Mariusz Kamiński zapowiedział wyższe kary za znieważanie policjantów

Mariusz Kamiński zapowiedział wyższe kary za znieważanie policjantów

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej minister Mariusz Kamiński zapowiedział podwyższenie kar za znieważanie policjantów – donosi onet.pl. To nie jedyny wątek, który podjął polityk: „Pojawiły się oskarżenia, że rząd z powodów politycznych zamierza ograniczyć prawa obywatelskie” powiedział minister. Zaraz jednak dodał, że:”Chcę jednoznacznie powiedzieć w imieniu rządu i PiS, że prawo do nieskrępowanego wyrażania poglądów politycznych jest świętym prawem każdego obywatela”.

 

Kończąc ten temat szef MSWiA stwierdził: „nie ma najmniejszej dyskusji” o ograniczeniu prawa do zgromadzeń obywateli, a powodem obecnie obowiązujących ograniczeń są „wyłącznie względy epidemiczne”.

W związku z pojawiającymi się w internecie atakami na policjantów będącymi pokłosiem ich interwencji  w trakcie tzw. strajku przedsiębiorców Kamiński powiedział:  „to niezwykle przykra sprawa, że pojawiają się w internecie osoby, które używają gróźb karalnych pod adresem konkretnych funkcjonariuszy. Te osoby będą identyfikowane i bezwzględnie poddawane wszelkim konsekwencjom prawnym”.

Jeśli zaś chodzi o możliwość zmian prawnych związanych z powyższymi atakami to dowiedzieliśmy się, iż: „ Jeżeli chodzi o plany resortu w zakresie znieważania policjantów, czy też czynnych napaści, to uważamy, że kary w tym zakresie są zbyt małe i będziemy prowadzili działania zmierzające do ich podwyższenia” – wyjaśnił minister Kamiński.

Na koniec tego wątku ze strony polityka PiS padło zapewnienie: „jeżeli ktoś ośmieli się podnieść rękę na polskiego policjanta, który w imieniu obywateli wykonuje czynności służbowe, nie może liczyć na bezkarność

/as/

Źródło: onet.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Rafał PBartstyropianpm3andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ręka podniesiona na nowogrodzką władzę zostanie odrąbana ?

Marek
Marek

„…polskiego policjanta, który w imieniu obywateli wykonuje czynności służbowe…” najlepszy dowcip dzisiejszego dnia. Gdyby policjanci wykonywali czynności służbowe w imieniu obywateli to ilu z pisu już by siedziało? Za niepublikowanie wyroków, nie ujawnianie list, nie egzekwowanie innych postanowień przeciw pis. Jakoś nie robią tego. Są za to nadzwyczaj gorliwi gdy trzeba wykonać coś przeciwko obywatelom, zwłaszcza tym protestującym pokojowo, bo przeciw agresywnym prymitywom to „mają inne wytyczne” itp. . A kiedy będą podwyższone kary dla policjantów znieważających obywateli, represjonujących obywateli, okłamujących obywateli? Kiedy? PS. Akurat w czasie pisania tego postu w polsacie pokazali jakieś zajście gdzie jacyś agresywni ludzie znęcali… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

„Chcę jednoznacznie powiedzieć w imieniu rządu i PiS, że prawo do nieskrępowanego wyrażania poglądów politycznych jest świętym prawem każdego obywatela”.” To dlatego PiS w ostatnich 2-ch miesiącach lockdownu społeczeństwa zakupił armatki wodne, wozy do przewożenia aresztowanych i dużą ilość amunicji, czyli zbroi policję??? No tak, PiS spodziewa się masowych demonstracji przeciwko rządowi, więc szykuje policję przeciwko obywatelom. A jeszcze teraz Kamiński zapowiada znaczne podwyższenie kar „za znieważanie policjantów na służbie”. To zapewne będzie dotyczyć także, a może nawet przede wszystkim, służby podczas demonstracji. Policjanci będą mieli prawo masowo aresztować z tego powodu, a całe „znieważanie” nie będzie nawet do udowodnienia… Czytaj więcej »

andrzej
andrzej

Jaki łaskawy jeszcze nie deklaruje obcinania rąk

pm3
pm3

Widzicie Kamiński, pomiędzy milicją a policją jest taka różnica, że milicji może i nie szanowali, ale się jej bali i był porządek. Natomiast pańskiej policji ludzie nie szanują i nie boją się i powoli robi się bezhołowie.

styropian
styropian

Nie wiedziałem, że pisuary to wg kamińskiego obywatele. Zawsze prezes drabinkowy TW”Balbina” mawiał, że kni to panowie i lepszy sort, ale obywatele…..to zniewaga!

Bart
Bart

To nie Policja, to Milicja i ZOMO. Rząd pis w kilka lat zrujnował reputację tej formacji. Większość moich znajomych mówi, gardzi nimi.
Rozumiem, że ruszy fala śledztw przeciwko ukochanym przez pis kibolom, smarującym na ścianach swoje motto „HWDP”?

Rafał P
Rafał P

Putanie: kiedy założą obozy koncentracyjne?