Marszałek Witek zamówi ekspertyzę czy 67<65!

Awantura w Sejmie. Poseł Szczerba oskarża min. Szumowskiego a marszałek Witek wyłącza mu mikrofon.

Marszałek Elżbieta Witek zamierza zamówić ekspertyzy ws. kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego. Witek chce sprawdzić, czy do TK może kandydować osoba w wieku 65 lat.

 

Do Trybunału Konstytucyjnego zamierzają kandydować Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch. Pierwszych dwoje ma 67 lat, Chojna-Duch natomiast 71.

Po ogłoszeniu kandydatur pojawiły się pierwsze wątpliwości. Nie wiadomo, czy wspomniane osoby mogą kandydować do TK – prawicowy rząd zmienił wiek przejścia sędziów Sądu Najwyższego na emeryturę, który ustalono na 65 lat. Wprowadzenie nowego wieku emerytalnego miało umożliwić pozbycie się z SN Małgorzaty Gersdorf. Zarówno Piotrowicz i Pawłowicz przekonywali wtedy, że… zmiana jest potrzebna.

 

W ustawie o Trybunale Konstytucyjnym widnieje zapis, że kandydaci do TK muszą spełniać takie same wymogi, co sędziowie Sądu Najwyższego. Wszystko wskazuje więc na to, że Piotrowicz, Pawłowicz i Chojna-Duch nie nadają się do kandydowania. Witek zamówiła ekspertyzę właśnie w tej sprawie.

„Gazeta Wyborcza” zapytała Witek o wiek PiS-owskich kandydatów. Marszałek odpowiedziała, że – jak podaje przywołany dziennik – „w ustawach mogą występować sprzeczności”.

Sytuacja wzbudziła rozbawienie internautów, którzy wypominają partii rządzącej niebywałą hipokryzję i obłudę. „Nazwa partii, w której jest pani marszałek, też jest w sprzeczności ze stanem faktycznym”, „Sam istniejący przepis nie wystarcza! Teraz jeszcze trzeba go przetłumaczyć z polskiego na nasze !!!”, „Wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze!” –  to tylko niektóre komentarze użytkowników serwisu Wyborcza.pl.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ChermesprzedwojennyMaciek123454321HerodAntypisZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Leszek

Ci się dziwicie, Witek to przeciez pani od historii a nie matematyki, dość dawno tego zawodu (na szczęście !) nie wykonującą, czemu dawała wyraz w wywiadach. Przy tym wiadomo, że arytmetyka,, w tym wymowa liczb jest w pisie programowo kontestowana. Generalnie, jak widać, „słuszną linię ma nasza władza”, gdyż i prawo i sprawiedliwość muszą zawsze być po jej stronie.

Zwinka
Zwinka

I znów robią z nas durniów. No ale tak po prawdzie, to nie do końca muszą.

HerodAntypis
HerodAntypis

Za komuny w wojsku ludowym liczba π miała wartość 3,5 a w warunkach bojowych dochodziła do czterech! PiSokomuna idzie tym tropem i nagina matematykę do swoich potrzeb. Albo zmienią biologię i wiek metrykalny pisowców przestanie mieć znaczenie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Wiadomo, że ludzie powyżej pewnego wieku nie powinni zasiadać w różnych gremiach. Nietrzymanie moczu, puszczanie wiatrów itp. Choć to ostatnie w obecnym TK chyba nie powinno przeszkadzać, bo i tak wionie stamtąd kloaką. Serdecznie współczuję sędziemu Kieresowi, że jeszcze przez rok będzie musiał wdychać pisowskie wyziewy. Sędziowie Rymar, Tuleja i Zubik za kilka tygodni będą mogli odetchnąć świeżym powietrzem. Swoją drogą, pani Sędzia Pyziak-Szafnicka też niebawem wyprowadzi się z zapowietrzonego TK. Jej kadencja kończy się w styczniu 2020 roku. Jestem niezmiernie ciekaw, jaką pokrakę zaproponuje w zamian Karakan. Wygląda więc na to, że po wyprowadzce prof. Kieresa w roku 2021… Czytaj więcej »

przedwojenny
przedwojenny

„Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”, ale w przypadku pis ???

Chermes
Chermes

Skoro wytłumaczyli ciemnemu ludowi, że 1 jest większe od 27 i ogłosili wielkie zwycięstwo, udowodnienie, że 67 jest mniejsze od 65 nie powinno im sprawić większych trudności. A jeśli jeszcze zatrudnią do tego specjalistów – matematyków z podkomisji smoleńskiej, mają to jak w banku. A ciemny lud, jak zwykle, to kupi.