Marszałek Terlecki znów odbiera opozycji mikrofon. I obraża posła Nitrasa

Marszałek Terlecki znów odbiera opozycji mikrofon. I obraża posła Nitrasa

Trwa dwudniowe posiedzenie Sejmu. Tematy, którymi zajmują się obecnie posłowie, to między innymi zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym i poprawki Senatu do ustawy w sprawie czternastej emerytury. Premier Mateusz Morawiecki tego dnia przekonywał na sejmowej mównicy o sukcesach rządu w uszczelnianiu systemu podatkowego. To  odpowiedź na wyemitowany w sobotę reportaż Ewy Galicy i Jakuba Stachowiaka „Kłamstwo vatowskie”. Dziennikarze sprawdzili w materiale, jak w rzeczywistości wygląda walka z przestępczością podatkową i czy rzeczywiście z odzyskanych pieniędzy władza finansuje flagowe programy społeczne. Jak jednak zauważyła Galica z „Superwizjera”, premier nie odniósł się w wystąpieniu do poruszonego przez dziennikarzy tematu – czytamy portalu „Wyborczej”.

 

Na przemówienie Morawieckiego zareagował w trakcie obrad Sejmu przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka, składając wniosek formalny. – Pan został mistrzem kłamstwa. Pan został premierem, który dwukrotnie, prawomocnie musiał przepraszać za swoje kłamstwa, ale pan dzisiaj dokonał rzeczy wręcz niemożliwej. Skłamał pan więcej razy, niż jest dziur w pana oświadczeniu majątkowym – powiedział. Wskazał przykłady na postawioną przez siebie tezę. – Nie poparliście rozwiązań, które uszczelniały polski system podatkowy. Nie poparliście jednolitego pliku kontrolnego, nie poparliście żadnych dobrych zmian. Chroniliście SKOK-i, chroniliście swoich kolesi, dlatego z budżetu państwa ponad 4,5 miliarda złotych trzeba było im wypłacić – wymieniał. Zdaniem szefa Platformy, premier przemówieniem w Sejmie „próbuje przykryć swoją nieudolność”. – Pan próbuje przykryć, że nie potraficie sformułować planu odbudowy, że 250 miliardów złotych potrzebnych polskiej gospodarce, służbie zdrowia, potrzebnych samorządom, może przepłynąć wam przez ręce – mówił.

W tym momencie Budce mikrofon wyłączył prowadzący obrady szef klubu PiS i wicemarszałek izby Ryszard Terlecki. – Pan poseł Gawkowski z wnioskiem formalnym – ogłosił. Zareagowali na to posłowie opozycji, w tym Sławomir Nitras. – Siadaj, Nitras – rzucił nonszalancko w jego stronę Terlecki. Do wicemarszałka z PiS podszedł potem Tomczyk. – Ale co on tu robi? Jedną minutę ma, panie Budka – kontynuował Terlecki. W tym momencie Borys Budka zszedł z mównicy. – Nie dziwię się, że opozycja narzeka, że nie ma lidera – skwitował Terlecki.

 

Następnie głos zabrał Krzysztof Gawkowski z Lewicy oraz Krzysztof Bosak z Konfederacji. Gawkowski stwierdził, że „premier chyba za dużo naoglądał się telewizji publicznej, bo tam te słupki, o których mówi i te jego kłamstwa pokazują”. Bosak natomiast ocenił, że wystąpienie premiera to „popis haseł retorycznych” i polemika z mediami.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Środowa sytuacja to nie pierwsza, do jakiej doszło między Terleckim a Nitrasem w Sejmie. Ostatnio podobna wymiana zdań miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wówczas Terlecki, zwracając się do Nitrasa, powiedział „siadaj, pajacu”. Potem, mając na myśli sejmową mównicę, mówił do posła PO „zejdź stąd”. Nitras chciał wtedy przeprosin i zapowiedział pozew przeciwko wicemarszałkowi Sejmu. Na jego słowa odpowiedział wówczas Terlecki, twierdząc: – Rzeczywiście, trochę mnie poniosły nerwy, ale muszę zauważyć, że pan Nitras jest takim, jakby to powiedzieć, trefnisiem Platformy.

mpm

Źródło: tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
25 lutego 2021 10:53

Gdzie jest Elżbieta W.

Maciek123454321
Maciek123454321
25 lutego 2021 11:59
Reply to  Kazimierz

Znaczy, pani Elżbieta Zwitek?

daroo
daroo
25 lutego 2021 11:14

Za taka odzywkę ( nie pierwszy raz zresztą) to bym butaprenowi w ryj z buta wysprzęglił bo chamstwo tego indywiduum przekroczyło wszelkie granice i to dawno temu

Maciek123454321
Maciek123454321
25 lutego 2021 11:59
Reply to  daroo

Spokojnie, przyjdzie na to czas… już niedługo, jeszcze trochę cierpliwości.

Aga
Aga
25 lutego 2021 20:38

Kiedy?

Zwinka
Zwinka
25 lutego 2021 11:57

I co z tego, że to cham, Chamom się podoba.

Shaq
Shaq
26 lutego 2021 07:02

Powiem wam tak: jego życie jest bardzo smutne. Gdy się ma taką fizjonomię, to normalni ludzie odwracają wzrok, psy wyją, a dzieci zaczynają płakać. Co w takiej sytuacji bym zrobił? Starał się jakoś zrównoważyć dobrym postępowaniem tzw, złe pierwsze wrażenie. Dlaczego on wybrał opcję „zachowuję się tak samo parszywie jak wyglądam”? Trudno powiedzieć.