Marszałek Witek: „Chcemy powierzyć Matce Bożej naszą Ojczyznę, oddać Jej wszystkie sprawy”

Marszałek Witek: „Chcemy powierzyć Matce Bożej naszą Ojczyznę, oddać Jej wszystkie sprawy"

„Matka Boża każdego dnia spotyka się z tysiącami pielgrzymów, którzy przynoszą jej swoje zawierzenie. Ja także mam swoje osobiste zobowiązania wobec Niej” – powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek, podczas 31. pielgrzymki polskich parlamentarzystów na Jasną Górę.

 

W wywiadzie udzielonym radiu Jasna Góra zapowiedziała – „Chcemy powierzyć Matce Bożej naszą Ojczyznę, oddać Jej wszystkie sprawy, żeby Ona to wzięła do siebie i w ten sposób działała przez nas, byśmy byli jej narzędziami”.

„Matka Boża każdego dnia spotyka się z tysiącami pielgrzymów, którzy przynoszą jej swoje zawierzenie. Ja także mam swoje osobiste zobowiązania wobec Niej” – dodała Witek

 

Uroczystościom na Jasnej Górze przewodniczył abp. Wacław Depo, znany „zwolennik” rozdziału Państwa i Kościoła. To z jego ust padły przed dwoma laty słynne słowa – „Bardzo boleśnie powróciły w ostatnim czasie wypowiedzi, że w Polsce rządzi Konstytucja, a nie Ewangelia, że Konstytucja ma iść przed Ewangelią”.

Eliza Michalik zapytała na twitterze – „Czy kancelaria sejmu RP i marszałek sejmu, Elżbieta Witek, znają zapisaną w Konstytucji zasadę bezstronności władz publicznych wobec przekonań religijnych? Oraz zasadę autonomii i niezależności kościoła i państwa?”

„Minister Szumowski zawierzył służbę zdrowia Matce Boskiej. Brak leków w aptekach i masowo zamykane oddziały. Minister Tchórzewski zawierzył energetykę Matce Bożej. Kurs akcji spółek energetycznych na dnie i wzrost cen energii. Marszałek Sejmu zawierzyła Polskę Matce Bożej…”; „Jeśli okaże się, że z listami poparcia do KRS jest coś nie tak, to niczego to nie zmienia”- uważa PAD. Małopolska kurator oświaty uważa, że masturbacja jest niezgodna z prawem. Pani Witek zawierza sprawy Ojczyzny Matce Boskiej. W tym kraju łamiących prawo idiotów żyjemy.”;

„E. Witek zawierzyła Matce Boskiej naszą Ojczyznę. A co Ty dzisiaj zawierzyłeś Matce Boskiej, lewaku?”; „Ta wycieczka jest pani prywatną wizytą pani WITEK. Konstytucja na szczęście oddziela Państwo i kościół. Jeśli zrobiła to pani za pieniądze podatników przekroczyła pani swoje uprawnienia.” – komentowali internauci.

/as/

źródło: twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
3 lutego 2020 01:20

Wobec pisiolskiego pomysłu na intronizację Chrystusa na króla Polski jednoczesne zawierzenie Matce Boskiej wszystkich spraw Ojczyzny zalatuje sporem kompetencyjnym. Trzeba ten temat wrzucić „Blądynie” z tzw, TK. Niech coś zawiesi.

Piotr
Piotr
3 lutego 2020 01:38

Człowiek od razu czuje się bezpieczniejszy.
Rząd jako narzędzie Matki boskiej jest gwarancją samych sukcesów…

Andy
Andy
3 lutego 2020 01:44

To ekonomia ,gospodarka to w plecy

HerodAntypis
HerodAntypis
3 lutego 2020 02:23

Tylko której zawierzą? Częstochowskiej, ostrobramskiej, śnieżnej, licheńskiej, smoleńskiej czy innej z setki czy tysiąca? I kto je o tym powiadomi- rydzol, jędraszewski czy może zero faksem?

Małgorzata
Małgorzata
3 lutego 2020 05:07

Przez te zawierzenia spadają na nas same nieszczęścia,hipokryzja i fałsz,bezczelność i nieudolność rządzących,niewiarygodne dno.

Zbyszek
Zbyszek
3 lutego 2020 07:48

Sprytnie. Ale czy taka linia obrony będzie skuteczna przed sądem?

Maciek123454321
Maciek123454321
3 lutego 2020 07:55

Białe pedofile, czarne pedofile………….

Jantar
Jantar
3 lutego 2020 11:41

Nic dziwnego, w końcu w konstytucji Kaczyńskich Polska jest państwem wyznaniowym. Słowa Witek tylko pokazują, że PiS używa konstytucji, która leży w szufladzie na Nowogrodzkiej, a nie tej oficjalnej, dlatego wszystkie ustawy, które PiS wprowadza, są „zgodne z konstytucją”.

Poza tym słowa Witek idealnie wpisują się w żądania hierarchów kościelnych.

Waldemar
Waldemar
3 lutego 2020 14:29

Nie jestem specem od mariologii, ale wydaje mi się, że jakby nie było, Matka Boska nie należy do Trójcy Świętej i nie może działać przez panią marszałek. Może zresztą wystarczyłoby nie tłumić głosu własnego sumienia i szacunku dla prawdy, i tu rzeczywiście modlitwa mogłaby się wierzącemu człowiekowi przydać.

Irena
Irena
3 lutego 2020 15:42

KOBITO ….a poza tym masz wszystkich w domu ???

barnaba
barnaba
3 lutego 2020 21:39

Puknij się babo w głowę!

Jerry
Jerry
5 lutego 2020 01:59

Nie życzę sobie, aby mnie i moje sprawy „powierzać” komukolwiek. Nie obchodzą mnie wierzenia tej pani. Widać, jak gardzą wszelkimi prawami do wolności wyznania..

Junona
Junona
5 lutego 2020 11:10

Matka Boża to Żydówka. Witek oddała naszą ojczyznę w obce ręce. To zdrada.

smętek
smętek
5 lutego 2020 17:00
Reply to  Junona

Nie, bo wg pisuarów to Żydówka ale nasza Żydówka.

Jerzy
Jerzy
6 lutego 2020 15:45

Żyję w dziwnym kraju

Krzysztof
Krzysztof
23 lutego 2020 20:05

Niech p. Witek zostawi Ojczyznę w spokoju, a sama odda się w ręce kleru.

Paweł
Paweł
24 sierpnia 2020 16:50

niech Witek sama się odda ,ale Rydzykowi i nie zawraca innym glowy swoimi poronionymi pomysłami