Marszałek Podlasia podejrzany o związki ze zorganizowaną grupą przestępczą?

Marszałek Podlasia podejrzany o związki ze zorganizowaną grupą przestępczą?

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oskarża PiS-owskiego marszałka Podlasia o… związki ze zorganizowaną grupą przestępczą.

 

Artur Kosicki został oskarżony przez organizację o związki z kibolskim gangiem, który handluje narkotykami, zmusza nieletnich do prostytucji i odpowiada za szereg pobić i porwań. Rzeczniczka Kosickiego zaprzeczyła tym zarzutom.

„Mamy dowody na to, że Artur Kosicki który pełni funkcję marszałka województwa Podlaskiego współpracuje z groźnymi przestępcami którym prokuratura zarzuca dystrybucję narkotyków wśród młodzieży w okolicach Białymstoku, porwania, pobicia i zmuszanie nieletnich do prostytucji” – rozpoczął swój wpis Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. „Mamy pewność że Kosicki zapraszał tych przestępców do Urzędu Marszałkowskiego gdzie ich fetował. Kilkanaście dni temu marszałek ubrany w dres pojawił się też w towarzystwie przestępców w gabinecie prezesa jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Razem z przestępcami naciskał prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Rodzina Kolejowa” do tego by ten załatwił pozytywnie sprawę na której zależało przestępcom”.

 

Jedna z osób, która rzekomo uczestniczyła w spotkaniu, ma podobno przynależeć do przestępczej organizacji. „Jeden z gangsterów z którym przyszedł Kosicki ma zarzut przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej. Nie możemy podawać pełnego nazwiska Adama T., ponieważ mężczyzna usłyszał zarzuty w śledztwie prowadzonym przez białostocki wydział Prokuratury Krajowej. Sprawa dotyczy gangu, zorganizowanego przez kiboli Jagiellonii Białystok”.

Czym zajmuje się wspomniana grupa? Lista zarzutów, jakie na niej ciążą, jest naprawdę imponująca. „Według śledczych grupa zajmowała się m.in. porwaniami, wymuszeniami, handlem narkotykami, czerpaniem korzyści z prostytucji, a także publicznym propagowaniem faszystowskiego ustroju państwa oraz publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Śledztwo toczy się od 2013 roku, zarzuty usłyszało 115 osób, w tym właśnie Adam T. Prezes stowarzyszenia kibiców Jagiellonii Białystok usłyszał zarzut przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej oraz udziału w dwóch ustawkach, czyli bójkach z pseudokibicami innych drużyn” – informuje OMZRiK.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych obiecał, że zawiadomi organy ścigany o rzekomych koneksjach polityka PiS i kiboli. Marszałek Artur Kosicki nie skomentował zarzutów OMZRiK; zrobiła to za niego jego rzeczniczka – Izabela Smaczna-Jórczykówska. „Sądzenie takie po kilku zdjęciach z jego publicznych spotkań z kibicami jest niedorzeczna” – przyznała w rozmowie z dziennikarzami „Gazety Wyborczej”. Skąd jednak Smaczna-Jórczykówska wie, że OMZRKiK chodzi wyłącznie o „kilka zdjęć z publicznego spotkania”?

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WojtekTomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Tomasz

Jakie są powiązania Artura Kosickiego z Biskupem Dydyczem wspierającym pedofilów ?

Wojtek
Wojtek

Gangster ze swymi żołnierzami, nic im nie zrobią.