Mariusz Kamiński i prokuratura kontratakują ws. zeznań agenta Tomka

Mariusz Kamiński i prokuratura kontratakują ws. zeznań agenta Tomka

„Przez 4 lata rządów PiS nic się nie wydarzyło ws. tzw. „willi Kwaśniewskich”, a po zeznaniach pod przysięgą agenta Tomka nagle szef służb Mariusz Kamiński chce od prokuratora generalnego przekazania opinii publicznej materiałów zgromadzonych w sprawie. Doraźne państwo z dykty” – skomentował Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

 

Okazało się bowiem, że nagle – po emisji reportażu „Superwizjera TVN”, w którym agent Tomek obciążył swoich byłych przełożonych – „obudził” się koordynator ds. służb specjalnych i szef MSWiA Mariusz Kamiński. Zwrócił się do prokuratora generalnego, czyli swojego kolegi z rządu Zbigniewa Ziobry, o przekazanie opinii publicznej materiałów ze śledztwa w sprawie willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym.

A wszystko po tym, jak Tomasz Kaczmarek w reportażu „Superwizjera” TVN ujawnił, jak wyglądało śledztwo w tej sprawie. Pisaliśmy o tym w artykule „Dokręć śrubę, dopisz, że właścicielami byli Kwaśniewscy”. Agent Tomek: „Zeznania są wynikiem rozkazów i poleceń, jakie dostałem od Kamińskiego i Wąsika”.

 

Ziobro na razie materiałów nie przekazał, ale prokuratura pod jego przewodnictwem wykonała inny ruch. Otóż również dzisiaj Prokuratura Regionalna w Katowicach wszczęła postępowanie dotyczące składania przez Tomasza Kaczmarka fałszywych zeznań. Chodzi o zeznania agenta Tomka podczas postępowań przygotowawczych prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie i Prokuraturze Regionalnej w Katowicach.

Dodajmy, że posłowie opozycji domagają się od rządu PiS wyjaśnień w sprawie zarzutów b. agenta CBA Tomasza Kaczmarka pod adresem Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika. Posłowie KO chcą zwołania tajnego posiedzenia Sejmu w tej sprawie, a posłowie Lewicy żądają dymisji Kamińskiego.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
smętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Ułaskawiony przestępca był przekonany, że sprawa rozpłynie się w niebycie, a tu nagle ożyła. Kolega koledze przykrości nie zrobi i wykręcą się z tego bezczelnie. To to oni potrafią.