Mateusz Morawiecki doradzał Tuskowi to, co teraz krytykuje (film)

„Premier rządu RP nie powinien zniżać się do czegoś takiego”

O niektórych faktach ze swojej przeszłości obecny wicepremier, minister finansów i rozwoju (ma się te funkcje!) Mateusz Morawiecki zdaje się chciałby zapomnieć. W Sejmie podczas debaty budżetowej odświeżył mu pamięć Ryszard Petru z Nowoczesnej.

„Wicepremier Morawiecki to były doradca Donalda Tuska. Pamiętacie czy nie?” – zwrócił się Petru do posłów PiS. Kiedy zaczęli protestować, lider Nowoczesnej dodał: – „Ja byłem doradcą Balcerowicza, pan był Tuska” i odwrócił się w stronę Morawieckiego. – „Ja jestem z tego dumny, ale on nie. On się tego wstydzi”.

Petru stwierdził, że Morawiecki teraz krytykuje rozwiązania, które zalecał, będąc doradcą Tuska. – „To niech pan się zdecyduje, czy tamten rząd był zły, czy ten. „Panie doradco Donalda Tuska – proszę się przyznać do tego, że zmienia pan poglądy w zależności od tego, gdzie pan siedzi”.

Lider Nowoczesnej cytował słowa Morawieckiego, które padły w lutym 2014 r. – „Dzisiaj grozi nam syndrom gospodarki peryferyjnej. Ażeby jej uniknąć, powinniśmy postawić więcej na oszczędności, inwestycje i innowacje, a w najmniejszym stopniu na konsumpcjonizm i życie na kredyt”. A zdaniem Petru polskie firmy nie inwestują. – „Ten człowiek doprowadza do tego, że polskie firmy nie inwestują. Nie inwestują, bo się boją waszych rządów, bo mają niepewność prawną, bo możecie wyprowadzić Polskę z UE”.

Podczas debaty w Sejmie Morawiecki przekonywał, że projekt budżetu na 2018 r. jest najlepszy od lat i zakłada 75 mld zł na wydatki na cele społeczne. – „Gierek też tak mówił. Dokładnie retoryka Gierka, czyli konsumpcji na kredyt” – podsumował Ryszard Petru w TVN 24.
(Źródło: natemat.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
GrażynaPlus ujemnywiśniaElzbietaewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Brawo panie Ryszardzie , celny strzał.

ewa
ewa

Brawo p.Petru!!trzeba im przypominać na każdym kroku kłamstwa i oszustwa,bo w tej partii punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Elzbieta
Elzbieta

Brawo jeszcze raz brawo!

wiśnia
wiśnia

Też bije brawo i cały czas kibicuję, a 2 lata temu głosowałem na Nowoczesną. Co jest nie tak, fachowiec z jajami i wspaniałymi ludzmi w ekipie, a takie marne notowania. Polacy to nie jest jednak mądry naród.

Plus ujemny
Plus ujemny

Taką samą opinię można znależć w raporcie przygotowanym przez NBP!! Czyli to nie tylko poglądy opozycji.

Grażyna
Grażyna

Z czego ten idiota jest dumny, że pomógł Balcerowiczowi puścić Polskę w skarpetkach? Morawiecki doradzał Tuskowi w sprawach ekonomii a ekonomia jest jedna.