Mec. Dubois zapowiada ostra reakcję ws. pomówień prof. Grodzkiego

Mec. Dubois zapowiada ostra reakcję ws. pomówień prof. Grodzkiego

– Rada dla prokuratorów, żeby się wyspali, bo dostaną od nas trochę zadań do wykonania – powiedział w „Polityce na Ostro” gość Agnieszki Gozdyry, mecenas Jacek Dubois. To zapowiedź działań, o jakich dokładniej poinformuje we wtorek – w reakcji na pomówienia – marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

 

Mecenas zapowiedział złożenie kilku zawiadomień o popełnieniu przestępstw, za które grożą nawet wieloletnie kary pozbawienia wolności. – Wykażemy jutro, że mamy do czynienia z kłamstwem, oszczerstwem, działaniem systemowym, mającym na celu wykluczenie najbardziej dziś chyba cenionego polityka z jego funkcji – mówił Dubois.

Jednym z takich przestępstw jest rozprowadzanie plotek na temat rzekomego przyjmowania łapówek przez marszałka Senatu.

 

Przypomnijmy: zeznania córki pacjenta, którym zajmował się obecny marszałek Senatu, stały się podstawą do wszczęcia na początku grudnia przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie, śledztwa dotyczącego korupcji w szpitalu Szczecin Zdunowo. Kierował nim Tomasz Grodzki. Radio Szczecin poinformowało, że dotarło do kolejnych osób, które oskarżają prof. Grodzkiego o to, że kiedy pracował jako lekarz, przyjmował łapówki.

Mecenas Jacek Dubois podkreślił, że „to są absurdy. Bardzo łatwo na każdego lekarza rzucić podejrzenie”. Przybierające na sile ataki na obecnego marszałka Senatu odbiera „jako nagonkę polityczną”, a za tego typu działania zniesławiające „są wieloletnie kary pozbawienia wolności, ponieważ będziemy stawiać poważne zarzuty” – zaznaczył Dubois. – Poradziłem marszałkowi, żeby robił swoje, a oszczercami zajmą się prawnicy. Skończył się okres kanikuły i bierzemy się do roboty”.

mpm

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BGmbleZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Nie jeden pisowiec ma kuzynkę, której mąż powiedział, że słyszał od teściowej, że jej szwagierka dawała marszałkowi Groszkiem i kopertę.

Zbyszek
Zbyszek

Sorry, marszałkowi Grodzkiemu. Sztuczna inteligencja czasem mnie przechytrzy.

BGmble
BGmble

To byly te same zaplakane kuzynki ze szkol, co juz nigdy nie zjedza ciastek z Ikea. :O)