Marszałek Senatu doniesie do prokuratury na dziennikarza

Karczewski odsłonił prawdziwe intencje w sprawie karania senatorów opozycji

Uwaga, siadamy i zapinamy pasy. Zaczyna się kolejny seans z cyklu: władza dba o moralność Polaków. Jeśli myśleliście, że na ukaraniu Owsiaka za nieobyczajne słownictwo się skończyło, byliście w błędzie. Tym razem do akcji ruszył sam marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

O co poszło? Otóż – jak podaje portal WP – wice-naczelny „Gazety Wyborczej” Piotr Stasiński w programie „Loża prasowa” (TVN24) stwierdził, że w czasie Marszu Niepodległości „skopano grupkę kobiet, wyzywając je od najgorszych kur…w”. Zacytował także hasła, jakie wykrzykiwali uczestnicy obchodów Święta Niepodległości, w tym takie „sympatyczne” jak: „ wypier…ć z uchodźcami”. Stasińskiego oburzyły opinie, że osoby, które na Marszu Niepodległości niosły rasistowskie transparenty, to margines. – „To nie jest żaden margines. Były symbole faszystowskie, wulgarne kibolskie hasła, pełne obelg. Kibolska grupa oddała mocz na Muzeum Wojska Polskiego” – przypomniał także. – „Te incydenty były lekceważone kompletnie przez policję. Nikogo nie zatrzymano. Tam było 7,5 tys. policjantów, nic nie zrobili z tym, że skopano kobiety. Nie zatrzymano tych, którzy pili alkohol na marszu. To, co się dzieje, to nie tylko przyzwolenie, to faszyzacja kraju pod troskliwą opieką władzy – mówił zbulwersowany dziennikarz.

https://twitter.com/bimbol_jg/status/929680988061470722

No i reakcja nadeszła szybciej, niż można było się spodziewać. Marszałek Karczewski napisał na Twitterze: Stop wulgaryzmom w przestrzeni publ. Podczas #lożaprasowa grałem w szachy z wnukiem. To on zareagował na słowa #Stasiński.ego k…. i wyp… . I zapowiedział publicznie, w tym samym medium, że poda dziennikarza Stasińskiego do prokuratury za… wypowiadanie wulgarnych uwag. Inicjatywę – adekwatnie do jej wagi – „docenił” Przemysław Szubartowicz, pisząc w komentarzu: „Stasiński, który w PRL był represjonowany, znów spotka się z tą samą mentalnie władzą, bo w telewizji cytował okrzyki uczestników haniebnego marszu. Na dziennikarzy – prokurator. Erdogan lubi to”. W gruncie rzeczy reakcja marszałka Senatu bardziej smuci niż bawi.

Nazwijmy rzecz po imieniu: pan marszałek Karczewski zwyczajnie się ośmiesza.
(Źródło: wp.pl)

mpm

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Krystynaprawdziwy wolakantyuzurpatorsmętekTed Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Niech lepiej doniesie na mistrzynię mowy polsko-łacińskiej K. Pawłowicz, jej kwiecisty język pełen wulgaryzmów i nienawiści gorszy ludzi dorosłych, ale ponieważ jest z PiSu to może rzucać w przestrzeni publicznej q… i h… bez ograniczeń.

prawdziwy wolak
prawdziwy wolak

Pod Warszawą jest taka dziura, nazywa się Karczew. Jakbyście tam pojechali, to zapewne byście zrozumieli, że Marszałek Karczewski, choćby miał tytuł hiperpapieża, inny niż jest być nie może.

PiJar
PiJar

Nazwijmy rzecz po imieniu: pan marszałek Karczewski smaruje się wazeliną przed dokonaniem wiadomych czynności mających poprawić jego pozycję wśród chłopców z ferajny Karalucha. Nawet już wnuka wprowadza do „towarzystwa”. No, no…

Ted
Ted

Pierwszy sygnalista RP ?

antyuzurpator
antyuzurpator

A jakże. Najwyraźniej miał wyznaczony dyżur nasłuchowy na TVN24, skoro telewizor „luzem” sobie chodził w tle, gdy „nasłuchowiec” zajmował się tzw. życiem rodzinnym.

smętek
smętek

„Folwark zwierzęcy”. Kurdupel obrażający nas wszystkich, Pawłowicz i inne gwiazdy używają salonowego języka i nie można oczekiwać przywołania ich do porządku. Mój Rodzic mówi, że nawet Gomułka hamował swoje zapędy w ubliżaniu ludziom.

Krystyna
Krystyna

Jakim małym i podłym trzeba być człowiekiem, żeby dla stanowiska i apanaży w ten sposób postępować?? Panie Karczewski, okryjesz się się hańbą po wsze czasy i mam nadzieję, że nawet wnuk – szachista kiedyś to zrozumie…