Marian Banaś może prześwietlić sytuację majątkową nawet premiera i to jest jego broń – przekonuje Roman Giertych

Giertych pisze do Morawieckiego: „Plan B. Banaś na Prezydenta!”

Po tym jak Morawiecki zapoznał się z raportem CBA dotyczącym Mariana Banasia i w związku z oświadczeniem Nowogrodzkiej, z którego jasno wynika, że kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości oczekuje od szefa NIK dymisji, głos zabrał mec. Roman Giertych.

 

Słyszałem plotki, że pan prezes Banaś ma zlecić kontrolę, jeżeli chodzi o majątek jednego z prominentnych ministrów rządu, a być może chodzi o majątek samego pana premiera” – powiedział prawnik, w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i”.

Giertych przekonywał: „oczywiste jest, że służby musiały wiedzieć o tym, co się dzieje wokół Mariana Banasia”. Zasugerował też, że Banaś może nie tylko nie podać się do dymisji, ale też zlecić kontrolę majątku wysoko postawionych osób w państwie.

 

Mechanizm posiadania haków na określone osoby jest w tej chwili stosowany i tego typu historia, jaką ma Marian Banaś, może być atutem w staraniu się o wysoki urząd, a nie jakimś problemem” – ocenił dodatkowo.

Giertych przyznał też, że jego zdaniem wybór Mariana Banasia na szefa NIK nie był przypadkowy. „To nie jest tylko kwestia, że porządny, dobry Jarosław Kaczyński pomylił się, zwiedziony tym, że mu służby nie powiedziały – i wybrał Mariana Banasia” – stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik.

Mnie się wydaje, że obecnie państwo jest skonfigurowane w ten sposób, że Jarosław Kaczyński promuje te osoby, które są od niego całkowicie zależne” – dodał.

/p/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Czyli podwójny chwyt za jaja. Próbowałam delikatniej ten klincz określić, ale mi nie wyszło. Sorki.