Mateusz Morawiecki zamiast Beaty Szydło?

„Gazeta Polska” oddaje hołd swojej partii

Najnowszy scenariusz rekonstrukcji rządu miał zaprezentować Jarosław Kaczyński podczas wieczornej narady przy Nowogrodzkiej. Wynika z niego, że wicepremier Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku szefa rządu w przyszłym tygodniu. Te samą informację podała „Rzeczpospolita”.

RMF FM podało, że pozostałe zmiany w rządzie mają zależeć od propozycji Mateusza Morawieckiego. – „Jarosław Kaczyński miał jednak sugerować, że ze stanowiskiem pożegna się szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski” – twierdzi RMF.

Wcześniej o takim scenariuszu rekonstrukcji rządu napisał prawicowy tygodnik „Sieci”: – Nowym premierem na dziś ma zostać Mateusz Morawiecki. Prawie na pewno. Prawie, bo to jednak trudna układanka. A stawka wysoka. Zmieni się więcej, niż wielu sądzi”.

Na Nowogrodzkiej Jarosław Kaczyński spotkał się z m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Zdaniem informatorów RMF FM, prezes chciał sprawdzić, co o mianowaniu premierem Morawieckiego sądzą szefowie lokalnych struktur PiS.

bt

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Mateusz Morawiecki zamiast Beaty Szydło?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mędrkowski

Kariera pani Beaty pokazuje w jaki sposób prezes traktuje swoich akolitów. Zrobiła swoje, może odejść tak zdecydował „Master of puppets”. Nic nie trwa wiecznie, tylko zmiana jest stała. Następuje wcześniej lub później.

Mirek

Czyżby miało być inaczej niż w „Uchu prezesa”.?

Polka gorszego sortu

Z deszczu pod rynnę…

Zwinka

Bo to było tak: bociana dziobał szpak,później była zmiana i szpak dziobał bociana…I tak w kółko, a media rzucają się na kolejny greps, jak wróbel na to, co koniowi wyskoczy.

Plus ujemny

Opus Dei idzie do przodu – oryginalna forma wstawania z kolan.