Marszałek Kuchciński na weekend samolotem!

Gdzie się podział marszałek Kuchciński? "Przeprowadza śledztwo, skąd Nitras dowiedział się o lotach"

Jak śpiewał Tadeusz Chyła: „Cysorz to ma klawe życie…”

My dziś jednak nie o cysorzu, a o marszałku Kuchcińskim. Marszałek oczywiście też ma nieźle. Na przykład do domu może sobie pojechać czym chce. I właśnie tak postanowił zrobić. W miniony weekend z Warszawy do Rzeszowa poleciał nowiutkim rządowym Gulfstreamem!

Oczywiście marszałkowi Sejmu przysługują różne przywileje. W końcu, zaraz po prezydencie, jest druga osobą w państwie. Ma więc swoją limuzynę z kierowcą, może sobie latać samolotem rejsowym – zawsze za darmo, może też mieć cały samolot rządowy. No więc „wara” od marszałka. Choć warto pamiętać tu słowa prezesa, że: „społeczeństwo wymaga od nas skromności”. Można też dodać, jeśli nie skromności to przynajmniej dyskrecji.

W tej historii nie ma ani skromności, ani też dyskrecji.  Jest za to dobroć i gospodarność marszałka. Otóż, żeby nie marnować pustych miejsc marszałek zabrał w podróż dwójkę towarzyszy partyjnych – posła Stanisława Piotrowicza, i posłankę Krystynę Wróblewską, dla której lotnictwo jest wielką pasją. I tu, prawdopodobnie, w tej pasji, jest „pies pogrzebany”. Bo jak wiadomo pasją trzeba się dzielić. Dlatego też posłanka Wróblewska zrobiła na pokładzie piękne zdjęcia, które potem zamieściła w sieci.

Być może, dopiero w momencie wrzucania do sieci zdjęć dowiedziała się, że godzina lotu Gulfstreama to koszt bagatela 20 tys. zł.! a w dwie strony, bo przecież trzeba jakoś wrócić, dwa razy tyle! bo coś ją tknęło i szybko zdjęcia skasowała. Jednak jak wiadomo w sieci nic nie ginie. No i się wydało.

Przypomnijmy, że Gulfstream 550 to najnowszy i luksusowy nabytek rządu. W 2016 r. kupiliśmy takie dwa za ponad 500 mln zł. Miały służyć polskim władzom do lotów za ocean czy w inną daleką delegację bez konieczności wynajmowania od PLL LOT całego ogromnego Dreamlinera czy korzystania z rejsowych połączeń.

Nikt jednak nie powiedział, że nie można nim latać na weekend do domu! Jednak „dobrze być cysorzem…”.

/md/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
21 marca 2019 13:55

Frrruuuuu palietieli!

Irena
Irena
21 marca 2019 17:45

Nie dziwota ….musial zadac szyku posłance ….czy zona o tym wie…..widzieć samolot to jedno a leciec za darmochę to drugie …..szczyt bezczelności !!!

smętek
smętek
21 marca 2019 18:09

Tak postępuje prostacki cham, którym Kuchciński jest.

Bart
Bart
22 marca 2019 06:40

PiSancjum