Marszałek Grodzki donosi do Brukseli? I bardzo dobrze!

Senat odrzucił pisowską ustawę o wyborach kopertowych

PiS zachowuje się jak pani Dulska, która chciałaby swoje brudy prać w domu, aby nikt o nich nie wiedział.

PiS z furią rzucił się na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego za to, że ośmiela się lecieć do Brukseli i składać skargę na łamiącą niezawisłość sędziów antykonstytucyjną ustawę kagańcową. Niemal wszyscy liczący się politycy obozu rządzącego – Terlecki, Ziobro, Szczerski i tłumy innych – uznali za stosowne dorzucić swoje trzy grosze w tej sprawie. Ich reakcje sprowadzają się do zarzutu, że Grodzki „donosi na Polskę” i „szkaluje ją za granicą”.

Warto byłoby więc pouczyć członków rządzącej sitwy, że ich partia nie jest tożsama z Polską i że krytykowanie sprzecznych z Konstytucją poczynań PiS-u nie oznacza krytykowania Polski. Powiedziałbym wręcz, że jest odwrotnie: sprzeciwianie się temu jest przejawem postawy patriotycznej i samo w sobie zasługuje na aprobatę i pochwałę.

 

Po drugie zaś – zdumiewa fakt, że przedstawiciele obozu władzy nie mają najmniejszych zahamowań przed wygłaszaniem tez, które ich do szczętu kompromitują jako kompletnych matołów i nieuków. „Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział” – te słowa wypowiada tytułowa bohaterka „Moralności pani Dulskiej” i polska dziatwa szkolna zapoznaje się z nimi, dyskutując na lekcjach w liceum o obłudzie i fałszu. W polskiej kulturze Aniela Dulska jest postacią ikoniczną, a reprezentowana przez nią postawa weszła do powszechnie uznanego kanonu zachowań nagannych. Być może jednak politycy PiS akurat z tej lekcji się zerwali i o tragifarsie Zapolskiej nie mają pojęcia. Ale jak w takim razie udało im się zrobić maturę?

Ich reakcja przypomina też postawę brutala, który katuje członków rodziny, a gdy żona składa doniesienie do odpowiednich instytucji zajmujących się zwalczaniem przestępczości – wytyka jej, że „kabluje” na niego. Bo to przecież skandal, że ośmiela się pokazywać obcym opuchnięte wargi i podbite oczy. Takie brudy trzeba prać w domu, aby nikt o nich nie wiedział…

Odpowiedzmy więc PiS-owskim brutalom: tak jest, marszałek Grodzki „kabluje” na was do Brukseli. I bardzo dobrze. Robi to w imieniu nas wszystkich – członków rodziny, których wy chcecie sterroryzować. Mamy nadzieję, że będzie to robić konsekwentnie i skutecznie, dopóki wy nie zmienicie swojej postawy. Tego od niego oczekujemy i do tego go zachęcamy.

Historia lubi się powtarzać. Przypominam sobie, jak w PRL komunistyczna sitwa atakowała działaczy opozycji, którzy informowali opinię publiczną świata o łamaniu praw człowieka w Polsce. Ówcześni władcy sięgali dokładnie po te same argumenty i epitety, którymi dziś PiS obrzuca swoich krytyków – że to donosiciele, sługusi niemieckich rewanżystów, zdrajcy szkalujący swój kraj itp. Przez całe lata musieliśmy znosić takie opluwanie przez ludzi będących ówczesnymi odpowiednikami Jacka Kurskiego, Krzysztofa Szczerskiego czy Zbigniewa Ziobry.

 

Od tamtej pory minęły ponad trzy dekady. I właśnie w tych dniach dostałem z Urzędu ds. Kombatantów pismo informujące, że jako działaczowi opozycji antykomunistycznej przyznano mi status kombatanta oraz związane z nim uprawnienia i świadczenia. W tamtych czasach oczywiście do głowy mi nawet nie przyszło, że w przyszłości mogę doczekać się takiego gestu ze strony państwa polskiego. Niemniej dziś przyjmuję to z poczuciem autentycznej satysfakcji.

Ciekawe, czy w przyszłości jakiejś formy zadośćuczynienia doczekają się ci, którzy dziś padają ofiarą prześladowań, są zwalniani z pracy, ciągani po sądach, przesłuchiwani, opluwani w telewizji Kurskiego?

Wojciech Maziarski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

39
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
21 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
SwarozyclukRolandPiotrRyszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Realitat
Realitat

Věra Jourová jest zaledwie magistrem prawa. Debiutowała jako z-ca dyrektora miejskiego ośrodka kultury. Jej kariera przyspieszyła, po wstąpieniu w szeregi czeskich postkomuchów. W 2006 aresztowano ją za korupcję, ale jakoś się wywinęła.

HerodAntypis
HerodAntypis

Poszukiwacze korupcyjnych haków na Pana Grodzkiego wobec klęski przerzucili się na panią Verę. Tutaj też polegną. A pod latarnią na Nowogrodzkiej wciąż ciemno…

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Nie „jakoś się wywinęła”, tylko została oczyszczona z zarzutów, a za bezpodstawny areszt dostała wysokie odszkodowanie.
P,S. Jakie stopnie naukowe w dziedzinie prawa mają minister Zero i „osobiste odkrycie towarzyskie” Kaczyńskiego, dobrze sprawdzające się w roli jego kucharki?

Temida
Temida

Och! Widać pióro pisuarskiego trolla-mąciciela! Obrzuć błotem, zawsze się coś przylepi!
A co „mędrku” napiszesz o magistrze Zero, niszczącym wszystko jak bezwolny walec?!

Jozef
Jozef

A kim jest Trio Ka KaO, kim jest Przylebska- kucharka Yara,kim Piotrowicz – precz z komuna haha, kim jest mgr Zero???? To wszystko zaledwie magistrowie prawa!! Dr Balona wypiera się UJ krakowski!!!
Stan wojenny siedzi w TK i tobie dupku to nie przeszkadza Herr Realitat??
Ja zarowki mam i mogę za złotówkę oświetlić żyrandol Balona , bo w ciemnościach znikł i opuścił pisdzielczy Naród za 500+….??? Aaa schował się dopiol kot nie wyleczy kolana i pierdnie!!!

Przemysław
Przemysław

Szczerskie, Kurskie, Ziobry i inni pisowcy z furią atakują Marszałka Grodzkiego, bo w głowach im się nie mieści, że ktoś spoza tej sekty może stać się ważnym funkcjonariuszem w pisowskim folwarku, jaki uczynili z Polski! I ciągle – będącego trzecią osobą w państwie – traktują jako „opozycję”.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja myślę, że najbardziej satysfakcjonująca nagrodą dla dziś prześladowanych i hejtowanych będzie wywalenie pisiorów na zbity łeb. Dawid Ben Gurion – legendarny pierwszy premier Izraela – na propozycję wynagrodzenia w jakiś sposób ludzi, którzy porwali z Argentyny do Izraela jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich Adolfa Eichmanna, odparł: „Nagrodą za micwę [dobry uczynek] jest sama micwa.” Zróbmy więc micwę i wywalmy na początek durnego pajaca Andrzeja Dudę.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Po pierwsze, marszałek Grodzki jedzie po to, by skonsultować problem „ustawy kagańcowej” z organami UE, zgodnie z prośbą wyrażoną w liście p. Jourovej; w tym samym celu wysłał już list do Komisji Weneckiej. Nie ma tu mowy o jakichkolwiek skargach. N.B. pozostali adresaci listu Jourovej prośbę tę zlekceważyli. Po drugie, jak PiSi politycy przedstawiali w Brukseli sprawę rzekomo sfałszowanych wyborów, które przegrali, czy sprawę odmowy koncesji na nadawanie naziemne dla TV Trwam, której powodem było nieprzedstawienie przez nadawcę wymaganych gwarancji finansowych (w tym celu pofatygował się do znienawidzonej Brukseli sam ojciec grzybek) – to nie było z ich strony takich… Czytaj więcej »

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Jest jeszcze trzecia sprawa, którą PiSi przedstawiali w Brukseli gdy byli w opozycji – sprawa katastrofy smoleńskiej.
Ale jak doszli do władzy, to jakoś szybko zapomnieli o swoich żądaniach międzynarodowego śledztwa i niczego w tej sprawie nie uczynili.

Jozef
Jozef

Możliwie w ciągu 10 lat nauczyli się angielskiego ostrzeżenia TAWS:”
Pull up, Pull up!!!

Halszka
Halszka

Panie Jacku Doliński,ludzie myślący wiedza to samo co Pan. CI,za których myśli prezes i tak nie pojmą tego o czym Pan pisze.Pozdrawiam Pana i wszystkich samodzielnie myślących.

smętek
smętek

Niby wszyscy myślący wiedzą a jednak zamykają tę wiedzę w tyle głowy. Bardzo potrzebne jest przypominanie wszelkich draństwa autorstwa pisuarów.

Shaq
Shaq

Złodziej też nie ucieszy się, gdy ktoś zadzwoni na policję. Taką mentalność ma PiS.

Konrad
Konrad

Mało tego że łapówkarz to jeszcze kabel…..

Halszka
Halszka

Konrad,słyszałam,że masz znajomości w prokuraturze i twoje przekręty są skrzętnie niezauważalne.Podobno bierzesz i dajesz łapówki od wielu lat.Konrad jak się czujesz z tymi pokoleniami? Oczywiście nie znam Cię i to co napisałam,to z zamiarem,byś walnął głową w mur i zrozumiał jak łatwo kogoś oczernic.Wy PIS- owcy,łatwo opluwacie,rzucanie oskarżenia bez pokrycia,a potem wreszcie,że ktoś a nie się bronić.Takie były działania KGB,SB i im podobnych.. Pamiętaj,że wszystko do człowieka wraca,do Was też wróci,bo życie nie lubi pustki.

Inka
Inka

Aresztować Konrada, bo bierze łapówki Znam go osobiście.
Ha ha dobrze Halszka pojechałaś. Ciemnotę trzeba tępić ich własnym jęzorem. Grodzki jest jedyną nadzieją na oderwanie pusiorów od władzy.
A ty Konrad rozliczaj Banasia, Karczewskiego, i innych kmiotków spasionych

HerodAntypis
HerodAntypis

Łapówkarz i kabel to chciał zbudować double Babel. Gdzieś na Srebrnej, jakbyś nie wiedział. Twój nadzorca, pan kolanko.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Którego PiSiego polityka masz na myśli?

Wnikliwy obserwator
Wnikliwy obserwator

No jak , to…On myślał oczywiście o kulawym delewoperze od Kaczych Wież na Srebrnej…

smętek
smętek

Jednego wybitnego kardiochirurga wykończyli skutecznie w czasie pierwszych rządów. Tym razem nie pójdzie im tak łatwo. Tacy szmalcownicy jak acan to g…0 uczepione do statku i krzyczące płyniemy. Wszyscy jesteście pewnie polskimi patriotami katolikami dlatego tak łatwo przychodzi wam oblewać brudami innych w myśl przykazania „Miłuj bliźniego swego…..”.

ech
ech

No i kolejny pisurski troll. Chyba podnieśli dtawki w pisuarze za hejtowanie!r

Marek
Marek

Konrad to idiota

Sebastian
Sebastian

Marek też.

HerodAntypis
HerodAntypis

Nawet nie pożyteczny.

Tomasz
Tomasz

Jak cie kradną i biją to pomagasz im kraść i się bić? Takie to przedszkolne-max szkoła podstawowa „myślenie; nie wolno pani mówić bo donosiciel… A on był zaproszony jak i pisiorki no ale oni jak zwykle nie będą bo po co? Żeby się kajać że własną konstytucję łamią? A łamią łamią.. I proszę mi nie pisać jak nie czyta liście i z wos-u jedynki mieliście bo się nic nie znacie i wam dobrze bo socjal dobry i robić nie trzeba.. Lenie i patole…

Ja, gorszy sort
Ja, gorszy sort

Nie rzucaj oszczerstw trollu. Tvpis wyprał Ci mózg i nie potrafisz samodzielnie myśleć, tak , jak większość wyborców dojnej zmiany.

Jozef
Jozef

Konrad a kiedy ty wstaniesz z kolan i ciągniesz kabel z €€€???

smętek
smętek

„Moralność pani Dulskiej” dzieje się w Krakowie. Dzisiejsza moralność dzieci Krakówka nie zmieniła się z tego „odkrywcze wypowiedzi” Andrzeja Dudy i jego ministra Szczerskiego. Pisuary są przekonane, że wyjdzie im numer z zaszczuciem Pana Marszałka Senatu, stosując metody jakich użyli do zniszczenia Doktora Garlickiego.

Inka
Inka

Brawo marszałku Grodzki. Odsunąć pisiorów natychmiast od władzy, Duda budyń nie może wygrać, bo choop fantazjuje

Tomasz
Tomasz

Nie zapomnę dodatku w „gazecie codziennej” i „sieci” sprzed kilku lat y listem do wszystkich mediów w Niemczech z donosem na temat Polskiej. Wystarczyło wyciąć i podpisać i wysłać. To są prawdziwi donosiciele .

Pitt
Pitt

TS dla wroga i zdrajcy

Henryk
Henryk

Ja to bym pogonił tego doktorka do pracy a niedawal takie stanowisko to starszy człowiek zaawansowana miażdżyca i tacy ludzie chcą rządzić Polską naciąć mu papieru z imitacja banknotów niech liczy te łapówki

Jozef
Jozef

Wystarczy trochę pamięci i pozdzielstwo wyłazi z worka:1
1 to Pun Bakun donosił do UE ze wybory w Polsce sfałszowane; a teraz płakał w Niemczech ze w Polszcze brak zarowek!!! Balonie są u nas w Auchan sprzedają po 1 zł / sztukę
2.Zero donosił ze Radio MA ryja i Tr wam nie maja częstotliwości
3 to Maciora donosił o Smolensku do UE , i USA – na Capitoliu wpuszczono go tylko na próg!!!- i to tylko do polonusa…

Ryszard
Ryszard

A kto to mówił że będzie złodziei puszczał w samych skarpetkach .

Piotr
Piotr

Donosiciel kapucho

Roland
Roland

Pissowcy zapomnieli kto pierwszy KABLOWAL w Brukseli

Roland
Roland

Pissowcy zapomnieli również że Pan Marszałek jedzie na ZAPROSZENIE !!!A nie jak niektórzy na krzywa mordke

luk
luk

jesli PISowcy uwazaja ze ta ustawa kaganiec na wymiar sprawiedliwosci jest taka dobra, demokratyczna, zgodna z prawem unijnym i nieczego nie narusza, to dlaczego dzialania marszalka nazywaja „donoszeniem”? przeciez to powinien byc powod do dumy, ze robia cos tak „wspanialego” i powinni Grodzkiemu dziekowac. no chyba, ze ta ustawa jest tym o czym mowi opozycja, a wtedy powod do nazywanie tych dzialan za donoszenie jest w pelni uzasadnione.

Swarozyc
Swarozyc

Niedoczekanie wasze komuchy kodziarskie szmaty. Jak sie nie podoba to wynocha do waszej kochanej komuszej Europy. Pis ma Racje. Polskie sprawy tylko miedzy polakami. Marszalka Grodzkiego pod sad za zdrade. Czas ta kkomusza sitwe a sadow wywalic na zbity ryj jesli nie umieja uszanowac woli narodu. Cos tu brzecza o konstytucji demokracji. Ssmierdzi mi tu komuna. Na wymioty zbiera jak czyta sie tego jurgieltnika co to wypocil.