Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosi w najbliższą niedzielę orędzie

Senat zajmie się „piątką dla zwierząt”. Grodzki sceptyczny wobec ustawy

W najbliższą niedzielę o godz. 20 zaplanowano emisję orędzia Tomasza Grodzkiego – informuje portal 300polityka.pl. Bedzie to drugie orędzie obecnego marszałka Senatu.

 

Poprzednie zostało wyemitowane dzień po jego wyborze 14 listopada. Pisaliśmy o tym w artykule „Do Senatu nie będą miały wstępu obłuda, cynizm, oszustwo, kłamstwo, naginanie Konstytucji czy regulaminu”.

Według portalu, jednym z tematów orędzia mają być nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Informatorzy 300polityka.pl nie wykluczają, że prof. Grodzki może odnieść się do obecnej sytuacji politycznej.

 

Natomiast dzisiaj marszałek Grodzki poinformował, że wysłał pismo do wiceszefowej KE. Chodzi o „KE apeluje do PiS o wstrzymanie prac nad ustawą kneblującą sędziom usta”.

– „Zapewniłem wiceprzewodniczącą KE Verę Jourovą, że Senat RP należycie rozważy wszystkie projekty aktów prawnych, które mogą zagrozić praworządności w Polsce i polskiemu sądownictwu. Uważam za swój obowiązek czuwać nad prawidłowym przebiegiem procesu legislacyjnego w Senacie” – napisał prof. Grodzki na Twitterze. Do wpisu dołączył skan swojego listu.

bt

Źródło: 300polityka.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
21 grudnia 2019 14:31

Na pewno będę oglądał. Bez dwóch zdań, marszałek Grodzki staje się najbardziej wyrazistą postacią po stronie opozycji.

Jantar
Jantar
21 grudnia 2019 17:11

A pisiorstwo znów będzie miało wkurw… I dobrze!

TADEUSZ
TADEUSZ
21 grudnia 2019 18:28

JA TEŻ TEGO Z UWAGĄ I WSPARCIEM WYSŁUCHAM,!