Marszałek Karczewski człowiek, który kocha życie na nasz, podatników, koszt

Marszałek Karczewski człowiek, który kocha życie na nasz, podatników, koszt

Ech, ależ klawe jest życie prominenta partyjnego w dzisiejszej Polsce. Przykład? Stanisław Karczewski, który podobnie jak wcześniej jego kolega Marek Kuchciński, znalazł się pod lupą opinii publicznej. W najnowszym numerze „Newsweeka” można przeczytać artykuł, pokazujący zamiłowanie marszałka Senatu do luksusu, jaki mu się należy z racji pełnionej funkcji.

 

Autorka artykułu, Renata Grochola, powołuje się na rozmowę z byłym już politykiem PiS, który swego czasu blisko współpracował z marszałkiem. Stąd wiadomo, że Karczewski mieszka sobie w willi premiera zamiast w hotelu poselskim. Ma do dyspozycji sprzątaczkę, kelnera oraz prawo do zamawiania posiłków i zdaje się, że to my, podatnicy, płacimy za te fanaberie.

Oczywiście Karczewski, nie wiedząc jeszcze dokładnie, o co chodzi, już się broni, zakładając z góry, że te niby rewelacje o jego życiu prywatnym to nic innego jak „odgrzewany wyrób kotletopodobny”. Innego zdania są internauci, którzy nie zostawiają na marszałku suchej nitki.

Jedna z internautek zastanawia się „Czyżby panika ogarnęła „ciepłego człowieka?”. Suweren ma prawo wiedzieć na co wydajecie nasze pieniądze. Z detalami i do spodu”, a kolejny nie ukrywa, że „(…) od kotletów woli pan grecką kuchnie za 307 tysięcy i kolacje po 16 tysięcy. I pomyśleć, że rząd PO upadł, bo zjedli obiad za 2 tys…i ośmiorniczki!”.

 

Co ciekawe, elektoratowi PiS zupełnie nie przeszkadza fakt, że jego partia doi naród równo. Jeden z wielbicieli partii rządzącej stwierdził, że niech tam sobie ulubieni politycy łapią, ile się da, ważne, że dzielą się z obywatelami. Widać to też w sondażach, które mimo tylu afer i wpadek, wciąż pokazują znaczą przewagę Zjednoczonej Prawicy w wyborach jesiennych.

Tamara Olszewska

Źródło: newsweek.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Rafał PZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

I co ja poradzę, że najbardziej nie trawię takich śliskich, obłych, ciepłych ludzików służących satrapie…

Rafał P
Rafał P

O!, na dodatek mamy sezon Ogórkowy.