Marszałek Grodzki pozywa radnego PiS Guzikiewicza i „Gazetę Polską” – „Obrzydliwe kłamstwa przekraczają wszelkie granice”

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie nagonki TVP na prof. Grodzkiego

„Zdecydowałem się podjąć kroki prawne w obronie swojego dobrego imienia, bo te obrzydliwe kłamstwa, które powielają niektóre media, przekraczają już wszelkie granice” – powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki w Polsat News.

 

Prof. Grodzki poinformował, że „jest przygotowany pozew przeciwko panu Karolowi Guzikiewiczowi, który rozpowszechnia różne informacje”. Opisywaliśmy sprawę w artykule „Gorliwemu radnemu PiS nie poszło z donosem”. Kolejny pozew dotyczy „Gazety Polskiej”, która – jak powiedział marszałek Senatu – „zatytułowała swój artykuł w sposób haniebny i dla mnie krzywdzący”.


„Nigdy od nikogo nie żądałem pieniędzy i nie uzależniałem od tego wykonywania jakiejkolwiek procedury medycznej. Jeżeli te obrzydliwe ataki będą się powtarzać, będę z każdym dochodził prawdy i będę bronił swojego dobrego imienia” – po raz kolejny podkreślił marszałek Senatu.

 

Odnosząc się do sprawy Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie, na konto której miał się rzekomo domagać wpłat, prof. Grodzki zaznaczył, że jest to „taka sama fundacja jak wielkie fundacje Polsatu, pana Owsiaka i innych”. – „Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, która co roku zdaje sprawozdania, która może się wytłumaczyć z każdej złotówki. I nie jest to moja fundacja, tylko fundacja założona przez kilkudziesięciu nobliwych szczecinian, z którą ja od paru lat formalnie nie mam nic wspólnego. Doszukiwanie się tutaj podwójnego dna odczytuję tylko i wyłącznie jako próbę ataku na mnie i przykrywanie innych spraw, które dotykają obecnie rządzących” – powiedział marszałek Senatu.


Prof. Grodzki rozważa także złożenie pozwu przeciwko prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu. Powiedział, że tym przypadku chodzi o „tekst na pasku”, który pojawił się w programie Michała Rachonia w TVP Info.

bt

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
V asswojtekZwinkaBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Oczywiście, trzeba zdecydowanie reagować na kłamstwa tej prawackiej bandy. Gdy Sakiewicz albo Kurski przegrają w sądzie, będą pewnie lamentowac, że to zagrożenie wolności słowa – tak oni to rozumieją: wolność słowa to wolność bezkarnego oczerniania, zniesławiania i szczucia.

Zwinka
Zwinka

Trójmiasto ( a ściślej: jego przyzwoita, ponad połowa ) wstydzi się za Guzikiewicza.

wojtek
wojtek

Panie Marszałku jestem za, ale muszą iść za tym spore żądania finansowe np.: TVP 1.000.000 zł na WOŚP, Guzikiewicz 100.000 zł na WOŚP, bo tylko dotkliwe kray finansowe mogą zapobiec eskalacji kłamst

V ass
V ass

Oczywiście tylko wysokie kary pieniężne powstrzymają tych pisowskich cwaniaków od obrzucania błotem uczciwych obywateli