Mateusz Morawiecki – swój chłop czy obcy element?

Zdaniem premiera Morawieckiego PiS jest spadkobiercą starożytnej greckiej demokracji

Już w najbliższych dniach a może i godzinach, Mateusz Morawiecki może zostać szefem rządu. Domyślają się tego media, szemrze się o tym w sejmowych kuluarach. Czy jednak na pewno będzie to dla Prawa i Sprawiedliwości najszczęśliwszy wybór? „To dość ryzykowna sytuacja. Morawiecki może okazać się nie wisienką na torcie, ale tabletką z cyjankiem. Wszyscy koncentrują się na tym, że Morawiecki zna języki i jest obyty, że skoro zarządzał bankiem to musi znać się na gospodarce, ale dużo ważniejszym problemem jest to, że ci najwierniejsi ludzie prezesa mówią o nim, że to „obcy element” – stwierdził w rozmowie z Tokfm.pl ekspert ds. PR-u dr Mirosław Oczkoś z SGH.

Rzecz w tym, że w życiorysie Mateusza Morawieckiego jest pewien zgrzyt. Był nieformalnym doradcą byłego premiera Donalda Tuska, a swego czasu spekulowano nawet, iż aspirował do jego rządu.

https://twitter.com/m_magdalenko/status/938112152832966657

A że jak wiemy, w internecie nic nie ginie, więc jeden z internatów pokusił się o przypomnienie pewnego zdjęcia sprzed lat. Jest ono bardzo wymowne i może być dla zwolenników dobrej zmiany raczej niełatwe do przełknięcia…

Ciekawe, co na to powie teraz Kaczyński? Jak będzie przekonywać suwerena, że jednak Morawiecki to swój chłop, a nie bankster i obrońca układu, skalany na dodatek bliską współpracą ze znienawidzonym Tuskiem i tzw. totalną opozycją. Jakim językiem w tej sprawie przemawiać będzie flagowy program TVP i jak poradzi sobie z tym tematem sam prezes.

„Będzie łatwo podburzyć elektorat PiS – przeciwko kandydatowi. Dla tego środowiska to największa klątwa, a wszyscy, którzy dotknęli byłego premiera Tuska, powinni zniknąć” – mówił dr Mirosław Oczkoś.

Idąc dalej w swoich przewidywaniach dodaje: „Można sobie łatwo wyobrazić scenariusz, w którym z rządu wylatują ministrowie popierani przez ojca Rydzyka i że wtedy ojciec Rydzyk się wkurzy i „bywającego bankstera” Morawieckiego będzie łatwo wysadzić z siodła.”

Wszystko rozstrzygnie się w czwartkowe popołudnie gdy zbierze się komitet polityczny PiS – poinformowała rzeczniczka tej partii Beata Mazurek. Tematem spotkania ma być rekonstrukcja rządu.

/jp/

Źródło: CrowdMedia/Tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o