Marsz dla Igora Stachowiaka

Sensacyjne doniesienia „Faktu”: lekarz tuszował przyczyny zgonu Igora Stachowiaka?

W najbliższy czwartek 8 czerwca we Wrocławiu odbędzie się marsz „Idziemy po prawo i sprawiedliwość” dla Igora Stachowiaka. Inicjatorka marszu Marta Lempart, organizatorka marszu, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, mówi: – „Jestem pewna, że bez naszej reakcji, bez nacisku obywatelskiego, sprawiedliwości nie stanie się zadość. Widzimy, jak bardzo nie zadziałały procedury, jak politycy odpowiedzialni za postępowanie policji i prokuratury zawiedli. Jeśli nie ukazałby się materiał TVN o całej sprawie, jeśli dziennikarze telewizji komercyjnej nie wypełniliby tej misji, którą powinny pełnić media publiczne, nigdy byśmy się o tym nie dowiedzieli”.

Marsz rozpocznie się o 17.00 i wyruszy sprzed wrocławskiego Pręgierza do dolnośląskiej siedziby PiS. To wyraz obywatelskiego sprzeciwu wobec brutalności policji na komisariacie we Wrocławiu, gdzie zmarł rażony paralizatorem i bity wcześniej Igor Stachowiak oraz braku konsekwencji wobec polityków nadzorujących policję. Lempart podkreśla: – „Chcielibyśmy, żeby do dymisji podali się minister Błaszczak i minister Ziobro, odpowiedzialni za to, że sprawa była zamiatana pod dywan i nadal jest niewyjaśniona”.

Pod listem otwartym napisanym w tej sprawie przez Martę Lempart podpisali się m.in. Krystyna Janda, prof. Magdalena Środa, Władysław Frasyniuk, prof. Andrzej Rzepliński. Czytamy w nim: „Igor Stachowiak, torturowany i pozbawiony życia na wrocławskim komisariacie, mógł być każdym i każdą z nas. Każdym i każdą z nas w państwie, które powinno chronić i zapewniać bezpieczeństwo swoim obywatelom i obywatelkom, a nie torturować i zabijać. Dlatego idziemy po prawo i sprawiedliwość dla Igora. Dlatego idziemy po prawo i sprawiedliwość dla nas wszystkich”.
(Źródło: wyborcza.wroclaw.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JacekMaciek123454321AleksandraMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Powtórzę jeszcze raz. Żadne marsze, protesty, manifestacje nie zmuszą PISuarów do zmiany polityki. Jest jeden wyjątek – MARSZ NA SEJM!!! I to w czasie, kiedy będzie obradował. Na 10 tysięcy ludzi pod sejmem nie będzie mocnych. Postulat powinien być jeden – samorozwiązanie sejmu. Skończy się uzurpatorska władza PiS.

Jacek
Jacek

A może zasuwać na #occupyKPRM?

Mariola
Mariola

Dokładnie, ziobrowska ustawa pod obrady a faszyści wypad z SEJMU

Jacek
Jacek

Czyżby nasza strona zyskała swojego Pyjasa?

Maciek123454321
Maciek123454321

Wydaje mi się, że jeszcze chyba nie ten czas. Są dwie istotne różnice. Po pierwsze, Staszek Pyjas był ŚWIADOMYM DYSYDENTEM, Igor był Bogu ducha winny. Po drugie, SB zatłukło Pyjasa z premedytacją. To było morderstwo, a Igorem banda zwyrodnialców po prostu się zabawiała. Bezmyślnie doprowadzili go do śmierci, choć zapewne tego nie chcieli. Tym niemniej, wybuch gniewu społecznego może nastąpić w każdej chwili. Pamiętacie 16 grudnia 2016? Wystarczył „drobiazg” w postaci wykluczenia z obrad posła Michał Szczerby. Jak myślicie, co będzie, kiedy sejm zacznie majstrować przy ordynacji wyborczej????????? Przecież ludzie na kopach wyniosą PISuary z sejmu.

Jacek
Jacek

(…)Pamiętacie 16 grudnia 2016?(…)
Niestety to zostało zmarnowane… dzięki „opozycji parlamentarnej”.

Aleksandra
Aleksandra

Czekamy na sprawiedliwość dla Igora. Zakatowali niewinnego chłopaka. Te śmieci nie powinny żyć.
Ludzie wyjdźmy na ulice walczyć dla zamordowanego Igora.
Nie uda sie zakłamanym bydlakom zatuszować prawdy.