Marszałek Grodzki po spotkaniu z szefową Izby Reprezentantów USA Pelosi: „Rozmawialiśmy o fundamentach demokracji”

Marszałek Grodzki po spotkaniu z szefową Izby Reprezentantów USA Pelosi: "Rozmawialiśmy o fundamentach demokracji"

„To była przede wszystkim rozmowa ludzi, którzy dzielą podobne wartości – poszanowanie demokracji, poszanowanie praw człowieka, praworządność, poszanowanie godności każdej istoty ludzkiej. Rozmawialiśmy o fundamentach demokracji, jakim jest poszanowanie różnorodności poglądów: lewicowych, prawicowych, centrowych, ale spierających się w ramach demokracji, a nie poza jej ramami” – powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki po spotkaniu z przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi.

 

W spotkaniu na lotnisku wojskowym w Krakowie-Balicach uczestniczyli także senatorowie KO Bogdan Klich i Marcin Bosacki oraz były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf.

Senator Bosacki stwierdził, że członkowie polskiej delegacji podziękowali za list przewodniczącego komisji spraw zagranicznych i przewodniczącego podkomisji ds. Europy Izby Reprezentantów Kongresu USA, w którym „Kongresmeni zaapelowali do Dudy o niepodpisywanie ustawy kagańcowej”.

 

Senator Klich dodał, że dla delegacji amerykańskiej ważne było także polsko-amerykańskie braterstwo broni. – „Ono jest utrwalone w świadomości Amerykanów, zarówno po operacjach, w których uczestniczyliśmy, jak i w związku z przebywaniem na terenie Polski amerykańskich żołnierzy. Podkreśliliśmy, jak ważne jest to i jaka ważna jest rola Polski w tej części Europy, także z punktu widzenia interesów amerykańskich oraz to, że Polska demokratyczna w środkowej Europie jest niezbywalnym elementem stabilności całej Europy” – powiedział Klich.

Do spotkania doszło po wizycie szefowej izby niższej Kongresu Stanów Zjednoczonych w nazistowskim obozie zagłady Auschwitz- Birkenau. Pelosi, wspólnie z marszałkami Sejmu oraz Senatu Elżbietą Witek i Tomaszem Grodzkim, oddała hołd ofiarom i złożyła wieńce przed Ścianą Straceń.

– „Warto przy każdym spotkaniu z amerykańskim oficjelem podkreślać, jak ważna jest dla Polaków demokracja. Ale demokracja, a nie dyktatura, która tworzona jest przez PiS i Andrzeja Dudę pod demokratycznym płaszczem” – podsumował jeden z internautów.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o