Mariusz Kamiński chce interweniować

Mariusz #Kamiński zrezygnował z rządowej ochrony. Szef @MSWiA_GOV_PL nie ufa #SOP?

Podczas imprezy Mister Gay Poland w Poznaniu jeden z uczestników odgrywał podrzynanie gardła kukle przedstawiającej abpa Marka Jędraszewskiego.  Komentując incydent, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński powiedział, że widzi w tym sprawę dla prokuratury.

 

„Nie ma przyzwolenia na takie rzeczy” – mówił na antenie TVP Kamiński, pytany o weekendowe wydarzenia w Poznaniu.

„Jeżeli ktoś w sposób świadomy obraża uczucia religijne innych osób, dopuszcza się profanacji świętych dla wielu Polaków symboli, musi liczyć się z reakcją państwa” – stwierdził.

 

Wydarzenie i konieczność reakcji koordynator służb specjalnych przedstawił w szerszym kontekście. – „Tu nie chodzi tylko o Kościół katolicki, ale wszystkie inne wyznania. Szydzenie i profanowanie symboli jest sprzeczne z prawem i państwo będzie w takich sytuacjach reagować. Każdy ma prawo głosić swoje poglądy, swój światopogląd. Możemy ze sobą polemizować, ale w sposób cywilizowany. Nie może być przemocy, zastraszania kogokolwiek. Służby państwowe muszą nad tym czuwać” – zapowiedział szef MSWiA. Podkreślił też gorliwie, choć chyba nie do końca zgodnie z faktami, że w życiu publicznym nie ma również miejsca na hasła gloryfikujące faszyzm czy komunizm oraz rasizm i antysemityzm.

mpm

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AugustJabisAleksanderHerodAntypisMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
babsko
babsko

Bp Jędraszewski jest już symbolem świętości?… następca tak wyjątkowego człowieka jak Jezus?… no, nawet „tylko” J.P.II?
Żadna z /tylko teraz /wymienionych osób nie traktowała osób wyrażających swoje poglądy jak „zarazę”. Najdokładniej odwrotnie ; wszyscy święci nawoływali do pojednania, do nieoceniania innych, do tolerancji dla sąsiadów, jakimi by oni nie byli. Papież J.P.II , na prywatnej audiencji, nie nakazywał mi chodzenie do koscioła. Może dlatego,że powiedziałam prawdę – powodem mojego niechodzenia do kościoła są „urzędnicy” reprezentujący Pana Boga, właśnie tacy jak w/w biskup.
Na pocieszenie wszystkim powiem, że Proboszcza mojej parafii mamy naprawdę świetnego!.

dffs
dffs

profanacji świętych dla wielu Polaków symboli? czyli jedraszewski jest takim symbolem?

Marek
Marek

To tylko happening, jak wieszanie europosłów, topienie kukły posła, czy bicie kukły żyda. Jak wyglądało śledztwo i reakcja policji na miejscu na te wydarzenia? No ale oczywiście wtedy nie zaatakowano sojusznika partii to można było bagatelizować.
I jeszcze ulubione wyjaśnienie prawicy – Jędraszewski prowokował, więc jego wina.
A może to „nie pochwalam ale rozumiem”.

Równość wobec prawa według pis kolejna odsłona.

HerodAntypis
HerodAntypis

Prawo akcji i reakcji. Dla nieogarniętych w fizyce „nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka”. W katolskiej Polsce jest prawo akcji i obrażania uczuć religijnych. Można palić kukłę żyda (Rybak co miał łowić ludzi zamiast ryb) linczować Judasza, palić niepasujące książki ale kontrowersyjnego arcybiskupa ruszać nie wolno! Czyżby ubój nie był rytualny? Tak się to kończy gdy w szkole religia przeważa nad nauką. Totalna indoktrynacja od początku edukacji.

Aleksander
Aleksander

W przeciwieństwie do p.Lisa ani nie lubię ani nie szanuję Brudzińskiego.Mam nadzieje,że bez bożej pomocy zniknie kiedyś z przestrzeni publicznej>oby tylko nie wrócił do podróży podmiejskimi kolejami.

Jabis
Jabis

Całuj psa … dwukrotnie! Raz w pysk, raz pod ogon.
Najpierw rozlicz Jędraszewskiego za szczucie i … za uwielbianie pedofilów.

August
August

A co się dziej z aktem nienawiści polegającym na wieszaniu portretów europosłów? Czy sprawcy zostali skazani? A ten hierarcha od zarazy wyjaśnił już sprawę Paetza