Mateusz Morawiecki może w Sejmie więcej! „Wygrali wybory? Wygrali. Czy zrozumienie tego przekracza Pani możliwości?”

Mateusz Morawiecki może w Sejmie więcej! "Wygrali wybory? Wygrali. Czy zrozumienie tego przekracza Pani możliwości?"

W czasie pierwszego posiedzenia Sejmu premier i debiutujący poseł Mateusz Morawiecki, składając formalną dymisję, z mównicy sejmowej mówił o dokonaniach swojego rządu. Przekroczył wyznaczony na mowę kwadrans o niemal … osiem minut, z powodu czego marszałek Sejmu Elżbieta Witek aż dwukrotnie zwróciła mu uwagę. Mimo tego Mateusz Morawiecki kontynuował przemówienie.

 

Gdyby był to Sławomir Nitras, ja czy poseł Michał Szczerba, zakończyłoby się to ukaraniem nas, zabraniem części naszego uposażenia. Parlamentarzyści powinni być równo i sprawiedliwie traktowani. Ale nie są. I pewnie nie będą – skomentowała sytuację posłanka PO Monika Wielichowska.

Przypomnijmy: mowa o niebagatelnym sumach. Jak podaje portal WP, Wielichowskiej potrącono z uposażenia jedną czwartą, czyli 1740 zł. Rekordzistą pozostaje Sławomir Nitras, którego ukarano dwukrotnie, co kosztowało polityka łącznie ponad 10 tys. zł.

 

Poseł Michał Szczerba nie szczędził premierowi słów krytyki. „Znowu PiS dzieli nas na lepszy i gorszy sort. Poseł debiutant, a takim jest Morawiecki, musi się uczyć, że polecenia Marszałka się wykonuje. Jeśli się nie wykonuje to może mu grozić pewnego rodzaju sankcja, również finansowa. […] premier, który jest uporządkowany, powinien sobie to 15-minutowe wystąpienie przygotować wcześniej. A nie fantazjować, tak jak wczoraj chwaląc Banasia za przygotowanie reformy administracji skarbowej, chociaż stworzył on wokół siebie grupę, która okazała się mafią” – powiedział dziennikarzowi WP.

Poseł uważa też, że Morawiecki powinien … nauczyć się regulaminu sejmu.  Przypomniał, że jemu zabrano 2,5 tysiąca złotych za przekroczenie minutowego wystąpienia o 37 sekund.

Czyżby obyczaj karania wyłącznie posłów opozycji miał szansę utrzymać się także w tej kadencji sejmu?

mpm

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
HerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

morawiecki jest taki pewny siebie bo przecież wybrał go sam dumny Górny Śląsk! To już nie jest spadochroniarz lecz chłop śląski! W dupie szeroki w barach wąski!