Marszałek Witek nie przejęła się ekspertyzami prawnymi i po brexicie Tarczyński został europosłem

Marszałek Witek nie przejęła się ekspertyzami prawnymi i po brexicie Tarczyński został europosłem

– „W nawiązaniu do ustawy z 4 kwietnia 2019 r. dot. zasad ustalania kolejności obsadzania mandatów posłów do Parlamentu Europejskiego wybieranych na kadencję 2019-2024, w kontekście opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, CIS informuje, że 1 lutego 2020 r. – zgodnie z obowiązującymi przepisami – dodatkowy mandat przypadający Polsce obejmie poseł IX kadencji Sejmu Dominik Tarczyński” – poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu.

Decyzję w tej sprawie podjęła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wygląda więc na to, że nie przejęła się ekspertyzami prawnymi, o czym pisaliśmy w artykule „Dominikowi Tarczyńskiemu nie należy się mandat europosła. Marszałek Sejmu powinien odpowiadać za to karnie…

– „Chwała Wielkiej Polsce!” – napisał na Twitterze Dominik Tarczyński, komentując tę decyzję. A koledzy partyjni pospieszyli z gratulacjami. W tym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć Beaty Mazurek, która poza gratulacjami napisała do Tarczyńskiego: – „Czekamy”.

– „Decyzja marszałek Sejmu? Pani marszałek to jedynie może decydować, kiedy się udać do toalety… chociaż w sumie to i tego pewien nie jestem, czy samodzielnie”; – „Powiedzmy szczerze – to Kaczyński zdecydował. Ciekawe czemu? Może uznał, że przed wyborami prezydenckimi lepiej, żeby Jenot błaźnił się w PE niż w Sejmie”; – „Kolejna kompromitacja dla umęczonej już Polski!”; – „Wstyd. Teraz europarlamentarzystów będzie wyzywał na solo?” – komentowali internauci.

Miejsce Tarczyńskiego w Sejmie zajmie Mariusz Gosek, kolejny na liście PiS z województwa świętokrzyskiego. To działacz Solidarnej Polski, bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry.

bt

Źródło: dziennik.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
1 lutego 2020 13:39

Śmietanka (towarzyska). Od wściekłej krowy.

Godek
Godek
1 lutego 2020 13:58

Zacznijmy się śmiać – żyjemy we Freedonii z filmu „Kacza zupa” braci Marx – odniesień bez liku.

Zwinka
Zwinka
1 lutego 2020 14:35
Reply to  Godek

Tyle że to nie film i powodów do śmiechu coraz mniej.

daroo
daroo
1 lutego 2020 14:25

Następny do kompletu z Mazurek, Kempą i Szydło o wiecznym europośle Czarneckim nie wspomnę. dopiero nam obciachu i siary narobią .A podobno ta łunia taka niedobra ale kasa to co innego 😐

Maciek123454321
Maciek123454321
1 lutego 2020 15:10

Ojeju, a co będzie, jeśli PE jednak przejmie się ekspertyzami prawnymi i wywali jenota na zbity pysk? Nie będzie ani posła, ani europosła, odpadnie „p” i zostanie …… osioł.

Marek
Marek
1 lutego 2020 17:41

I dobrze. Kolejna cenna wskazówka dla Unii jak w pislandzie podchodzi się do prawa, praworządności i opinii ekspertów.

Antoni
Antoni
2 lutego 2020 09:47

W tym obozie nikt nie przejmuje się prawem i jakimiś ekspertami – w myśl zasady prawo jest dla naszych przeciwników, my mamy swoje prawo bez sprawiedliwości.

Shaq
Shaq
3 lutego 2020 06:42

Jeszce paru takich europosłów z PiS i trzeba ich będzie otoczyć kordonem sanitarnym. Tarczyński ze swoimi manierami i intelektem pasuje do Europarlamentu jak ścieki do fontanny di Trevi.

Bidh Ola a ’sreothartaich
Bidh Ola a ’sreothartaich
4 lutego 2020 13:32
Reply to  Shaq

święte słowa. On to raczej pasuje do toi toi’a w okolicach Smardzewic.

Bidh Ola a ’sreothartaich
Bidh Ola a ’sreothartaich
4 lutego 2020 13:29

o kuria mać! kolejny bezmózg w PE. Ciekawe, czy będzie odprawiał egzorcyzmy.