wystosował oświadczenie: „Łączenie mojej osoby z działalnością przedstawioną w materiale jest oszczerstwem i pomówieniem. Nie zarządzałem pokazanym w materiale hotelem. Byłem właścicielem budynku, który na podstawie umowy zawartej zgodnie z prawem wynająłem innej osobie. Osoba ta prowadziła tam działalność hotelową. Obecnie nie jestem właścicielem tej nieruchomości” – pisze Marian Banaś w przesłanym do redakcji money.pl oświadczeniu. „Materiał odbieram jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia nie tylko mojej osoby, ale również kierowanych przeze mnie instytucji. W związku z nieprawdziwymi informacjami skieruję sprawę na drogę sądową” – dodaje.

/mr/

Źródło: TVN24/wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Zwinkasprostowanie sprostowaniaewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

no i wystarczyła jedna noc i wszystko znikneło, nie ma szyldów, nie a strony internetowej to wyjaśnie wszystko. Dlatego będą gryżź trawe, żeby te wybory wygrać bo jeżeli nie to wszyscy wyldują za kratkami a tego sie boją

Zwinka
Zwinka

Cud, po prostu cud.

sprostowanie sprostowania
sprostowanie sprostowania

Tą pani przyszła w tym kożuchu i w nim wychodzi

sprostowanie sprostowania
sprostowanie sprostowania

Nic nie wiedział tak samo jak Ziobro i pewnie myślał że tam jest dom piekgrzyma

Zwinka
Zwinka

Suwerenie tu zaglądający: głosuj na PiS. Te pokoiki na godziny przecież pracują na twoje pińcety +. Odnowa moralna PiS jak się patrzy, a jak się nie patrzy, to nic nie widać…Nie przyglądaj się więc suwerenie PiSowi, bo samego diabła możesz zobaczyć. Lepiej leć jak ćma do świecy.