Mariusz Kamiński zapowiedział wyższe kary za znieważanie policjantów

Mariusz Kamiński zapowiedział wyższe kary za znieważanie policjantów

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej minister Mariusz Kamiński zapowiedział podwyższenie kar za znieważanie policjantów – donosi onet.pl. To nie jedyny wątek, który podjął polityk: „Pojawiły się oskarżenia, że rząd z powodów politycznych zamierza ograniczyć prawa obywatelskie” powiedział minister. Zaraz jednak dodał, że:”Chcę jednoznacznie powiedzieć w imieniu rządu i PiS, że prawo do nieskrępowanego wyrażania poglądów politycznych jest świętym prawem każdego obywatela”.

 

Kończąc ten temat szef MSWiA stwierdził: „nie ma najmniejszej dyskusji” o ograniczeniu prawa do zgromadzeń obywateli, a powodem obecnie obowiązujących ograniczeń są „wyłącznie względy epidemiczne”.

W związku z pojawiającymi się w internecie atakami na policjantów będącymi pokłosiem ich interwencji  w trakcie tzw. strajku przedsiębiorców Kamiński powiedział:  „to niezwykle przykra sprawa, że pojawiają się w internecie osoby, które używają gróźb karalnych pod adresem konkretnych funkcjonariuszy. Te osoby będą identyfikowane i bezwzględnie poddawane wszelkim konsekwencjom prawnym”.

Jeśli zaś chodzi o możliwość zmian prawnych związanych z powyższymi atakami to dowiedzieliśmy się, iż: „ Jeżeli chodzi o plany resortu w zakresie znieważania policjantów, czy też czynnych napaści, to uważamy, że kary w tym zakresie są zbyt małe i będziemy prowadzili działania zmierzające do ich podwyższenia” – wyjaśnił minister Kamiński.

Na koniec tego wątku ze strony polityka PiS padło zapewnienie: „jeżeli ktoś ośmieli się podnieść rękę na polskiego policjanta, który w imieniu obywateli wykonuje czynności służbowe, nie może liczyć na bezkarność

/as/

Źródło: onet.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
22 maja 2020 16:11

Ręka podniesiona na nowogrodzką władzę zostanie odrąbana ?

Marek
Marek
22 maja 2020 18:58

„…polskiego policjanta, który w imieniu obywateli wykonuje czynności służbowe…” najlepszy dowcip dzisiejszego dnia. Gdyby policjanci wykonywali czynności służbowe w imieniu obywateli to ilu z pisu już by siedziało? Za niepublikowanie wyroków, nie ujawnianie list, nie egzekwowanie innych postanowień przeciw pis. Jakoś nie robią tego. Są za to nadzwyczaj gorliwi gdy trzeba wykonać coś przeciwko obywatelom, zwłaszcza tym protestującym pokojowo, bo przeciw agresywnym prymitywom to „mają inne wytyczne” itp. .
A kiedy będą podwyższone kary dla policjantów znieważających obywateli, represjonujących obywateli, okłamujących obywateli? Kiedy?

PS. Akurat w czasie pisania tego postu w polsacie pokazali jakieś zajście gdzie jacyś agresywni ludzie znęcali się nad bezdomnym i prezenter mówił o znieczulicy, a ja od razu pomyślałem, a co jakby ktoś naprawdę zadzwonił na policję? Ile by czekał na interwencję, doczekałby się w ogóle? Jak ufać policji, która zachowuje się tak jak w ostatnich latach?

Jantar
Jantar
22 maja 2020 20:14

„Chcę jednoznacznie powiedzieć w imieniu rządu i PiS, że prawo do nieskrępowanego wyrażania poglądów politycznych jest świętym prawem każdego obywatela”.” To dlatego PiS w ostatnich 2-ch miesiącach lockdownu społeczeństwa zakupił armatki wodne, wozy do przewożenia aresztowanych i dużą ilość amunicji, czyli zbroi policję??? No tak, PiS spodziewa się masowych demonstracji przeciwko rządowi, więc szykuje policję przeciwko obywatelom. A jeszcze teraz Kamiński zapowiada znaczne podwyższenie kar „za znieważanie policjantów na służbie”. To zapewne będzie dotyczyć także, a może nawet przede wszystkim, służby podczas demonstracji. Policjanci będą mieli prawo masowo aresztować z tego powodu, a całe „znieważanie” nie będzie nawet do udowodnienia i będzie słowo policjanta przeciwko słowu demonstranta. Komu władza będzie wierzyć??? Znaczy prokurator i pisowski sędzia wyznaczony do rozpoznania sprawy i wydania wyroku??? No właśnie, pisowskim policjantom. Już mieliśmy takie przykłady – chociażby w sprawie Frasyniuka mimo, że on miał łatwiej z udowodnieniem swojej niewinności dzięki nagraniom, na których widać, jak policja go wynosiła i że nawet nie dotknął żadnego z nich, chociaż miał postawiony zarzut. W przypadku słów nie będzie to do udowodnienia i policja będzie wygrywała wszystkie sprawy.

andrzej
andrzej
22 maja 2020 23:07

Jaki łaskawy jeszcze nie deklaruje obcinania rąk

pm3
pm3
22 maja 2020 23:54

Widzicie Kamiński, pomiędzy milicją a policją jest taka różnica, że milicji może i nie szanowali, ale się jej bali i był porządek. Natomiast pańskiej policji ludzie nie szanują i nie boją się i powoli robi się bezhołowie.

styropian
styropian
23 maja 2020 09:17

Nie wiedziałem, że pisuary to wg kamińskiego obywatele. Zawsze prezes drabinkowy TW”Balbina” mawiał, że kni to panowie i lepszy sort, ale obywatele…..to zniewaga!

Bart
Bart
23 maja 2020 10:18

To nie Policja, to Milicja i ZOMO. Rząd pis w kilka lat zrujnował reputację tej formacji. Większość moich znajomych mówi, gardzi nimi.
Rozumiem, że ruszy fala śledztw przeciwko ukochanym przez pis kibolom, smarującym na ścianach swoje motto „HWDP”?

Rafał P
Rafał P
24 maja 2020 05:21

Putanie: kiedy założą obozy koncentracyjne?