Mec. Roman Giertych napisał list do Ziobry

Po ujawnieniu wniosku Falenty Giertych składa wniosek o wszczęcie śledztwa

Poruszony do głębi ostatnimi wydarzeniami politycznymi w kraju i niezbyt szczęśliwie przebiegającą dyskusją, nad rolą władz sądowniczych, były premier, mec. Roman Giertych zwrócił się z okolicznościowym listem do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Z sarkazmem i właściwym sobie poczuciem humoru napisał tak:

„Panie Ministrze! Był Pan łaskaw straszyć Pana Prezydenta moim losem i stwierdził, że jak dalej tak będzie robił (czyli wetował „dobre i słuszne” ustawy) to skończy jak ja. Wzruszyłem się, bo rzadko się zdarza, aby ktoś się rozczulał nad moim losem.”

Następnie, szczerze roztkliwiony mecenas zaproponował ministrowi pewną pouczającą przypowiastkę o Jacku.

„Jacek wraz z głównym majstrem poszli remontować kanalizację – snuje swoją opowieść Roman Giertych. Majster wskoczył do studzienki na szambo i woła do Jacka: – Podaj klucz 5. I Jacek podał. Potem zawołał o 6 i Jacek podał, a potem zawołał o 2 i Jacek też klucz ten podał. Aż wreszcie majster kończąc robotę zawołał z dołu z politowaniem: ach Jacek, ty się chłopie weź za siebie, bo całe życie będziesz klucze podawał.”

Daje mecenas napisał tak: „I aby morał z historii Jacka i majstra był dla strudzonej głowy pana Ministra jaśniejszy dodam, że rada kogoś siedzącego po uszy w szambie, aby do niego dołączyć nie zawsze jest najlepsza. Natomiast ja nigdy, nigdy, nigdy nie żałowałem decyzji o obaleniu rządu w 2007 roku.”

Giertych z nieukrywaną satysfakcją zauważa, że tamta decyzja „Dała/…/ czas, aby w wolnym kraju dorosło pokolenie wspaniałych, młodych ludzi, którzy właśnie rozpoczęli obalać obecną, silącą się na budowanie dyktatury władzę. I zapewniam Pana, że lepiej być adwokatem w wolnym, rozwijającym się kraju, niż nawet ministrem sprawiedliwości w dyktaturze.”

List do Ziobry.Panie Ministrze!Był Pan łaskaw straszyć Pana Prezydenta moim losem i stwierdził, że jak dalej tak bę…

Opublikowany przez Roman Giertych – strona oficjalna na 31 lipca 2017

Następnie były premier udowodnił swoją tezę: „Mnie, pomimo prób i zawiadomień do ORA, (dopóki nie przejmiecie Sądu Najwyższego) nie może Pan wywalić z adwokatury. A Pana, Kaczyński może wywalić na zbity pysk w przerwie w głaskaniu kota. I jeżeli Panu uda się sądy podporządkować pod rząd, to nowy minister nie tylko Pana zastąpi, ale i wsadzi do więzienia. Bo taka jest logika rewolucji, która pożera najpierw swoje dzieci.”

Na zakończenie Roman Giertych napisał, z nadzieją iż jest głęboko przekonany o tym, że  „jeżeli Prezydent wytrwa w swojej wierności (trochę późno rozpoczętej) wobec Konstytucji, to nigdy nie będzie żałować podjętej decyzji.”

Z poważaniem,

Roman Giertych

(źródło: wp.pl)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AlkaZgredzinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Mocno i celnie. Panie mecenasie, szacun.

Zgredzinka
Zgredzinka

No, popatrzcie jak chłopa naprostowało, a już się wydawało, że nic z niego nie będzie.
Widać z tego wyraźnie, że nigdy nie należy popadać w zwątpienie.
I z tego szamba też się wspólnymi siłami wydostaniemy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zgredzinko, warto wierzyć w ludzi. Wiesz, jak przyjemnie mi się zrobiło na sercu, kiedy 7 maja 2016 zobaczyłem stojących na balkonie na Nowym Świecie i wymachujących flagą narodową Giertycha i Niesiołowskiego? Ongiś na obydwu wieszałem psy. Na Niesiołowskim 2 lat temu, na Giertychu 10 lat temu. Warto być po jasnej stronie mocy, naprawdę warto.

Alka
Alka

Pan mecenas Giertych,po odcieciu sie od pisu,zmadrzal jakos,dowcip mu sie zaostrzyl(a moze dopiero ujawnil),intelekt zakwitl,a i przystojniejszy jakby sie zrobil?No i na pewno „wysympatycznial”.Zobaczcie, drogie pisiorki, ile mozna zyskac odcinajac sie od kaczej mafii.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zgadzam się w 100%. A co szanowna pani mniema o naczelnym i wrednawym swego czasu harcowniku skrajnej prawicy – panu Niesiołowskim? Po jego wystąpieniach leżę na podłodze ze śmiechu. Pozdrawiam.