Marszałek Grodzki jest pewien, że senatorowie nie przejdą na stronę PiS, bo nie chcą kończyć kariery „w odium zdrajcy”

Marszałek Grodzki jest pewien, że senatorowie nie przejdą na stronę PiS, bo nie chcą kończyć kariery „w odium zdrajcy”,

Obóz rządzący nie odpuszcza i wciąż walczy o przejęcie Senatu. Jak twierdzi w rozmowie z TVP Info, wicemarszałek Senatu z PiS, Marek Pęk, senatorka niezależna Lidia Staroń już jest właściwie po stronie partii rządzącej i jeszcze tylko złapać dwóch senatorów, a Senat będzie już odbity z rąk opozycji.

 

Senator Filip Libicki podkreśla w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że może być różnie i właściwie wszystko zależy od nastawienia PiS do sprawy. Z jednej strony partia rządząca ma świadomość, ze Senat właściwie niewiele może, bo i tak większość w Sejmie jest w stanie storpedować wszystkie weta Senatu, choć denerwujące jest to blokowanie przez 30 dni działań posłów Zjednoczonej Prawicy. Z drugiej jednak, ze względów prestiżowych warto byłoby mieć w swoich rękach zarówno Sejm jak i Senat.

Wprawdzie marszałek Grodzki nie wierzy, by „senatorowie większości senackiej ulegli prymitywnym próbom przekupstwa; to autorytety w swoich środowiskach i myślę, że nikt z nich nie chce kończyć kariery „w odium zdrajcy”, ale pan Pęk nie traci optymizmu.

 

Wydaje się, że nie do końca opozycja może być pewna jeśli chodzi o senatorów KO,  Roberta Dowhana,  byłego prezesa klubu żużlowego Falubaz Zielona Góra i Władysława Komarnickiego, który jest prezesem Stali Gorzów Wielkopolski. Komarnickiego już kuszono teką ministra sportu, ale na szczęście, bezskutecznie. Jeśli jednak teraz obu senatorom zaproponuje PiS sporo gotówki na działanie ich ukochanych klubów, to co wygra? Miłość do klubu czy do demokracji?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jedno jest pewne, jeśli faktycznie PiS podejdzie do sprawy bardzo ambicjonalnie, to politycy tej partii nie dadzą za wygrane. Będą ryć, szukać haka, kusić i liczyć na to, że w końcu któryś z senatorów się złamie i wreszcie będzie tak jak w ich mniemaniu być powinno. Sejm w ich rękach, Senat w ich rękach i pełnia szczęścia…

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
IrenaRozbawiony Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rozbawiony
Rozbawiony

Libickie wie, o czym mówi – zaliczył już siedem partii i ugrupowań politycznych 🙂

Irena
Irena

Twarz zdrajcy to dla ludzi popierających PiS to chleb powszedni !!! Pani Lidia niby taka „dobra kobieta” ale choragiewka ….zawsze na prawo !!!