Mariusz Kamiński umacnia wpływy w partii rządzącej? Wskazuje na to tygodnik „Newsweek”.

Mariusz Kamiński umacnia wpływy w partii rządzącej? Wskazuje na to tygodnik „Newsweek”.

Dziennikarze „Newsweeka” informują o specyficznych działaniach ministra. Ma on podobno zbierać haki na najważniejszych polityków „dobrej zmiany”, premiera Mateusz Morawieckiego, a także na przedstawicieli demokratycznej opozycji.

 

Wpływy „Mario” Kamińskiego wzrosły po tym, gdy doprowadził on do zdymisjonowania ministra Jarosława Zielińskiego. Kamiński – tym samym – objął władzę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Silna pozycja polityka, jak informuje „Newsweek”, nie podoba się samemu… Mateuszowi Morawieckiemu. Premier ma podobno zabiegać u Kaczyńskiego o ukrócenie działań „Mario”.

Morawiecki chciał się pozbyć Kamińskiego, bo na niego też zbiera haki” – przyznał w rozmowie z periodykiem jeden z polityków prawicy. „Mario” ma interesować się prywatyzacją Ciechu, w którą zamieszani byli przedstawiciele domu maklerskiego BZ WBK (ówczesnym prezesem zarządu banku był Morawiecki).

 

Tygodnik podaje, że na prawicy uformował się swoisty triumwirat; wchodzą do niego Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński. Politycy mają decydować o niemal wszystkich decyzjach obozu Zjednoczonej Prawicy, odsuwając na dalszy plan pozostałych działaczy.

Internauci wskazują, że działalności Kamińskiego może obawiać się nawet prezes Kaczyński. „Co jak dokopie się do brudów Jarka z czasów PC?” – zapytał retorycznie jeden z komentujących, przypominając niewyjaśnione do dziś działania Kaczyńskiego z pierwszej połowy lat 90. Jeszcze inni skojarzyli tę sytuację z czasami komunistycznymi: „Niech się Kaczor nie cieszy. Światło (Józef – przyp. red., chodzi o b. funkcjonariusza komunistycznych służb, który wyjawił najgłębiej skrywane tajemnice stalinowskiej PRL) też zbierał haki na wszystkich, ale najgrubszą teczkę miał u niego Bierut”, „Ma haki jak Beria, niech zacznie ich używać, to tak samo skończy”, „Czegoś takiego jak pisopaci to nawet Orwell sobie nie wyobrażał”. Czyżby w partii szykował się kolejny rozłam?

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JantarObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Nie potrzeba włoskich seriali o ośmiornicy- dorobiliśmy się już własnej.

Jantar
Jantar

„na prawicy uformował się swoisty triumwirat; wchodzą do niego Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński” – to tylko wskazuje, że Ziobro został namaszczony na następcę Kaczyńskiego. O ile Kaczyński nawet jako żywa mumia z tylnego siedzenia może rządzić jeszcze ze 20 lat, o tyle przed Ziobro jeszcze z dobre 50 lat życia. A po jego działaniach do tej pory widać, że to młodsza kopia Kaczyńskiego: identyczny mściwy charakter, tak samo kocha władzę dla samej władzy, tak samo sprawia mu przyjemność nękanie każdego, kto mu się sprzeciwia. Wydawało się, że po tym, jak Ziobro opuścił PiS i wrócił do Kaczyńskiego… Czytaj więcej »