Marszałek woj. śląskiego tłumaczył się ze swojej aktywności… prezesowi PiS

Marszałek woj. śląskiego tłumaczył się ze swojej aktywności… prezesowi PiS

Politycy PO, podczas wczorajszej konferencji prasowej, poinformowali o wynikach kontroli w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach – skupili się na sprawie szpitala w Sosnowcu. Dyrektorka placówki, Alicja Cegłowska, została zdymisjonowana.

 

„Oficjalnie powodem jej odwołania są wyniki kontroli udzielania zamówień, ale to również efekt wojny o wpływy w regionalnym PiS. Do gry próbuje wrócić europoseł Grzegorz Tobiszowski. Odwołana dyrektorka jest związana z posłanką PiS Ewą Malik, na stanowisku zastąpiła ją Ewa Fica, bliższa Tobiszowskiemu.” – napisał portal Wyborcza.pl

W następstwie dymisji p.o. dyrektorem szpitala została związana z Tobiszewskim Ewa Fica. Sprawa jest podejrzana, bo jak podał poseł Mateusz Bochenek (PO), szpital jest obiektem wojewódzkim i nie może być zarządzany w ten sposób: „[Fica] została osobą pełniącą obowiązki dyrektora szpitala. Nie ma takiej formuły w przypadku zarządzania wojewódzkimi szpitalami” – przyznał parlamentarzysta.

 

Dymisja Cegłowskiej i nominacja Ficy wzbudziły kontrowersje w samej partii. Marszałek Jakub Chełstowski, by załagodzić spór, musiał wytłumaczyć się z zawirowań przed samym prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Jakub Chełstowski wysłał do prezesa Jarosława Kaczyńskiego mail pod tytułem „Sprawa Pani Malik i szpitala w Sosnowcu”. To się w głowie nie mieści. W czasie pandemii nie powinno być sprawy pani Malik tylko sprawy dotyczące życia i zdrowia mieszkańców” – poinformował Bochenek, który na dowód przedstawił zdjęcie listu.

Przedstawiciel PO uważa, że wiadomość Chełstowskiego i tłumaczenia, sugerują, że realna władza w województwie należy do przywódcy Zjednoczonej Prawicy: „Marszałek tłumaczy się mu ze swojej decyzji, wysłał protokół z kontroli i wyjaśnienia prawników. To pokazuje, kto tu podejmuje decyzje”.

Czy za „dobrej zmiany” nawet władza w samorządach musi należeć do prezesa? Zapewne sytuacja wygląda podobnie również w innych województwach….

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o