Mazurek znowu „błysnęła” na Twitterze – „Wyrafinowana myśl strategiczna”

Mazurek znowu „błysnęła” na Twitterze – „Wyrafinowana myśl strategiczna”

Była rzeczniczka PiS, a obecnie europosłanka tej partii Beata Mazurek znowu odezwała się na Twitterze. – „To moment, gdzie życie brutalnie weryfikuje lewicowo-liberalne ideologie. Po kryzysie związanym z Lehman Brothers, czy migracyjnym mamy pandemię. Konsekwencje i koszty tego są ogromne. Tylko państwa narodowe mogą wziąć na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich obywateli” – napisała. – „Wyrafinowana myśl strategiczna” – kpiąco skomentował Tomasz Lis.

 

Internauci też odnieśli się do wpisu Mazurek: – „Głębia tej myśli mnie poraża. „Wuc” właśnie odpowiedzialność wziął – ludzi do kościołów i na wybory wysyła. Bandą hipokrytów niestety jesteście”; – „I skąd to państwo narodowe weźmie pieniądze w czasie kryzysu, gdy podczas globalnej koniunktury przewaliło się rezerwy i nadwyżki na propagandowe rozdawnictwo? Pali się trochę pod siedzeniem, co?”; – „Brednie paniusiu, nieszczęściem dla obywateli jest rząd, który dla własnego partyjnego interesu i silnej woli utrzymania się przy korycie, igra życiem i zdrowiem tych obywateli. Rząd, który daje 2 miliardy na partyjną tubę propagandy sukcesu zamiast na ochronę zdrowia obywateli”.

Niektórzy internauci próbowali jednak europosłance PiS tłumaczyć. – „Czy przypadkiem cała pandemia nie zaczęła się właśnie w Chinach – czyli w kraju narodowym i nieliberalnym? Pandemia pokazała coś innego: bez dostatecznie zintegrowanej współpracy międzynarodowej w UE w dobie ponadnarodowych zagrożeń trzeba w kraju wszystko na gwałt zamykać”; – „Pusty skarbiec aż piszczy, pakiet dla przedsiębiorców (4x skromniejszy niż ludnościowo podobna Hiszpania), żywej gotówki jedynie tyle, co dostaniemy z UE, szpitale bez sprzętu, dramatycznie słaba koordynacja działań. Faktycznie, państwo narodowe w pełnej krasie. A idź…”;

 

– „Porównanie kryzysu finansowego Lehman Brothers czy migracji z pandemią jest jak granie bierkami w szachy. Lansując swoje nacjonalistyczne poglądy proszę dobierać logiczne argumenty. Oczekiwałbym od Pani, jako polityka, wyjścia poza własne podwórko, solidarności globalnej, empatii”.

Chyba nie ma więc sensu byłej rzeczniczce PiS przypominać, że państwa członkowskie UE nie zgodziły się na wspólną polityką zdrowotną ani też, ile miliardów euro Komisja Europejska przeznacza na walkę z pandemią koronawirusa.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
darooShaqAleksanderged12Slawek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Witold
Witold

Ciekawe, czy ta kobieta sama wierzy w to, co wypisuje, bo wydaje mi się, że raczej bardziej wierzy w przychylność prezesa za swoje enuncjacje.

Aleksander
Aleksander

moim zdaniem wierzy.zawsze tak było-albo wiara albo rozum.

wojtek
wojtek

Rząd jaśnie wielmożnej pani mógł dostać 75% zwrotu z UE za akcje „Lot do domu”. I co, gówno zrobił, Polacy zapłacili z własnej kieszeni całość.

Slawek
Slawek

A może rząd dostał tylko ludzie nie

Zwinka
Zwinka

A czego wymagać od tłuka. Przecież to tylko pas transmisyjny.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Mam takie pytanie, mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd u pisu to ciągłe gadanie o lewicowym liberaliźmie? Kto to w ogóle wymyślił? Przecież liberalizmu nie da się w ogóle połączyć z lewicowymi wartościami, czy ci ludzie mają w ogóle pojęcie o czym mówią?

smętek
smętek

Toż to oczywiste, że nie widzą o czym piszą! Naczelnik zgłębiał w katedrze prof. Ehrlicha wiedzę o ustroju autokratycznym to nie miał czasu przyswoić sobie wyjaśnienia określenia „liberalizm”. Na starość nie będzie się trudził dokształcaniem więc rzuca jakieś pojęcie a jego wyznawcy powtarzają je bezrozumnie.

Shaq
Shaq

Wolnościowiec tradycyjnie wybekał konfedaracyjno-korwinowską „mądrość”. Owszem, liberalizm jak najbardziej jest do pogodzenia z lewicowosćią. Rzucę kilka prostych recept (choć nie sądzę, aby Wolnościowiec – fan Michalkiewicza i Ziemkiewicza załapał):
– można połączyć wolny rynek z polityką społeczną (np. niezostawianie samotnych matek bez opieki)
– można połączyć wolny rynek z akceptacją dla mniejszości (np. osób homoseksualnych obelżywie zwanych przez Wolnościowca homosiami)
– można połączyć wolny rynek ze społecznie uzgodnionymi wydatkami publicznymi (transport zbiorowy, opieka medyczna, ochrona środowiska)

smętek
smętek

To w jakim charakterze to cosio zasiada w PE?

ged12
ged12

Oczywista oczywistość w charakterze pasa trasmisyjnego

Aleksander
Aleksander

Beata Mazurek,Beata Kempa,Elżbieta Witek,Anna Zalewska,Beata Szydło……Tarczynski też-dobór naturalny.

daroo
daroo

Darwin się w grobie ze śmiechu przewraca 🙂

daroo
daroo

Raaaany co za pustak z tego „wyrobu kobietopodobnego”