Mazurek do Holeckiej. „Za Jaruzela było klarowniej, bo oni przynajmniej występowali w mundurach”

Gliński z podziwem o Holeckiej. Wzięła to „na klatę” i „nie dała się wyrzucić”

Robert Mazurek napisał list otwarty do Danuty Holeckiej z „Wiadomości” TVP. Dziennikarz bez ogródek pyta w nim: „Jesteś dziennikarką? Upewniam się, bo z telewizora trudno wywnioskować”.

Dziennikarz skrytykował propagandową formułę, w jakiej utrzymany jest program prowadzony przez Holecką. Wpis Mazurka zaczyna się od informacji o… oglądaniu TVP w jego domu. Jak się okazuje, syn dziennikarza ma zakaz oglądania skrajnie proPiS-owskiego serwisu „informacyjnego”.

 

Najpierw pokazywali samorządowców Platformy, a potem rozbicie dzielnicowe. Zdębiałam, a przy wojnie w Donbasie uciekłam. Dziecku robią wodę z mózgu!” – miała przyznać małżonka dziennikarza po zapoznaniu się ze sztandarowym programem TVP.

Następnie Mazurek zwraca się już bezpośrednio do Holeckiej. „Droga Danuto, rozmawialiśmy kilka razy i byliśmy wtedy na ty, więc wybacz familiarność, ale w końcu, jak to między dziennikarzami. Bo jesteś dziennikarką, prawda? Upewniam się, bo z telewizora trudno wywnioskować”.

Mazurek nie pozostawia złudzeń co do prawdziwych intencji szefowej „Wiadomości”. „Wiem, jesteś, Danuto na wojnie, a wtedy nie czas na ironię. Front nie sprzyja ani dobrotliwej ironii, ani złośliwemu szyderstwu, ani wyrafinowanemu sarkazmowi” – pisze Mazurek. „Nie sprzyja też dystynkcji w rozumowaniu, stąd Dulkiewicz i Trzaskowski muszą się kojarzyć ze zgliszczami, a Bodnar jest złowrogim typem z bachorem – hersztem bandy. Ten przykład jest zresztą charakterystyczny, użyliście dziecka, czternastolatka, do dołożenia ojcu. Spójrz na to z dystansu, naprawdę chciałabyś, jako matka, by do publicystycznych porachunków z Tobą sięgano po Twoje dziecko? Przecież to horrendum z arsenału propagandy totalitarnej! Na Boga, jak wam nie wstyd?!”.

 

Na zakończenie listu, Mazurek porównuje TVP Kurskiego do telewizji w czasach komunistycznego reżimu. „Wiem, Zaremba i Wildstein już to pisali, ale naprawdę nie można milczeć. W tępej propagandzie sukcesu jesteście gierkowscy, w nagonkach na opozycję gomułkowscy, a w estetyce jaruzelscy. Tyle, że za Jaruzela było klarowniej, bo oni przynajmniej występowali w mundurach, a wam ich nie sprawiono” – podsumowuje dziennikarz.

Z Robertem Mazurkiem zgadza się grono internautów. „Wiadomości są nie do strawienia dla normalnego człowieka. To najbardziej tępa z tępych propaganda partyjna powtarzana przez kilka dni, żeby wyznawcy zapamiętali” – przyznał jeden z użytkowników. „A zaangażowani są jak komuniści za Stalina, z tym swoim zacietrzewieniem i czujnością ideologiczną i wiernością Partii” – dodał inny.

/nt/

Źródło: gazeta.pl, rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Maciek123454321misiaWojciechFunkcjonariusze KurskiegoRyszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

Nie wspomnieliście jednak, że Mazurek stawia na jednym poziomie Wiadomości i Fakty. Moim zdaniem takie symetryzowanie świadczy o skrajnym subiektywizmie Mazurka, który ubolewa, że Wiadomości nie tyle uprawiają propagandę pro-pisowską, ale że uprawiają ją ŹlE! A chciałby, żeby uprawiały DOBRZE! Oceniając obie telewizje nie zauważa, że TVN to telewizja prywatna, która może za własne pieniądze pokazywać na antenie, co jej się żywnie podoba. Qur. wizja zaś jest utrzymywana z mojego abonamentu i moich podatków. Jej obowiązkiem jest obiektywna informacja, a nie prymitywna, chamska propaganda. A jeśli nawet Fakty są nastawione anty-pisosko, to nie ma żadnego porównania z poziomem, nachalnością i… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

No cóż, TVN przyjął na siebie rolę telewizji publicznej. Komercja niestety jest kulą u nogi tej stacji, dlatego powstał TVN24. Kłopot w tym, że TVN24 oglądany jest tylko w miastach, gdzie istnieje bardzo rozbudowana sieć telewizji kablowej. Talerz satelitarny na wsi – nawet, jeśli jest zainstalowany, służy głównie do oglądania głupawych seriali w stacjach cyfrowych. Jedną z ważnych przyczyn sukcesów wyborczych PiS-u jest KURwizja i jej podła misja ogłupiania ludzi. Wszystko rodem z Goebbelsa. Kurskiemu za to, co robi, należy się odsiadka dłuższa niż Kaczyńskiemu. Gdyby nie KURwizja, PiS nie miałby szans.

Funkcjonariusze Kurskiego
Funkcjonariusze Kurskiego

Oni myślą że są Nietykalni i to na zawsze. Splamili dziennikarstwo w wolnym kraju i się całkowicie skoltunili za pieniądze z naszych podatków. Na szczęście wszystko się rejestruje i rozliczenie kiedyś przyjdzie!

Wojciech
Wojciech

Obejrzałem wczoraj w kurwizji taki reportaż z jakiegoś wyborczego pikniku na jakimś zadupiu. Oczom nie wierzyłem. Kto kupuje to gówno?

misia
misia

nie cierpię tej baby…